Huawei otwiera laboratorium badawcze w Helsinkach

Newsy
Opinie: 0
Huawei otwiera laboratorium badawcze w Helsinkach

Huawei uruchomił właśnie nowe laboratorium Huawei Health Lab w Helsinkach w Finlandii.

Najnowsze badanie przeprowadzone na ponad 8 tysiącach Europejczyków pokazało, że 91% z nich chce poprawić co najmniej jeden aspekt swojego stylu życia związanego ze zdrowiem, a 50% badanych nie jest zadowolonych ze swojego poziomu sprawności fizycznej. Z tego powodu Huawei angażuje się w badania nad algorytmami monitorowania zdrowia za pomocą technologii stosowanych w swoich urządzeniach wearables. Doprowadziło to do utworzenia od 2016 roku już trzech laboratoriów HAUWEI Health Lab na całym świecie: Xi'an i Songshan Lakes w Chinach, a teraz w Helsinkach w Finlandii.

Nowe laboratorium o powierzchni prawie 1000 m2 jest wyposażone w sprzęt sportowy dla 20 dyscyplin sportowych, śledzący ponad 200 wskaźników fizjologicznych i biomechanicznych. Laboratorium jest miejscem pozwalającym na badania algorytmów sportowych i fitness w rzeczywistych zastosowaniach. Jest też platformą badawczą służącą wykrywaniu i weryfikacji danych, jak również przeprowadzaniu badań i rozwoju nowych technologicznych standardów. W fińskim laboratorium pracuje zespół naukowo-badawczy składający się z naukowców i ekspertów z pięciu kluczowych dziedzin: fizjologii, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, testowania oprogramowania i inżynierii oprogramowania

Na obiekty testowe składają się basen z przeciwprądem, symulator narciarski, wielofunkcyjna, oprzyrządowana bieżnia i siłownia obejmująca różne treningi sercowo-naczyniowe. Wyniki są mierzone zarówno za pomocą zaawansowanych maszyn, jak i przy użyciu najnowszych urządzeń ubieralnych Huawei, takich jak HUAWEI WATCH GT 4.

Huawei jest obecnie jedynym producentem urządzeń wearables, który uczestniczy w inicjatywie iCARE4CVD, która koncentruje się na chorobach sercowo-naczyniowych. Firma kontynuuje też badania nad funkcjami dla osób z niepełnosprawnością, z myślą o zapewnieniu im bardziej aktywnego styl życia. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: