home.pl - maleje rola wymiany ruchu z TP, szybko rosną kablówki

Newsy
Żródło: home.pl
Opinie: 3

Firma home.pl uruchomia nowe połączenie o przepustowości 10 Gb/s do jednego z największych światowych operatorów sieci poziomu Tier 1 – firmy Level3.

home.pl od lat obserwowało zmiany w charakterze ruchu internetowego i rosnące obciążenie sieci szkieletowych. Ruch w godzinach szczytu osiągał nawet 3 Gb/s, zmieniała się też struktura obciążenia – w coraz mniejszym stopniu ruch generowany był na styku z siecią Telekomunikacji Polskiej, w coraz większym stopniu był to ruch peeringowy, czyli wymiana pomiędzy firmami – uczestnikami punków węzłowych. Rosło też znaczenie ruchu generowanego przez abonentów telewizji kablowych – szczególnie Aster, Vectry i UPC.

Pierwszym etapem rozbudowy połączeń, z których korzysta home.pl, była wymiana istniejących już łączy do GTS Energis, odpowiedzialnych głównie za ruch do polskiej Sieci. Ich przepustowość została powiększona dziesięciokrotnie – do 10 Gb/s. W takim samym stopniu rozbudowano łącze do najważniejszego polskiego punktu wymiany ruchu PLIX, w którym uczestniczy już ponad 130 firm. Wprowadzone zmiany w obrębie połączeń z polskim Internetem sprawiły, że czas dostępu do serwerów home.pl z dowolnej sieci w kraju w nie powinien przekraczać 10 milisekund.

Końcowym etapem rozbudowy sieciowych połączeń home.pl było uruchomienie łącza do firmy Level3 – jednego z największych operatorów sieci Tier 1, czyli takich, którzy mają dostęp do każdej innej sieci w Internecie bez konieczności płacenia za umowy tranzytowe. Nowe łącze o przepustowości 10 Gb/s obsługuje już cały ruch z zagranicą i zapewnia krótszą ścieżkę dla danych z serwerów home.pl niż ta, którą dysponuje samo GTS Energis. Co więcej, pozwala ono na skuteczną obsługę nagłego zapotrzebowania na ruch – jest to szczególnie ważne podczas uruchamiania kampanii reklamowych czy okresowych promocji.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: