Huawei Pura 70 Ultra miażdży konkurencję w DXOMARK

Newsy
Opinie: 0
Huawei Pura 70 Ultra miażdży konkurencję w DXOMARK

Zastanawialiśmy się jaki wynik w DXOMARK otrzyma najnowszy fotograficzny smartfon Huawei Pura 70 Ultra. Jego poprzednik, Huawei P60 Pro zajmował pierwsze miejsce w rankingu przez dłuższy czas, a najnowsza Pura 70 Ultra jako pierwszy smartfon Huawei jest wyposażona w matrycę typu calowego, a więc największą stosowaną w smartfonach. Teraz znamy już odpowiedź - Huawei Pura 70 Ultra zajmuje pierwsze miejsce i to w jakim stylu! Z największą do tej pory przewagą nad innymi smartfonami. Niemal wszystkie smartfony przejmujące pierwsze miejsce w rankingu pokonują poprzednika o zaledwie jeden punkt. Tymczasem Pura 70 Ultra pokonała dotychczasowego lidera jakim był Honor Magci 6 Pro aż o 5 punktów, uzyskując 163 punkty.

Przypomnijmy specyfikację aparatów Pury:

  • 50 MP, f/1.6-4.0, 23mm, matryca typu 1.0", PDAF, Laser AF, OIS – główny aparat
  • 50 MP, f/2.1, 90mm, PDAF, OIS, 3.5x powiększenie optyczne – teleobiektyw z funkcją makro
  • 40 MP, f/2.2, 13mm, AF – aparat szerokokątny

Wyniki DXOMARK

W podkategoriach Huawei okazał się najlepszy w aż ośmiu przypadkach: ekspozycji, kolorze, autofokusie, szumie, Bokeh, teleobiektywie, szerokim kącie i autofocus w trybie wideo.

Po raz pierwszy jakikolwiek smartfon okazał się najlepszy we wszystkich 4 głównych kategoriach zdjęć: na zewnątrz, w pomieszczeniach, przy słabym oświetleniu oraz w zdjęciach grupowych i portretowych. Dotychczasowi liderzy byli najlepsi w nie więcej niż trzech z tych kategorii.

DXOMARK komentuje, że Huawei Pura 70 Ultra osiągnął znakomite wyniki we wszystkich testowanych obszarach. Serwis szczególnie pochwalił zachowanie właściwego balansu pomiędzy detalami a redukcją szumów. Uwagę testujących zwróciła szeroka rozpiętość tonalna. Balans bieli radził sobie dobrze nawet w trudnych warunkach mieszanego światła, a migawka ma niewielkie opóźnienia, które pozwalają na zamrażanie ruchu.

DXOMARK chwali także jakość zdjęć HDR Pury, ale zwraca uwagę, że to nowy format opracowany przez producenta, który nie jest zgodny z innymi smartfonami, a nawet starszymi modelami od Huawei.

Jednym obszarem, w którym Huawei nie zdominował konkurencji jest nagrywanie wideo. Tutaj wciąż bezkonkurencyjny jest Apple z iPhone 15 Pro Max, a w świecie Androida z Huawei wygrywa Oppo Find X7 Ultra, zwłaszcza w słabszym oświetleniu.

Huawei po raz kolejny udowadnia, że w kwestii fotografii wciąż potrafi opracować najlepsze rozwiązania na rynku. Nasze zdjęcia z Huawei P70 Pura Ultra można obejrzeć tutaj.

Huawei Pura 70 Ultra miażdży konkurencję w DXOMARK

Huawei Pura 70 Ultra miażdży konkurencję w DXOMARK

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: