T-Mobile będzie sprzedawał internet stacjonarny i telewizję

Newsy
Opinie: 15
Andreas Maierhofer

T-Mobile w Polsce chce oferować swoim klientom internet stacjonarny i telewizję. Deutsche Telekom zadecydował, że jego spółka w Polsce stanie się operatorem konwergentnym.

W firmie jest realizowany specjalny program Frontline First, który składa się z 3 głównych faz. W bieżącym roku głównym etapem było wprowadzenie oferty typu FMS, czyli internetu no limit w oparciu o sieć mobilną. Przyszły rok ma być rokiem stablizacji przychodów z usług wprowadzonych w 2017 r. Pod koniec 2018 r. T-Mobile zamierza zaprezentować swoją ofertę stacjonarnego internetu. Masowa sprzedaż tej oferty zaplanowana jest na 2019 i 2020 r.

Pod koniec 2020 r. T-Mobile ma być w Polsce operatorem w pełni konwergentnym, który oferuje na rynku usługi komórkowe, szybki internet stacjonarny i telewizję.

Szef polskiego oddziału, Andreas Maierhofer, zdradził, że DT jest zainteresowana świadczeniem usług stacjonarnych w Polsce wyłącznie w oparciu o światłowody. Maierhofer twierdzi, że potencjalnych partnerów do współpracy jest na rynku kilku. Najpoważniejszym z nich jest Orange, ale prezes przyznał, że pomarańczowa sieć może nie być chętna do udostępnienia swojej nowej sieci fiber, bo straci przez to swoją główną przewagę konkurencyjną. Szef T-Mobile liczy jednak na to, że za kilkanście miesięcy Komisja Europejska wymusi regulację infrastruktury fiber, która zmusi posiadaczysieci w tej technologii do udostępnienia jej konkurentom.

Innym scenariuszem może być także wspólna budowa sieci światłowodowej z Orange, ale prezes twierdzi, że jest to raczej na razie mało prawdopodobne.

Na konferencji prezentującej wyniki T-Mobile w Polsce, prezes polskiego oddziału, wysłał także wyraźny komunikat do swoich konkurentów, aby w przyszłym roku starać się nie walczyć ceną, bo ten najprostszy sposób walki o klienta może spowodować brak środków na konieczne inwestycje. Jednocześnie prezes przyznał, że inwestycje jego spółki w przyszłym roku będą wyższe niż w tym. W 2017 r. to właśnie T-Mobile jest oskarżany przez konkurentów o "kupowanie rynku". Najwięcej emocji wzbudza tania oferta mobilnego dostępu do internetu, która zgodnie z przewidywaniami sprzedaje się bardzo dobrze.

Andreas Maierhofer zapowiedział także, że jego firma przygotowuje wniosek do UKE o zgodę na dodatkowe opłaty dla klientów, którzy nadużywają roamingu w UE. Prezes nie wyklucza także, że w przyszłym roku wprowadzi taryfy z i bez roamingu RLAH.

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Prepajdy to wolność pisze: 2017-11-09 14:53
    Mnie żeście kiwali na fakturach ,teraz mam prepajda i nigdy więcej umowy z żadną siecią.
    1
  • Users Avatars Mini
    Symor pisze: 2017-11-09 18:02
    Patrząc na neta mobilengo, to te oferty tez mogą byc dobre.
    1
  • Users Avatars Mini
    wwwww pisze: 2017-11-09 18:56
    "...Najpoważniejszym z nich jest Orange, ale prezes przyznał, że pomarańczowa sieć może nie być chętna do udostępnienia swojej nowej sieci fiber, bo straci przez to swoją główną przewagę konkurencyjną. Szef T-Mobile liczy jednak na to, że za kilkanaście miesięcy Komisja Europejska wymusi regulację infrastruktury fiber, która zmusi posiadaczy sieci w tej technologii do udostępnienia jej konkurentom...." Tak - zmusi Orange.pl do tego by sprzedawać mógł DT usługi światłowodowe po światłach Orange to Orange znowu wprowadzi jakieś kretyńskie opłaty za utrzymanie łącza i inne bzdury powodujące że ceny nie spadną a pójdą w górę. DT jak chce wejść na polski rynek światłowodowy niech położą własne światłowody a nie idą do komisji europejskiej że żądają by polski operator jeden czy drugi musiał koniecznie udostępniać światłowody niemieckiemu operatorowi. Nie będzie wtedy nic taniej tylko drożej. Taniej będzie jak każdy duży operator (a takim jest orange, t-mobile, netia, upc) mieli swoje własne kable światłowodowe. A to czy dany operator udostępni za opłatą jakiemuś mniejszemu operatorowi swoje kable niech będzie uzależnione tylko i wyłącznie od chęci operatora kablowego. Tylko wtedy będzie konkurencja większa im więcej będzie światłowodów w Polsce. Myślicie że ceny telefonii komórkowej w Polsce byłyby równie niskie jak teraz jak byłby tylko jeden operator MNO i reszta MVNO? czy lepiej jest jak jest teraz? 4 dużych MNO i 1 mały MNO i reszta to submarki MNO i wiele graczy MVNO przy każdym z dużych MNO? Moim zdaniem polski rząd "zabił" konkurencje byłej TP (teraz orange) i tym samym "zabił" przez wiele lat rozwój światłowodu w Polsce. Teraz siłą rzeczy wiadomo jest że jedyną perspektywą kabli jest rozwój światłowodów to taki DT (t-mobile) chce wejść z butami po nieswoich kablach z miedziaków na światłowody. A Wara Im od naszych operatorów! (mniejszych - bo Ich chcą przejąć jak Orange się nie zgodzi na współpracę.) A każdy wie jak kończy się przejęcie T-mobile - Pamiętacie jak było z kontem bankowym Alior Sync? Świetne darmowe internetowe konto bankowe. Przejął je T-mobile - nazywając je T-mobile Usługi Bankowe. I co? I wprowadzili opłaty różnego rodzaju. Takie same będą podwyżki jak t-mobile przejmie obecnych naszych lokalnych operatorów sieci (światłowodowych) kablowych. Będzie TYLKO DROŻEJ!!
    -3
  • Users Avatars Mini
    ~ pisze: 2017-11-09 20:43
    a kiedy zmiana nazwy na TELEKOM?
    1
  • Users Avatars Mini
    JO pisze: 2017-11-10 21:18
    tak Tmobile traktuje klienta: https://www.youtube.com/watch?v=JPCBB50jvXI
    0
  • Users Avatars Mini
    Jeger pisze: 2017-11-11 01:53
    Współpraca z Orange raczej odpada. Walka konkurencyjna T-Mobile PL w miastach, a więc tam gdzie jest FBB bez dobrego i taniego Internetu oraz TV (IPTV na FBB) to będzie prawdziwa orka - przede wszystkim trzeba będzie walczyć z operatorami CATV i Orange, który ma i FBB i TV.
    -1
  • Users Avatars Mini
    Hans pisze: 2017-11-11 02:08
    Może w końcu trzeba T-Mobile będzie musialo kupić jakiegoś operatora z gotowymi rozwiązaniami konwergentnymi, zamiast bawić się w tworzenie czegoś własnego? Innym ważnym faktem jest to, że usluga TV zaczyna odgrywać coraz mniejsza rolę w ofercie konwergentnej. T-Mobile będzie musialło naprawdę zaimponować ofertą kontentową i ceną. Kienci w miastach (bo wydaje się, ze własnie w miastach T-Mobile PL bedzie musiało walczyć o klienta (są oni wiele bardziej wymagający niż ci, do których kieruje swoją ofertę m.in Cyfrowy Polsat).
    0
  • Users Avatars Mini
    Paweł Nyczaj pisze: 2017-11-11 10:54
    Przed laty operatorzy dominujący (zwykle narodowi) posiadający sieć miedzianą xDSL wywodzącą się jeszcze z analogowych usług telefonicznych zostali zmuszeni do odpłatnego udostępnienia swojej infrastruktury operatorom alternatywnym. W Polsce zawdzięczamy to Annie Streżyńskiej za czasów pierwszych rządów PiS. Być może teraz będzie podobnie z infrastrukturą kolejnej generacji, czyli fiber, którą w Polsce posiada m.in. Orange będący następcą prawnym TP S.A. Choć z drugiej strony może lepiej korzystać z funduszy unijnych i budować własną infrastrukturę przynajmniej w niektórych częściach kraju. Pewne jest, że pomimo nadchodzącej technologii 5G nie ma szans na zrównanie się technologii radiowej ze światłowodem. Póki co 5G osiąga niebotyczne prędkości tylko w laboratorium, więc moim zdaniem podstawa naprawdę szybkiego internetu pozostanie światłowód
    -3
  • Users Avatars Mini
    Paweł Nyczaj pisze: 2017-11-11 11:00
    Dodam jeszcze, że sam Orange nie buduje własnej sieci, jeśli lokalnie działa operator światłowodowy, który niejednokrotnie zbudował sieć z dotacji UE. Wtedy Podpisuje się umowę z Orange oraz dzierżawi modem (często wyglądający mało estetycznie w zestawieniu ze sprzętem Orange) od takiego lokalnego operatora. Może po wejściu FunBox 3.0 nie jest już potrzebny modem lokalnego operatora światłowodowego. Dlatego być może T-Mobile także zawrze umowy z operatorami istniejącej infrastruktury światłowodowej (nie tylko z Orange)
    -3
  • Users Avatars Mini
    wwwww pisze: 2017-11-12 10:52
    widać że klakiery t-mobile już działają i mnie minusują :) Prawda w oczy kole widzę...?
    0
  • Users Avatars Mini
    gość pisze: 2017-11-12 13:36
    A Deutsche kartoffeln też będzie sprzedawał?
    1
  • Users Avatars Mini
    Janko pisze: 2017-11-15 19:17
    W Plusie to się na pewno sprawdza. Dzięki temu Plusowi przybywa bardzo dużo klientów kontraktowych. Pytanie tylko, czy cenowo będą w stanie się do Plusa zbliżyć? Plus należy do CP, więc szanse są... małe, że tak powiem.
    0
  • Users Avatars Mini
    gość pisze: 2017-11-17 12:06
    Oszukują mnie na fakturach
    -1
  • Users Avatars Mini
    gość pisze: 2017-11-17 12:08
    Oszukują mnie na fakturach, nie pierwszy raz. Czas skończyć z T-Mobile i przejść do Plus-a, polskiego operatora.
    -1
  • Users Avatars Mini
    do gościa pisze: 2017-11-20 14:33
    Jak widać trolli anty-T-Mobile są całe zastępy. Skoro Plus to taki polski operator, to może ktoś mi wyjaśni, dlaczego należy do grupy kapitałowej zarejestrowanej na Cyprze?
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: