Era chce zmienić swoje logo

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 12

Polska Telefonia Cyfrowa ogłosiła konkurs na najciekawszy projekt na modyfikację logo sieci Era. Do udziału w konkursie pt. ”Logo, jak nowe” zaproszono studentów, absolwentów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych.

Od chwili wprowadzenia na rynek marki Era w 1996 roku logotyp pozostawał w swojej zasadniczej formie niezmienny. W tym samym czasie, przez prawie 14 lat, zmieniło się otoczenie społeczne i gospodarcze, a sama oferta PTC intensywnie rozwijała się poszerzając portfolio usług o kolejne obszary, takie jak: Internet, telefonia stacjonarna, multimedia oraz różnego rodzaju aplikacje i rozwiązania dla firm. Era, pierwsza polska marka telefonii mobilnej, jest jedną z najbardziej wartościowych i najwyżej cenionych marek na rynku. Ze względu na obfitującą w wyzwania teraźniejszość oraz pełną nowych możliwości przyszłość, PTC postanowiła zmodyfikować symbol, za którym stoją wartości marki Era.

Odmienione logo stanie się wizytówką przyjaznej, otwartej, nowoczesnej i dynamicznej marki, będącej prekursorem nowatorskich rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej wiarygodności i zaufania, jakim darzą ją obecni oraz potencjalni klienci.

W ramach konkursu na twórców najlepszych pomysłów na zmodyfikowany znak słowno-graficzny marki Era czekają nagrody. Z regulaminem konkursu można zapoznać się pod adresem http://www.era.pl/pl/strona_korporacyjna/sponsoring/konkurs_na_nowe_logo_ery

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Aster pisze: 2010-04-09 13:56
  Na kiego grzyba zmieniać logo Ery skoro prędzej czy później zamienią je na T-Mobile?
  0
 • Users Avatars Mini
  simon pisze: 2010-04-09 14:01
  Kiedy będzie T-Mobile nie wiadomo. a nowe logo może byc ciekawe, skoro zaprosili artystów. Ciekawe, czy będzie jakaś Kampania wprowadzająca nowe logo
  0
 • Users Avatars Mini
  Kristo pisze: 2010-04-09 14:05
  Jaki jest sens zmieniać logo firmy które jest bardzo dobrze rozpoznawalne na rynku , wyobrażacie sobie np. Mercedesa który rezygnuje z gwiazdy w kółku wymyśla jaką nową figurę, tylko po co ?
  0
 • Users Avatars Mini
  zax pisze: 2010-04-09 14:18
  @ Kristo - barwy będą zachowaane, a projekt zwycięski pewnie będzie nawiązywał do obecnego logo. Chodzi o odświeżenie wizerunku marki, na całym świecie tak się robi. Jak nawiązujesz do motoryzacji, to zobacz jak logo FIAT się zmieniało
  0
 • Users Avatars Mini
  Fuks pisze: 2010-04-09 14:21
  sens jest taki, że ich obecne logo przypomina... deskę klozetową. Zresztą niektóre zagrania marketingowe, co do obecnych klientów (pakiety, oferty) również.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtekiki pisze: 2010-04-09 20:18
  Ja proponuję znane już logo z różowym T.
  0
 • Users Avatars Mini
  Black pisze: 2010-04-11 12:01
  Dlaczego w konkursie moga brac tylko udzial studenci/absolwenci/wykladowcy z akademii sztuk pieknych ? Tylko po asp mozna porojektowac logo ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Rioba pisze: 2010-04-12 23:17
  Jestem strasznie ciekawa ;) zmierził mnie ten news. Logo obecne jest spoko, ale faktcznie dłuuugie lata już funkcjonuje w krajobrazie logotypów telefonii komórkowej :) przyda się delikatne odświeżenie marki. Ze wszystkich obecnych podoba mi się najbardziej chyba logo Heyah :) i w ogóle cała stylizacja marki jest w dechę.
  0
 • Users Avatars Mini
  zypolek pisze: 2010-04-13 14:02
  O tym T-Mobile słychać od lat, więc nie wiem czy jest sens przywiązywać uwagę do spekulacji. Logo Ery znane jest w zasadzie każdemu - zatem zmiany nie będą znaczące, ale odświeżenie jak najbardziej się przyda. Rioba rzeczywiście logo Heyah fajnie wyróżnienia się pośród innych.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rioba pisze: 2010-04-14 00:28
  Ja myslę, że zmiany mogą być naczące :) skoro jest konkurs rozpisany i to wśród pracowników i studentów ASP to może być naprawdę gruuuubo :D
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2010-04-20 00:27
  nie sądzę, żeby jakoś drastycznie zmienili logo starej Ery. Ale skoro angażują artystów, to wszystko może się zdarzyć ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Rioba pisze: 2010-04-21 00:21
  No właśnie też tak uważam :) Mi się podoba logo Heyah i ogólnie cała stylistyka tej marki. Gdyby Heyah chcieli zmienić to bym ostro protestowała, ale Erze dobrze zrobi delikatne odświeżenie wizerunku,
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: