18 lipca 2003 r. prezes URTiP ogłosił zaproszenie do składania wniosków o rezerwację częstotliwości z przeznaczeniem na bezprzewodowy dostęp abonencki w stacjonarnych sieciach telekomunikacyjnych. W odpowiedzi na zaproszenie do końca 2003 r. wpłynęło 28 wniosków na pasmo 3,8 GHz. Zapotrzebowanie przekroczyło wielokrotnie dostępne zasoby i Prezes URTiP podjął decyzję o przeprowadzeniu przetargu.
Po opublikowaniu 18 lutego 2004 r. ogłoszenia Prezesa URTiP o przetargu, do Urzędu wpłynęły 4 oferty. Każdy z oferentów wnioskował o rezerwację 4 dupleksowych kanałów o szerokości 3,5 MHz w zakresie częstotliwości 3,6 - 3,8 GHz, na obszarze całego kraju. Już w trakcie pierwszej oceny złożonej dokumentacji spółka INNOVA CAPITAL Sp. z o.o. wycofała swoją ofertę z przetargu. Do dalszej oceny Komisja Przetargowa zakwalifikowała więc trzy oferty.
Następnie ocena ofert obejmowała: kwalifikacje oferenta w zakresie działalności telekomunikacyjnej, ekonomiczno-finansową zdolność oferenta, wartość techniczną i ekonomiczną oferty oraz wysokość zadeklarowanej jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości.
W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, Komisja Przetargowa ustaliła następującą kolejność ofert:
1) E-internets Sp. z o.o., z siedzibą w Częstochowie - 68,25 punktów;
2) Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie - 62,029 punktów;
3) Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, z siedzibą w Warszawie - 61,629 punktów.
O kolejności ofert zadecydowała suma punktów przydzielonych przez Komisję za poszczególne kryteria oraz liczba punktów uzyskanych przy ocenie wysokości zadeklarowanej jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości. Prezes URTiP podejmie decyzję o dokonaniu rezerwacji częstotliwości będących przedmiotem postępowania, biorąc pod uwagę kolejność ofert ustaloną w wyniku rozstrzygnięcia przetargu.