Finałowy etap programu edukacyjnego Motoroli pt. Diveristy

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 6

Tegoroczna edycja programu Motoroli pt. Diversity 2003 weszła w końcowy etap. Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży, w szczególności dziewczęta, do rozważenia wyboru zawodu informatyka i przekonania ich, że praca w tym środowisku może być atrakcyjna. 1 maja upłynął termin nadsyłania prac konkursowych, przygotowanych po raz pierwszy przez zespoły uczniów ze szkół średnich z całej Polski - ogółem otrzymano ponad150 zgłoszeń. Finał konkursu, podczas którego zostanie nagrodzonych 20 laureatów oraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, odbędzie się 6 czerwca 2003 r. w Krakowie.

Podstawowym kryterium konkursu był udział w zespole zarówno dziewcząt i chłopców. Uczniowie mieli za zadanie stworzenie strony internetowej o dowolnej tematyce związanej z zagadnieniem różnorodności. Lista projektów laureatów, dostępna na stronie praca.onet.pl, jest aktualnie oceniana przez jury w 4 kategoriach: najciekawsze potraktowanie tematu, najciekawsza szata graficzna, najbardziej przyjazny interfejs użytkownika, najbardziej zaawansowany technicznie projekt. W skład jury wchodzą przedstawiciele wyższych uczelni z Krakowa, kuratorium oraz pracownicy Motoroli nie związani bezpośrednio z organizacją konkursu. 

"Motorola stara się zatrudniać ludzi z różnych miejsc w Polsce, także z innych krajów i z różnym wykształceniem. Zależy nam na zatrudnianiu kobiet i mężczyzn. Projekt Diversity skierowany do uczniów szkół średnich ma na celu przekonanie dziewcząt, że zawód inżyniera oprogramowania jest ciekawy, że leży w zasięgu ręki i że studiując kierunki informatyczne stwarzają sobie szansę na wspaniałą karierę zawodową", powiedziała Katarzyna Reinfuss, kierownik ds. personalnych w Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.
"Kobiety sprawdzają się w pracy zawodowej tak samo dobrze jak mężczyźni, niezależnie od stanowiska jakie zajmują. Indywidualne wyniki zależą nie od płci, ale od zdolności, inteligencji i zaangażowania w pracę danej osoby. Zespoły mieszane, złożone z kobiet i mężczyzn, są bardziej efektywne i kreatywne. Szczególnie w pracy inżyniera oprogramowania liczy się umiejętność spojrzenia na problem z różnych stron. Dlatego różnorodność wewnątrz zespołów tworzących oprogramowanie jest bardzo istotna."

"Diversity" trwa już trzeci rok. Pierwsze dwa lata obejmowały swoim zasięgiem szkoły licealne w Krakowie. Uczniowie korzystali z warsztatów prowadzonych przez programistów Motoroli, którzy przedstawiali najpopularniejsze techniki tworzenia stron internetowych, łącznie z przykładami i praktycznymi wskazówkami. Linki do ubiegłorocznych projektów jest tu.
Dzięki nowej formule i wykorzystaniu Internetu, możliwe było rozszerzenie programu i objęcie nim uczniów z całej Polski. 

"Tegoroczny projekt jest przykładem na to, że dotarliśmy do bardzo małych miejscowości w całej Polsce, z których otrzymaliśmy wiele zgłoszeń. Wszędzie, gdzie tylko był dostęp do Internetu, była także możliwość dostępu do projektu" powiedziała Justyna Ożóg, koordynator projektu Diversity. 

Patronat medialny nad konkursem objęli: Portal Onet, Telewizja Kraków.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: