Huawei chce, aby polscy operatorzy zaczęli budować stacje bazowe z tworzywa

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Huawei chce, aby polscy operatorzy zaczęli budować stacje bazowe z tworzywa

Huawei w Warszawie kolejny raz zaprezentował swoje nowe rozwiązania, które chce dosprzedawać operatorom, klientom korporacyjnym i klientom indywidualnym. 

Kilka nowości było bardzo innowacyjnych i ciekawych. Jedną z nich był system magazynowania energii w bateriach stacji bazowych. Operatorzy mają obowiązek budowy awaryjnego zasilania dla każdej stacji i Huawei chce im zaoferować systemy magazynowania, które będzie można wykorzystać do obrotu energią z siecią komercyjną. Byłby to dodatkowy strumień przychodów dla operatorów.

Kolejną innowacją jest zastąpienie stali przy budowie stacji bazowej. Huawei buduje już maszty z tworzywa FRP. FRP to Fiber Reinforced Polymer – polimer zbrojony włóknami. Maszty wykonane w tej technologii mają być o 30-50 procent lżejsze, ich budowa ma być szybsza, a cała konstrukcja ma być bardziej sztywna.

Huawei kolejny raz chwali się także swoimi systemami serwerów, które zapewniają bardzo dużą odporność na ataki typu ransomware. System Huawei składa się z 3 osobnych elementów. Jeden zestaw urządzeń obsługuje działania aplikacji live, kolejny system jest bardzo szybkim backupem, a trzeci układ jest całkowicie odłączony od 2 wcześniejszych i magazynuje kopię aplikacji, ale taką która nie jest tworzona stale, ale tylko po fizycznym podłączeniu trzeciego układu dysków do sieci.

Huawei promuje także kolejny raz swoje rozwiązanie FTTR, czyli rozprowadzanie internetu po domu za pomocą światłowodu, a nie WiFi lub kabla sieciowego. Taka instalacja zapewnia bardzo duże prędkości działania, a dodatkowo znacznie lepiej się prezentuje, bo Huawei ma w ofercie bardzo płaskie, samoprzylepne włókna.

Huawei prezentował także rozwiązania do profesjonalnego, ale mobilnego streamingu sygnału z kamer telewizyjnych. Do kamery przypinany jest niewielki plecak, który zapewnia transmisję do wozu transmisyjnego bez udziału kabli. Taki plecak powinien działać np. w wydzielonej sieci 5G na stadionie lub w innej obciążonej ruchem lokalizacji.

Huawei ma też sprawdzone rozwiązania dla logistyki. Systemy lokalizatorów paczek lub kontenerów działają w wydzielonej sieci 5G. Lokalizatory mogą być pasywne – są więc tańsze i działania dłużej, bo nie potrzebują wymiany baterii. Lokalizator może mieć wbudowane czujniki – np. temperatury i informować system o anomaliach, które mogą zagrażać magazynowanym towarom.

Sporą nowością były także nowe rodzaje niewidocznych aten. Taka antena wykonana z tworzywa jest przezroczysta i może być montowana w miejscach, gdy instalacja dużej, zwykłej anteny nie wchodzi w rachubę. Huawei prowadzi także prace nad antenami obrotowymi, które będzie można zdalnie regulować w wielu płaszczyznach, a nie tylko w jednej, jak obecnie dostępne rozwiązania.

Huawei

Huawei

Huawei

Huawei

Huawei

Huawei

Huawei

Huawei

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: