Samsung ma 62% rynku składanych telefonów - zaraz ma mieć 80%

Newsy
Opinie: 0
Rynek rozkładanych smartfonów

Samsung wciąż dominuje na rynku składanych smartfonów.

Pomimo kryzysu rynek składanych smartfonów ma się świetnie i jest najszybciej rosnącą kategorią wśród urządzeń mobilnych. Counterpoint Research przewiduje 16 milionów dostarczonych urządzeń, co przełoży się na 73% wzrost tego segmentu rynku w skali roku. Samsung pozostaje niekwestionowanym liderem kategorii, którą sam stworzył swoim pierwszym Foldem. W pierwszej połowie roku miał 62% udziału w rynku, który powinien szybko zacząć rosnąć, bo klienci czekali na dzisiejszą premierę czwartej generacji Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Spodziewany przez analityków udział w rynku ma sięgnąć 80% w drugiej połowie tego roku.

Skok z 9 milionów dostarczonych na rynek w 2021 roku składanych smartfonów do przewidywanych 16 milionów w 2022 roku to duże osiągniecie. Wzrostowy trend ma się utrzymać i w 2023 roku przewidywanych jest 26 milionów dostarczonych urządzeń.

Po Samsungu Huawei i OPPO zajmują odległe drugie i trzecie miejsce, jednak obaj producenci skupiają się na rynku chińskim i jedynie Motorola może okazać się globalnym konkurentem Samsunga. Z tego względu dominacja koreańskiego producenta utrzyma się jeszcze długo, chociaż przewidywane 80% udziału to trochę mniej niż 88% udział z 2021 roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: