Coraz więcej klientów w Polsce przekonuje się do eSIM-ów

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Coraz więcej klientów w Polsce przekonuje się do eSIM-ów

Jedną z technologii, które w ocenie ekspertów będą “robić różnicę” na rynku mobilnym są eSIM-y, czyli „wirtualne” wersje kart SIM, którymi można zastępować tradycyjne odpowiedniki. eSIM to karta, którą użytkownik otrzymuje drogą cyfrową, a następnie wystarczy tylko, że aktywuje ją na swoim urządzeniu w kilka sekund. Karta zapisuje się w module wbudowanym na stałe w smartfon, smartwatch czy tablet.

Daje to korzyści użytkownikom – znacznie wygodniej i szybciej można dokupić nową aktywację np. włączyć nowy numer głosowy lub kartę z dużym pakietem danych. Można jej także używać w trybie dual SIM (dwie karty i dwa numery w jednym telefonie).

W Polsce operatorem, który jako pierwszy – już pod koniec 2018 r. – dał możliwość klientom korzystania z tej technologii jest Orange Polska i konsekwentnie ją promuje. Także m.in. dlatego, że Orange coraz większą uwagę przykłada do kwestii ekologicznych – wirtualna karta to zero plastiku, a aktywacja online i brak kuriera pozwalają zminimalizować tzw. ślad węglowy - oszczędzamy papier, tusz oraz paliwo.

Promowanie eSIM-ów przez Orange zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmowych, okazuje się dość skuteczne, bo na początku wakacji operator ogłosił, że w urządzeniach jego klientów działa już ponad 100 tys. aktywnych, wirtualnych kart SIM. Teraz jest już ich zapewne znacznie więcej. Pracują w smartfonach, zegarkach, tabletach i laptopach.

Orange od kiedy zaczął udostępniać eSIM-y wprowadził do sprzedaży ponad 40 modeli różnych urządzeń z tą funkcją. Są to głównie najdroższe modele, tzw. flagowce, bo producenci smartfonów takie właśnie urządzenia wyposażają najchętniej w funkcję eSIM. W taką wirtualną kartę jest wyposażony np. iPhone 13, który w ofercie Orange pojawił się kilka tygodni temu – generalne to właśnie użytkownicy iPhone’ów statystycznie najchętniej korzystają z eSIM-ów. iPhone 13 to także pierwszy smartfon, który w trybie dual SIM może mieć dwie karty wirtualne jednocześnie. Brakuje jednak telefonów z eSIM ze średniej półki i budżetowych, co spowalnia upowszechnienie tego wygodnego i w pełni cyfrowego standardu karty.

Warto zwrócić uwagę, że Orange oferuje karty eSIM w dwóch rodzajach ofert – może ona być kartą główną i wtedy eSIM działa na jednym urządzeniu i z jednym numerem. Natomiast „Ekstra karta SIM” to druga karta z tym samym numerem telefonu, działająca równolegle w kolejnym urządzeniu (jeden numer na kilku urządzeniach). W „Ekstra kartę SIM” można więc zaopatrzyć drugi smartfon, dzięki czemu na dwóch telefonach można korzystać z jednego numeru i pakietu internetu. Można też zastosować ją w zegarku i kiedy wybierzemy się na trening, możemy spokojnie zostawić swój telefon w domu – SMS-y, wiadomości z komunikatorów i połączenia będziemy odbierać bez problemu na zegarku. Na co dzień jest zresztą wiele sytuacji, gdy zabranie ze sobą drogiego smartfona jest kłopotliwe i lepiej ograniczyć się do smartwatcha np. gdy idziemy na plażę i chcemy się w wykąpać, to nie musimy się obawiać, że zostawiamy go na brzegu przy ręczniku i ktoś nam go ukradnie.

Jak podaje Orange, liczba aktywnych kart rozkłada się mniej więcej po połowie między karty główne i „Ekstra karty eSIM”. Wielu użytkowników eSIM-ów w korzysta z cyfrowej ofercie Orange Flex – 22 proc jej użytkowników, którzy mają iPhone’y z funkcją eSIM, używa właśnie karty wirtualnej.

Klienci Orange Flex mogą kartę eSIM otrzymać od razu na swoim urządzeniu po rejestracji konta w aplikacji. Wszystko odbywa się online. Sam proces rejestracji w aplikacji Orange Flex przebiega w pełni zdalnie – bez konieczności wychodzenia z domu – a możliwość wyboru wirtualnej karty skraca całą ścieżkę do kilku minut.

Wydaje się, że właśnie taki model sprzedaży ma przed sobą przyszłość – szczególnie młode pokolenie coraz częściej przedkłada e-zakupy ponad tradycyjne spędzanie czasu w centrach handlowych, gdzie znajdują się m.in salony operatorów.

Korzyści, jakie daje korzystanie z eSIMA

  • eko – wirtualna karta to zero plastiku, a aktywacja online i brak kuriera pozwalają zminimalizować tzw. ślad węglowy i oszczędzić papier, tusz oraz paliwo,
  • fit – trenuj ze smartwatchem, otrzymuj wiadomości SMS, odbieraj połączenia na swoim zegarku i bądź w stałym kontakcie z najbliższymi,
  • na czasie – eSIM to innowacja, która zapewne stanie się standardem,
  • dostępny – w sytuacji, gdy zapomnisz zabrać telefon z mieszkania czy samochodu, mając smartwatch przy sobie, stale jesteś w kontakcie,
  • oszczędny – stawiając na rozwiązanie eSIM, oszczędzasz czas – nie musisz wychodzić z domu, by przejść na wirtualną kartę i korzystać z niej od razu

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: