T-Mobile planuje wystartować ze swoim fiber i tv w lipcu, ale nie jest to pewna data

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
T-Mobile - fiber i TV w Polsce

T-Mobile ma już spore opóźnienie w rozpoczęciu sprzedaży swoich usług światłowodowych i telewizyjnych.

O swoich planach świadczenia takich usług T-Mobile informował po raz pierwszy 2 lata temu w listopadzie 2017 r., a negocjacje z Orange rozpoczęły się w grudniu 2017 r.

Umowa z Orange została podpisana już prawie rok temu – w lipcu zeszłego roku. Zgodnie z umową T-Mobile miał zapłacić ogromną opłatę wstępną za dostęp do sieci w wysokości 275 mln zł (w dwóch ratach).

T-Mobile będzie też ponosił opłatę miesięczną za każdego klienta uzależnioną od szybkości usługi oraz roku, w którym dane gospodarstwo domowe zostało objęte zasięgiem sieci światłowodowej.

T-Mobile informował, że pod koniec stycznia br. z oferty konwergentnej mogli już korzystać pracownicy firmy.

Oferta komercyjna miała wystartować jeszcze w I kw. 2019 r.

W lutym prezes firmy w Barcelonie ogłosił start oferty w kwietniu br.

Następnie T-Mobile zaplanował start kampanii reklamowej usług broadband na maj. Teraz ta kampania jest weług nieoficjalnych informacji przesunięta na lipiec. Jak wiadomo miesiące wakacyjne nie są dobre na wprowadzanie ważnych usług, więc być może T-Mobile wystartuje ze swoimi usługami dopiero na jesieni.

Nadal sporą zagadką pozostaje oferta telewizyjna, bo na razie nie wiadomo, czy T-Mobile zdołał podpisać umowy z Discovery, Cyfrowym Polsatem i TVP, co pozwoliłoby wprowadzić do dekodera wszystkie najważniejsze kanały. Rozmowy z dostawcami treści są podobno bardzo trudne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: