INEA zapowiada budowę czterdziestu nowych stacji bazowych WiMAX w Wielkopolsce w ciągu najbliższego 1,5 roku. Swoje plany rozwoju szerokopasmowej sieci bezprzewodowej w technologii WiMAX w 2012 i 2013 roku oraz najnowszą ofertę usług stacjonarnych z Internetem mobilnym operator przedstawia podczas konferencji prasowych w Koninie, Turku i Kole, które organizuje we współpracy ze Starostami oraz TV Konin w dniu 27 stycznia 2012 roku. To właśnie w Powiatach Konińskim, Tureckim i Kolskim jest obecnie największe zagęszczenie nowoczesnej sieci bezprzewodowej INEA oraz najłatwiejszy dostęp do usług Internetu i telefonii dostarczanych przez operatora w tej technologii.
W zasięgu sieci INEA WiMAX jest już blisko 50 proc. mieszkańców Wielkopolski. Teraz sieć WiMAX obejmuje 34 stacje bazowe. Ta liczba ma się zwiększyć do 74 do końca 2013 roku. Najwięcej stacji bazowych, łącznie 15, jest zlokalizowanych w trzech Powiatach – Konińskim, Tureckim i Kolskim. Ostatnio operator uruchomił także kolejne stacje w innych regionach Wielkopolski, m.in. w Tarnowie Podgórnym, Kostrzynie, Komornikach, Książu Wielkopolskim i Kórniku. Każda stacja bazowa WiMAX jest zasilana przez światłowód lub radiolinię, wykorzystującą pasmo licencjonowane. To najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze media transmisyjne, gwarantujące najwyższą jakość świadczonych usług INEA.
Operator świadczy dostęp do Internetu o przepływnościach 3 Mb/s za 59,90 zł i 6 Mb/s za 79,90 zł. W nowej ofercie INEA proponuje Abonentom w tej samej cenie Internet Mobilny 200 MB wraz z urządzeniem. Taryfy telefoniczne z pakietami 60, 300 lub 10.000 minut w abonamencie można łączyć z dowolnymi pakietami internetowymi. Obecnie z usług INEA WiMAX korzysta ponad 1300 Abonentów.
INEA wystartowała z budową sieci w technologii bezprzewodowej w kwietniu 2010 roku, przy wsparciu środków finansowych pochodzących z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Zgodnie z zobowiązaniami, do końca 2012 roku jej sieć powinna objąć zasięgiem 40 proc. ludności w Wielkopolsce, a do końca 2013 roku – 70 proc. powierzchni regionu. Sieć WiMAX ma wzmocnić konkurencję na rynku usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce oraz wspierać rozwój obszarów, na których występuje deficyt takich usług. Celem prowadzonych działań jest zmniejszenie efektu wykluczenia cyfrowego, a także zaoferowanie mieszkańcom regionu alternatywnego źródła dostępu do usług telekomunikacyjnych.