Jest piąta generacja flagowych słuchawek TWS SONY – będą kosztować 1400 zł

Newsy
Opinie: 0
Jest piąta generacja flagowych słuchawek TWS SONY – będą kosztować 1400 zł

Sony jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów słuchawek na rynku. Słuchawki japońskiego producenta były i wciąż są uznawane za jedne z najlepszych pod względem jakości dźwięku i skuteczności ANC.

Sony ma dwie flagowe linie słuchawek z redukcją szumu - nauszne i dokanałowe. Najnowszy flagowy model słuchawek nausznych to Sony WH-1000XM5, który przetestowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Teraz swoją premierę ma ich odpowiednik wśród słuchawek dokanałowych, czyli model WF-1000XM5, następca wersji WF-1000XM4 sprzed dwóch lat.

Co nowego?

Sony wprowadził wiele zmian w porównaniu do WH-1000XM4. Japoński producent opracował dwa nowe procesory, jeden odpowiedzialny za działanie słuchawek o nazwie V2, obsługujący Bluetooth 5.3 (nowszy niż ten użyty w słuchawkach nausznych o symbolu WH-1000XM5), a drugi QN2e dedykowany samej aktywnej redukcji szumu. Liczba mikrofonów została zwiększona z 4 do 6, czyli po 3 mikrofony na każdą ze słuchawek. Za generowanie dźwięku odpowiada nowa membrana o nazwie Dynamic Driver X. Zewnętrzne mikrofony osłania teraz siatka redukująca odgłosy wiatru.

Najważniejszą zmianą ma być skuteczniejsza aktywna redukcja szumu, która według Sony ma być najlepsza na rynku, o 20% skuteczniejsza niż w starszym modelu. To po części zasługa mechanizmów redukcji szumu opartych o uczenie maszynowe.

Nowa konstrukcja słuchawek oznacza, że są one o 25% mniejsze i o 20% lżejsze przy zachowaniu tego samego czasu działania. Ma to być 8 godzin działania samych słuchawek i do 24 godzin po doładowaniu w etui. Podany czas działania uwzględnia działanie aktywnej redukcji szumu. Zaledwie 3 minuty ładowania mają wystarczyć na godzinę słuchania muzyki. Słuchawki Sony obsługują także bezprzewodowe ładowanie. W zestawie ze słuchawkami dostajemy nowy, czwarty rozmiar końcówek SS, mniejszy od S.

Sony zapewnia również, że słuchawki w dniu premiery obsługują łączność multipoint, pozwalającą na przełączanie się pomiędzy dwoma urządzeniami. W czasie prezentacji producent wyraźnie podkreślił, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to urządzenia różnych producentów, np. komputer z Windows lub komputer Apple z systemem OS X i telefon z Androidem. W poprzednim modelu łączność multipoint została dodana dopiero w późniejszej aktualizacji, już po premierze. Łączność bezprzewodowa Bluetooth ma być także bardziej odporna na zakłócenia, nawet w zatłoczonym miejskim otoczeniu.

Słuchawki Sony WF-1000XM5 mają kosztować około 1400 zł. Będą to więc jedne z droższych słuchawek tego typu na rynku. Czy faktycznie będą tak dobre pokaże recenzja sprzętu, którą postaramy się przygotować.

WF-1000XM vs WF-1000XM4

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: