Premiera Garmin Enduro 2 – najbardziej ekstremalny zegarek Garmina

Newsy
Opinie: 0
Garmin Enduro 2

Garmin zaprezentował Enduro 2 – zegarek stworzony z myślą o najbardziej ekstremalnych wyprawach i wyzwaniach sportowych. Wyróżnia się przede wszystkim najdłuższym czasem pracy z aktywnym GPS w ofercie producenta. Dzięki temu ma być idealną propozycją zwłaszcza dla osób biorących udział w ultramaratonach, pokonujących jednorazowo setki kilometrów.

Nastąpiła jednak istotna zmiana w podejściu producenta do tej kategorii sprzętu. Pierwszy model Enduro był wzorowany na ówczesnym modelu Fenix 6X, ale brakowało mu części istotnych funkcji z serii Fenix takich jak mapy, przeliczanie trasy po zejściu ze szlaku, obsługi muzyki czy WiFi. Był to więc Fenix 6X z ograniczeniami. Inaczej jest w przypadku modelu który właśnie ma premierę - Garmin Enduro 2 ma wszystkie funkcje najbogatszej wersji Garmin Fenix 7x Sapphire Solar które jeszcze rozszerza o nowe funkcje i pojemniejszą baterię. Jest więc obecnie zegarkiem o najbogatszym wyposażeniu ale i najwyższej cenie – ta w Polsce wynosi 5299 zł i jest wyższa od Garmin Fenix 7x Sapphire Solar o 600 zł.

Czas pracy na baterii został wydłużony względem serii Fenix z 28 do 34 dni na samej baterii, oraz z 37 dni do 46 dni z doładowaniem energią słoneczną. Praca z GPS została wydłużona z 89 godzin na samej baterii i 122 godzin z doładowaniem energią słoneczną do odpowiednio 110 i 150 godzin w Garmin Enduro 2. Im precyzyjniejszy tryb GPS tym różnica większa na korzyść Garmin Enduro 2, bo dla wielopasmowej i wielosystemowej lokalizacji czas wzrósł z 36-41 godzin do 68-81 godzin. Pojawił się też nowy tryb SatIQ, który automatycznie przełącza tryb działania lokalizacji zależnie od panujących warunków. Czyli gdy sygnał satelitów jest mocny, zegarek korzysta z jednego pasma pojedynczego systemu, ale w miarę wchodzenia głębiej w las czy kanion dodaje kolejne systemy i pasma aby zrównoważyć słabszy sygnał i zachować precyzję. Do zegarka dodana została także latarka LED, która jest też x2 jaśniejsza niż w modelu Fenix 7X.

Są także nowe funkcje, takie jak NextFork , który pokazuje dystans do najbliższego skrzyżowania szlaków, funkcja wyznaczania optymalnego tempa poruszania po uwzględnieniu trudności terenu, funkcja przewidywania tempa jakie użytkownik jest w stanie osiągnąć bazując na historii treningów i poziomie wytrenowania, jak i automatyczny timer odpoczynku. Profil aktywności adventure racing zapisuje dane do późniejszej analizy po ukończeniu wyścigu, zgodnie z wytycznymi Adventure Racing.

Jednemu z recenzentów zegarków sportowych - DC Rainmaker na YouTube, udało się ukończyć 170 kilometrową wyprawę po górach w 7 noclegów i 8 dni na jednym ładowaniu zegarka Garmin Enduro 2 ze wszystkimi funkcjami aktywnymi, takimi jak zapis GPS, nawigacja po mapie, monitorowanie tętna etc, z wyjątkiem parowania ze smartfonem, bo jak zauważył w górach jego telefon i tak nie miał zasięgu.

Garmin Enduro 2

Garmin Enduro 2

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: