GaduAIR - oficjalny komunikat

Newsy
Żródło: Gadu-Gadu
Opinie: 25
Opinie: 25

GaduAIR to nowa telefonia komórkowa, która jako pierwsza w świecie zintegrowała w nowy sposób telekomunikację i Internet pozwalając milionom osób być w kontakcie i odkrywać nowe możliwości komunikacji. To także kolejny duży krok w rozwoju sieci GG, z której usług korzysta już kilka milionów osób miesięcznie.

Od dzisiaj – dzięki GaduAIR - komunikator i komórka łączą się w jedną usługę i pozwalają na lepszą i tańszą komunikację, rozmowy, przesyłanie danych, korzystanie z Internetu. Mogą z niej korzystać wszyscy, nie tylko pasjonaci zaawansowanych nowych technologii. Sieć GaduAIR dostępna jest w całym kraju.

Podczas, gdy inni operatorzy wycofują się z rynku MVNO, Gadu-Gadu utrzymało swoją decyzję uruchomienia telefonii komórkowej i co więcej oczekuje stworzenia z GaduAIR ważnego segmentu swojej działalności.

– W naszym przypadku wejście na taki rynek to logiczne i konsekwentne rozwijanie możliwości komunikacji oferowanych od wielu już lat przez Gadu-Gadu – mówi Piotr Pokrzywa z zarządu GG Network S.A. – MVNO od GG to więcej niż telefonia, to cały wirtualny świat w telefonie, łącznie z atrakcyjnymi usługami internetowymi i konkurencyjnym cennikiem, dostępnym na każdą kieszeń. Telefonia komórkowa wpisuje się doskonale w segment naszego rynku i stąd podtrzymana decyzja o zaoferowaniu takiej usługi milionom osób, nie tylko internautom i grupie 6 milionów użytkowników komunikatora Gadu-Gadu.

- Od blisko dwóch lat przygotowywaliśmy się starannie do uruchomienia telefonii. W zadaniu tym wzięło udział wiele firm, nie tylko z Polski, które musiały zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem – mówi Krzysztof Szalwa z zarządu GG Network S.A. – Aby nowa telefonia mogła pojawić się dzisiaj w Polsce, konieczne było wiele miesięcy wytężonej pracy, spotkań nie tylko nad Wisłą, ale i w różnych zakątkach świata, współpraca ze specjalistami najwyższej klasy, liczne dyskusje i testy. Od dzisiaj Polska może pochwalić się nowym podejściem do telefonii, która nigdy wcześniej nie była jeszcze tak wyjątkowo zintegrowana z Internetem.

„Wyjście na kartę” – hasło promocyjne sieci GaduAIR oznacza, że komunikator, Internet i wiele usług dostępnych jest również poza domem, czy biurem – wystarczy posiadać starter nowej sieci i telefon komórkowy, aby nadal być w kontakcie i cieszyć się wolnością, być mobilnym. „Po co siedzieć w domu?” – to pytanie pojawiało się w akcji zapowiadającej start GaduAIR. Nowa sieć odpowiada: wyjdź na kartę i uwolnij się.

Podstawowymi wyróżnikami i zaletami oferty, jaką GaduAIR kieruje od dzisiaj do milionów użytkowników nie tylko komunikatora, ale też innych istniejących sieci są:

 • brak opłat za korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu (wersji komunikatora instalowanego w komórkach)

 • brak opłat za transfer danych w Mobilnym Gadu-Gadu

 • wspólna lista kontaktów (synchronizacja danych z komunikatora GG i z komórki)

 • korzystne i konkurencyjne na rynku plany taryfowe i bonusy za aktywności

 • połączenie w jednym numeru komunikatora GG i numeru telefonu sieci GaduAIR

 • bezpłatne pakiety internetowe przy doładowaniu

 • wysyłanie bezpośrednio z telefonu zdjęć i ich publikacja w serwisach internetowych MojaGeneracja.pl i Blip.pl

GaduAIR posiada wszystkie standardowe funkcje telefonu, bezpłatny komunikator Gadu-Gadu w komórce oraz tani Internet. Jest dostępna na terenie całego kraju.

Rewolucja w Polsce i w świecie dzięki GaduAIR:

Jedną ze światowych nowości w dziedzinie telekomunikacji i Internetu, jest połączenie numerów telefonu i komunikatora – numer telefonu jest jednocześnie numerem GG. Użytkownik GaduAIR może odbierać połączenia telefoniczne, głosowe i tekstowe zamiennie albo w komunikatorze albo w telefonie, w zależności od swojego wyboru i sytuacji, w jakiej się znajduje. Pozwala to na stały kontakt i wygodę. To nowa jakość w świecie telekomunikacji.
W GaduAIR bezpośrednio z komórki można dzwonić na… numery GG najpopularniejszego komunikatora w Polsce. To dodatkowa wymierna korzyść połączenia dwóch światów: Internetu i telekomunikacji.

0 zł za gadanie:

Obecnie z wersji mobilnych Gadu-Gadu w telefonie skorzystało już ponad 1 milion osób i wszystko wskazuje na to, że liczba ta się powiększy: użytkownik sieci GaduAIR może rozmawiać przez Mobilne GG bez opłat za abonament, jaki opłacają użytkownicy innych sieci komórkowych. Dodatkową korzyścią w GaduAIR jest brak opłat za transfer danych. Użytkownicy zatem mogą być dostępni cały czas i za darmo korzystać z Internetu do rozmów przez komunikator.

Zamiast SMS – wiadomości przez Gadu-Gadu!

Rozmowy przez komunikator Gadu-Gadu w sieci GaduAIR są bezpłatne. To doskonała alternatywa dla płatnych SMS-ów.

Status: dostępny - Koniec z dziurami na internetowej mapie Polski:

GaduAIR jest telefonią komórkową, utworzoną w ramach umowy o świadczenie usług MVNO z firmą Polkomtel S.A., oferującą największy zasięg sieci GSM w Polsce. Dzięki temu dostęp do GaduAIR jest osiągalny w każdym zakątku kraju. Teraz nowe technologie, w tym Gadu-Gadu, dotrą nawet tam, gdzie nie ma Internetu oferowanego przez lokalnych dostawców. Telefonia oferowana przez GG Network przybliża po raz pierwszy w taki sposób cały wirtualny świat: telefonię, komunikator, Internet i sprawia, że dostęp do popularnych usług internetowych w Polsce ma szansę znacznie się zwiększyć.

Producentem GaduAIR jest spółka GG Network S.A., wydawca m.in. takich projektów internetowych, jak komunikator Gadu-Gadu, radio internetowe OPEN.FM, serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl, serwis mikroblogowy Blip.pl i wiele innych.

Spółka oferuje również usługę telefonii internetowej VoIP, która została zintegrowana z GaduAIR.

Tradycyjna i on-line sieć sprzedaży:

Startery GaduAIR można kupić w ogólnopolskiej sieci sprzedaży (sklepy, punkty sprzedaży), zamówienie można również złożyć w Internecie. W sprzedaży on-line użytkownik może wybrać sam swój wyjątkowy, złoty lub srebrny, numer GaduAIR.

Startery GaduAIR
Połączenia 29 gr/min
SMS / MMS 15 gr / 30 gr
Internet 1 gr / 20 kB
Pakiet 20 MB na start

Usługi dodatkowe dla użytkowników sieci GG Network:

Usługi dodatkowe dla użytkowników Komunikatora Gadu-Gadu:

Zmiana statusu opisowego na Gadu-Gadu – Usługa umożliwia użytkownikom GaduAIR zmianę statusu w komunikatorze Gadu-Gadu za pomocą wiadomości SMS. Jeśli użytkownik będzie posiadał więcej niż jeden numer Gadu-Gadu (np. swój stary numer i nowy, który otrzymał wraz z zakupem startera GaduAIR), opis zostanie zmieniony na obu numerach GG. Koszt usługi: 0,10 zł. Aby skorzystać z usługi wyślij SMS na numer 5002 z treścią opisu.

Informacja o lokalizacji w komunikatorze Gadu-Gadu - Usługa umożliwia ustawienia informacji o aktualnej lokalizacji w komunikatorze Gadu-Gadu. Koszt usługi 0,10 zł. Aby skorzystać z usługi wyślij SMS na numer 5002 o treści "L".

Wysyłanie wiadomości SMS na Gadu-Gadu – Usługa umożliwia wysyłanie wiadomości na komunikator Gadu-Gadu poprzez SMS. Koszt usługi: 0,10 zł. Treść wysyłanej wiadomości musi rozpoczynać się numerem Gadu-Gadu adresata. Aby skorzystać z usługi wyślij SMS na numer 5003. Na początku wiadomości wpisz numer GG adresata, następnie treść SMS'a.

Wysyłanie MMS'a na Gadu-Gadu - Usługa umożliwia wysłanie treści multimedialnych, takich jak zdjęcia i nagarnia video do użytkowników komunikatora Gadu-Gadu za pomoca MMS. Po wysłaniu wiadomości MMS adresat dostanie powiadomienie o tym, że otrzymał nową wiadomość MMS na skrzynkę w koncie Gadu-Gadu. Koszt usługi: 0,24 zł / 100 KB. Aby skorzystać z usługi wyslij MMS na numer Gadu-Gadu adresata.

Połączenia głosowe na komunikator Gadu-Gadu - Usługa umożliwiająca użytkownikom GaduAIR nawiązanie połączenia głosowego z dowolnym numerem GG. Koszt usługi: 0,29 zł / min. Aby skorzystać z usługi wykonaj połączenie na numer GG, poprzedzony # (np. # 16001).

Zostawienie wiadomosci głosowej - Usługa umożliwia zostawienie wiadomości głosowej na skrzynce pocztowej użytkownika GaduAIR, lub komunikatora Gadu-Gadu innemu użytkownikowi bez względu na to, czy w danej chwili jest on osiągalny czy nie. Koszt usługi 0,29 zł / min. Aby skorzystać z usługi zadzwoń na numer 131.

Zmiana avatara SMS'em - Usługa umożliwia zmianę avatara na Komunikatorze Gadu-Gadu oraz innych serwisach GG za pomocą SMS'a. Koszt usługi 0,24 zł / 100 kB. Aby skorzystać z usługi wyślij MMS na numer 5002.

Usługi dodatkowe dla użytkowników serwisu MojaGeneracja.pl:

Wysyłanie SMS’a na bloga w Mojej Generacji - Usługa umożliwia utworzenie wpisu na bloga w Mojej Generacji za pomocą wiadomości SMS. Jeśli użytkownik wyraził zgodę na podawanie jego lokalizacji, wpis zostanie wzbogacony o informację skąd SMS został wysłany. Koszt usługi 0,10 gr za 1 wpis. Aby skorzystać z usługi wyślij SMS na numer 5007.

Wysyłanie MMS'a na bloga w Mojej Generacji - Usługa umożliwia utworzenie wpisu na bloga w Mojej Generacji za pomocą MMS.
Jeśli użytkownik wyraził zgodę na podawanie jego lokalizacji, wpis zostanie wzbogacony o informacje skąd MMS został wysłany. Koszt usługi: 0,24 zł / 100 KB. Aby skorzystać z usługi wyślij MMS na numer 5007.

MMS do Twojej galerii w serwisie Moja Generacja – Usługa umożliwia umieszczanie zdjęć w swoich galeriach poprzez wysłanie MMS'a. Jeśli użytkownik wyraził zgodę na podawanie jego lokalizacji w tej usłudze, wpis zostanie wzbogacony o informacje skąd MMS został wysłany. Koszt usługi:0,24 zł na 100KB. Aby skorzystać z usługi wyślij MMS na numer 5006.

Usługi dodatkowe dla użytkowników serwisu Blip.pl:

Notatka głosowa do Twojego profilu na Blip.pl - Istniejąca już w Blipie funkcjonalność wiadomości tworzonej przy użyciu notki głosowej została wzbogacona o informacje lokalizacyjne, prezentowane przy każdej wiadomości użytkownika w formie mapy z zaznaczonym miejscem jej nadania. Do uruchomienia funkcjonalności opartych o lokalizację, użytkownik musi wyrazić zgodę. Koszt usługi: 0,29 zł / min. Aby skorzystać z usługi zadzwoń na numer 5022.

Wysyłanie SMS do Twojego profilu na Blip.pl - Wiadomość tekstowa do Twojego profilu w serwisie blip.pl. Usługa została wzbogacona o informacje lokalizacyjne, prezentowane przy każdej wiadomości użytkownika w formie mapy z zaznaczonym miejscem jej nadania. Do uruchomienia funkcjonalności opartych o lokalizacje, użytkownik musi wyrazić zgodę. Koszt usługi 0,10 zł. Aby skorzystać z usługi wyślij SMS na numer 5022.

Wysyłanie MMS do Twojego profilu na Blip.pl - Usługa umożliwiająca wysłanie wiadomości MMS (zdjęcie, film) do Twojego profilu na serwisie blip.pl Usługa zostanie wzbogacona o informacje lokalizacyjne, prezentowane przy każdej wiadomości użytkownika w formie mapy z zaznaczonym miejscem jej nadania. Aby uruchomić funkcjonalności oparte o lokalizację, użytkownik musi wyrazić zgodę. Koszt usługi 0,24 zł / 100 KB. Aby skorzystać z usługi wyślij MMS na numer 5022.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (25):

Komentuj

Komentarze / 25

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2009-05-18 14:22
  Zgarną swój kawałek tortu. Wreszcie jakieś rzeczywiście nowe usługi i do tego przydatne dla dużej grupy osób. Byle tylko działało bez większych wpadek. No i ciekawe jakie koszty utrzumania aktywnego startera ?
  0
 • Users Avatars Mini
  gostek-1 pisze: 2009-05-18 14:28
  idealna propozycja dla osob korzystajacych codziennie z GG
  0
 • Users Avatars Mini
  dino pisze: 2009-05-18 14:32
  myślę, że ta grupa docelwoa to głównie młodzież korzystająca z GG. ale rynek nasycony, mobilne GG jest w każdej sieci (wiem, płatne) i jakoś wielkich sukcesów im nie wróżę
  0
 • Users Avatars Mini
  pir pisze: 2009-05-18 14:33
  To pierwszy raz kiedy widzę sens bytu wirtualnego operatora.
  0
 • Users Avatars Mini
  pir pisze: 2009-05-18 14:35
  ... Wielcy dostrzegają tam możliwości gdzie mali widzą problemy
  0
 • Users Avatars Mini
  sum pisze: 2009-05-18 14:45
  net niby miał być za darmo, a jest droższy niż w Heyah... ciekawe, po ile będą startery?
  0
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2009-05-18 15:14
  sum, net jest za darmo tylko jesli jest to transmisja danych w mobilnym GG. Korzystanie z reszty netu niezwiązanej z GG faktycznie jest zbyt drogie. Ciekawe jak będzie ze stronami związanymi z GG network (np. w WPmobi, który zakonjczy działalność 31 maja za darmo jest 100 MB miesięcznie do korzystania ze stron WP).
  0
 • Users Avatars Mini
  ATieQ pisze: 2009-05-18 15:15
  1 gr za 20 kb to nie jest drogo szczególnie opcja rozliczania połączenia po 20 kb to jest coś ekstra szczególnie jeżeli połączysz się przez przypadek... w sumie połączenia w sieci za darmo i SMSy które zmieniają status no jest to całkiem fajna opcja sam kupię na próbę starter :)
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2009-05-18 16:33
  Na pewno maja większe szanse na stanie się "modną" siecią, niż np. Biedronka ... Sporo gadżetomaniaków może chcieć się pochwalić "najnowszą" technologią, a i względy praktyczne też są istotne (zawsze online...) Szkoda, że nie ma darmowego transferu do nawigacji, tak jak w WPmobi - a sezon nawigacyjny jest w pełni ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  sir-galant pisze: 2009-05-18 17:58
  A ja jestem ciekaw z jakimi telefonami to wszystko będzie działać i ile będą one kosztować. Wydaje mi się, że grupa docelowa jest zbyt wąska. Ale może się uda. Ja czekam, aż jakaś sieć (niekoniecznie MVNO) wyjdzie z usługami dla ludzi starszych. Bo tak na prawdę to ta grupa ma przed sobą przyszłość i do tego stale się powiększa:)
  0
 • Users Avatars Mini
  q pisze: 2009-05-18 18:22
  rozumiem, że reklamy w Gadu Gadu gratis?
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2009-05-18 21:38
  Od dłuższego czasu sporadycznie korzystam z Gadu-Gadu. Przerzuciłem się na Google Talk, komunikator oparty na jabberze, mnóstwo ciekawych i bezpłatnych klientów na wszystkie systemy operacyjne (tradycyjne, jak i komórkowe). Lista kontaktów i archiwum rozmów na serwerze Google'a. Mam pewność, że żadna wiadomość nie przepadnie...
  0
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek pisze: 2009-05-18 21:41
  ...To jest największą zaletą Googlowego komunikatora. Z GG przestałem korzystać z powodu cyklicznych padów, i kompletnemu brakowi pewności doręczenia wiadomości. Oferta komórkowa GG ciekawa, do tej pory najlepsza z wirtualnych. Tania i znakomicie naliczana transmisja danych!:) Myślę, że mają szanse na duży sukces wśród młodszych użytkowników. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  kotq pisze: 2009-05-18 23:20
  Nie no 1gr za 20kB to duzo, w Heyah jest 2gr za 100kB a to 5 razy tyle. Jeszcze biorac pod uwage, ze jak sie wchodzi normalnie na strony (nie dla telefonii przystosowane) to kB ila szybko wiec 20kB na malo starczy. Tak wiec w dziedzinie netu Heyah dalej przoduje. Aha w Heyah sms 14groszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2009-05-19 00:33
  całkiem fajna oferta - na pewno sprawdzę jak działają powiązania z gg i przybudówkami :)
  0
 • Users Avatars Mini
  sympatyczny pisze: 2009-05-19 00:49
  kotq, tu masz 40MB za doladowanie za 20 zl, bonus do tego doladowania, a potem za te 20 zl mozesz dokupowac pakiety 25MB za 5 zl rozliczane co 1kB....
  0
 • Users Avatars Mini
  uzer pisze: 2009-05-19 12:38
  Naprawde bardzo dobra oferta niszowa dla uzytkownikow komunikatora gg. Pakiety internetowe i dodatkowe srodki za doladowanie robia wrazenie. Dostep bezplatny do mobilnego gadu nie jest zaskoczeniem, to byla podstawa oferty.
  0
 • Users Avatars Mini
  Oink pisze: 2009-05-21 12:36
  stawki przyzwoite (poza netem, który w porównaniu do Heyah rozczarowuje), ciekawe tylko jak długo utrzymają poziom. Z doświadczenia wiem, że z operatorami wirtualnymi lepiej nie ryzykować, bo szybko przestają zachwycać stawkami lub... po prostu istnieć.
  0
 • Users Avatars Mini
  den pisze: 2009-05-21 15:07
  póki co najlepszy MVNO do tej pory, w sumie jedyny godny uwagi (IMHO)
  0
 • Users Avatars Mini
  xxx pisze: 2009-05-23 15:22
  NIE DZIAŁA WYSYŁANIE Z GADUAIR NA KOMPUTER ;-(
  0
 • Users Avatars Mini
  kordi pisze: 2009-05-23 23:24
  Hehe ... naprawde nie widze co w tym nowatorskiego. GG praktycznie za darmo w komorce to ja mam juz tak z ladnych 5 latek... :) Mniej wiecej od czasow jak w Idei dla firm pojawiło się taktowanie internetu 1 gr/10 kB ... Pierwotnie przez siec jabber'a, a jak sie przesiadlem z symbiana na windows mobile przez GGmobile (darmowe). Co dla niektorych widze, ze to jak odkrycie ameryki :D....
  0
 • Users Avatars Mini
  qpa pisze: 2009-05-26 23:39
  drogie esy
  0
 • Users Avatars Mini
  Krystian pisze: 2009-06-13 16:46
  Gdzie można kupić taki starter gaduair ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Daniel pisze: 2009-09-22 16:57
  Czy w tym gg air jest sekundowe naliczanie ? Ile kosztuje kogos zadzwonienie do mnie na gadu air ??
  0
 • Users Avatars Mini
  natalia pisze: 2009-10-08 21:38
  Mam nadzieje ze bedziie to działalo tanio latwo i szybko ;)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: