W ślad za udanym uruchomieniem szkieletowej sieci światłowodowej do transmisji danych i głosu oraz Internetowego Centrum Danych - jednego z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie Środkowo Wschodniej - Energis Polska rozpoczyna prace nad budową ogólnopolskiej sieci szkieletowej IP w oparciu o technologię MPLS oferowaną przez Cisco Systems. Inwestycja ta umożliwi Energis zaoferowanie klientom biznesowym szerokiej gamy skalowalnych, wydajnych i bezpiecznych rozwiązań teleinformatycznych integrujących usługi z zakresu transmisji głosu, danych i Internetu dla organizacji biznesowych posiadających wiele lokalizacji.
Energis, którego strategia rozwoju koncentruje się na wspieraniu klientów biznesowych, docenił możliwości, jakie oferują rozwiązania sieciowe oparte na technologii IP, jako najbardziej przyszłościowe usługi dla biznesu zapewniające maksimum wydajności, dostępności i bezpieczeństwa. Budowana przez spółkę sieć IP bazująca na technologii Cisco – MPLS (Multiprotocol Label Switching) pozwoli na szerokopasmową transmisję danych w standardzie QoS (Ouality of Service) przy pełnej integracji ruchu głosowego i multimedialnego. Infrastruktura sieci została zaprojektowana tak, aby zapewnić niezbędną skalowalność i modularność jak również umożliwić przyszłą jej rozbudowę. Nowa platforma otwiera nowe możliwości wprowadzenia usług o wartości dodanej, takich jak zaawansowane systemy bezpieczeństwa sieciowego czy hosting aplikacji, które idealnie wpisują się w dotychczasowych wachlarz usług Energis Polska.
Podpisując kontrakt George Makowski, Prezes Energis Polska Sp. z o.o., powiedział:
“Budowa w Polsce naszej własnej sieci IP z bezpośrednim połączeniem do europejskiej sieci IP Grupy Energis w oparciu o wiodącą technologię firmy Cisco otworzy nowy etap rozwoju zaawansowanych usług IP w Polsce. Będzie to kamień milowy w rozwoju polskiego biznesu. Cieszę się, iż Energis Polska znajdzie się w sercu tych przemian, jako wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań telekomunikacyjno-internetowych dla klientów instytucjonalnych w Polsce.”
Piotr Chrobot, Dyrektor ds. Niezależnych Operatorów Telekomunikacyjnych w Cisco Systems Poland, dodał:
“Obserwujemy rozwój nowych usług na rynku polskim, ze tym wiekszą satysfakcją, że przewidywaliśmy migrację od usług ATM i Frame relay do IP VPN już kilkanaście miesięcy temu. Większa opłacalność oraz szerszy zakres możliwości powodują, że wirtualne sieci prywatne IP wzbudzają duże zainteresowanie wśród klientów biznesowych. Doświadczenie firmy Energis w Wielkiej Brytanii oraz innych krajach wzbogacane technologią Cisco i wiedzą o polskim rynku klientow korporacyjnych stanowią solidną podstawę dla sukcesu tego projektu.”