Grupa TP będzie walczyła o klienta masowego, który nie potrzebuje bardzo szybkiego internetu

Newsy
Opinie: 18

Rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński, skomentował strategię biznesową Grupy TP dotyczącą broadbandu i usług pakietowych. Oto jego wypowiedź:

(...) Nie jest żadną tajemnicą, że nie mamy szans w wojnie cenowej, ponieważ wraz z obniżką ceny detalicznej TP, operatorzy BSA (Netia, Dialog itd) mają prawo do automatycznej przeceny oferty hurtowej z rabatem 51 proc. Z identycznych powodów ekonomicznych budowa sieci FTTH, aby później oddawać ją za pół ceny konkurencji jest trudna do przełknięcia. Ciekawe, co powiedziałoby UPC, gdyby musiało na takich zasadach oddać swój "światłowód" 120 MB np. Netii? Dlatego szukamy innej drogi stawiając na masowego klienta, który nie potrzebuje dużych prędkości, a woli dostać przyzwoity dostęp 1,2, czy 6 MB za rozsądną cenę wraz z dodatkowymi usługami, które według badań marketingowych są coraz bardziej pożądane przez abonentów. Stąd obniżyliśmy ceny podstawowych prędkości neo, ale przede wszystkim rozszerzyliśmy dostępność kanałów telewizyjnych, dając jednocześnie dobre promocje. Oczywiście nie wszystkim takie rozwiązanie trafia w potrzeby, ale jestem pewny, że wielu wybierze właśnie naszą ofertę ze względu na usługę TV i VoD. Mogę obiecać, że ofertę będziemy konsekwentnie rozszerzać i zapewniać jak najlepszą jej jakość.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  rcicho pisze: 2009-10-07 18:12
  Niech walczą o klienta, który w ogóle nie potrzebuje internetu. Powiem więcej niech walczą o klienta, ktory nie potrzebuje również telefonu, radia i telewizji.
  0
 • Users Avatars Mini
  ShAMAN pisze: 2009-10-07 18:26
  rcicho - jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to lepiej wcale się nie wypowiadaj co? podoba mi się ten fragment: "Z identycznych powodów ekonomicznych budowa sieci FTTH, aby później oddawać ją za pół ceny konkurencji jest trudna do przełknięcia. Ciekawe, co powiedziałoby UPC, gdyby musiało na takich zasadach oddać swój "światłowód" 120 MB np. Netii?" - zastanów się nad tym narzekaczu
  0
 • Users Avatars Mini
  miken pisze: 2009-10-07 18:30
  @rcicho, zgadzam się z toba w ogóle to niech walcza o klientów z mozambiku najlepiej... :) to jakaś mania... nie mamy szybkich łączy nie dlatego, że jesteśmy zacofani, ale dlatego, że nasi potencjalni klienci nie chcą tak szybiego internetu... wiadomo prędkośc może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu... i człowiek ma za dużo czasu... po co komu to... ja nawet proponuje żeby zlikwidowali neostrade i niech zaczną promować numer 0 20 21 22... czy jak to tam było... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Buhahahaha pisze: 2009-10-07 18:31
  Zycze powodzenia !!! Przystepna cena za 6 MB :) Smiechu warte, a liczylem ze ktos w Tp sie nawroci na klienta. Zycze powodzenia ja chcialem przedluzyc na 10 Mb na 3 lata jak bedzie dobra cena. Niestety zostane przy jednym MB na 1 rok :) Gratuluje strategii, moze najwyzszy czas zmienic osoby za nia odpowiedzialne :)
  0
 • Users Avatars Mini
  mapviewer pisze: 2009-10-07 18:34
  na pewno znajdą takich klientów :-) widać że potrafią się odnaleźć nawet w takiej sytuacji runkowej
  0
 • Users Avatars Mini
  miken pisze: 2009-10-07 18:34
  do każdego modemu mogą też dawać antene szerokopasmową żeby można było odbierać tvp1 i tvp2 i będzie Internet z telewizja... Powiem tak, mi osobiście oferta TP się spodobała, ale wywody tego cymbała Jabczyńskiego są efektem jakichś silnych psychotropów chyba... Panie Jabczyński jeśłi już pan pracuje w firmie telekomunikacyjnej swiadczacej dostep do internetu to wypadaloby wiedziec jaka jest roznica pomiedzy 6 MB a 6 Mb... Jakieś szkolenie? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  mapviewer pisze: 2009-10-07 18:36
  szkolenie nie pomogło by na pewno :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  alf pisze: 2009-10-07 18:45
  shaman ma rację, można narzekać, pisać, że ceny powinny być niższe, ale jednak sytuacja, którą opisał rzecznik jest faktem. Chyba żadna firma nie byłaby zadowolona z tego, że musi udostępniać się innemu dostawcy za niewygórowaną cenę.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lord pisze: 2009-10-07 19:13
  Patrzcie trochę bardziej globalnie na całą tpsa. A nie tak zawsze jedziecie. TPSA to jest 8mln (?) klientów i tu nie można robić nic spontanicznego + każda oferta musi być dostępna dla większości klientów!
  0
 • Users Avatars Mini
  Fuks pisze: 2009-10-07 19:20
  @miken - nie wymagasz za dużo??? Przecież oni wszyscy w tym Orange są z łapanki... . Narazie wywalili tylko Oliwę, ale to za mało na pozytywne efekty.
  0
 • Users Avatars Mini
  spoogie pisze: 2009-10-07 20:58
  UPC dzierżawi właśnie wiele światłowodów od innych dostawców :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ttt pisze: 2009-10-07 21:30
  No i co z tego, że UPC dzierżawi od innych dostawców światłowody, jak swoich nie dzierżawią nikomu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Brend pisze: 2009-10-07 22:03
  "(...) budowa sieci FTTH, aby później oddawać ją za pół ceny konkurencji jest trudna do przełknięcia (...)" Oczywiście, ale brutalna prawda jest taka, że jeśli ceny neostrady byłyby na poziomie konkurencji (mogą sobie darować "wartość dodaną", w postaci gównianych Larków, drukarek czy pakietu "bezpieczny internet") to klienci by nie odchodzili, to tak jakby jakiś developer stwierdził, że nie będzie budował nowego, pięknego osiedla bo żule i dresiarze je zniszczą. Obniżcie ceny to klienci wrócą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Xero pisze: 2009-10-07 22:54
  Brend ceny TP fizycznie NIE MOGĄ być na poziomie konkurencji dzięki UKE - TP ma obowiązek oddawać swoje łącze alternatywnym za pół ceny oferowanej indywidualnym. Nawet z narzutem operatora alternatywnego wychodzi u niego taniej niż w TP, a jeśli TP obniży ceny dla indywidualnych, to ten mechanizm spowoduje, że u alternatywnego będzie mogło być jeszcze taniej. Błędne koło...
  0
 • Users Avatars Mini
  Brend pisze: 2009-10-07 22:57
  Xero - a czy nie chodzi przypadkiem o ceny "cennikowe" ? bo w promocji to chyba tp może dać cene jaką chce. Tak przynajmniej ja to rozumiem.
  0
 • Users Avatars Mini
  Nuti pisze: 2009-10-09 14:20
  Brend, wszelkie promocje obcina UKE, bo oskarża TP od razu o dumping cenowy i jechanie poniżej kosztów, a więc nieuczciwą konkurencję. Paranoja
  0
 • Users Avatars Mini
  raptoos pisze: 2009-10-10 21:58
  A więc tak się tera nazywa "zrzynanie kasy za przestarzałe technologie"
  0
 • Users Avatars Mini
  intmob pisze: 2009-10-13 14:05
  Jeśli ktoś nie m iał do tej pory interentu bo nie było takiej możliwości to jest mu wszystko jedno czy bedzie miał 1,2 czy 6 MB. A abonament bedzie płacił spodziewam się rozwoju usług opartych na CDMA mało kosztuje dociera wszędzie. Nawet Plus w jakimś przetargu za dużą kasę kupił koncesję więc widać się opłaca a jak będzie dwóch co to sprzedają to i jakas konkurencja ;) Nie ma co narzekać, Shaman ma rację
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: