PAP i Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania - smartfony nęcą kleszcze, bo one lubią pasmo 900 MHz

Newsy
Opinie: 0
PAP i Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania - smartfony nęcą kleszcze, bo one lubią pasmo 900 MHz

Polska Agencja Prasowa podała, że promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz nęci kleszcze. Takie rewelacje ogłosiła studentka weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w komunikacie przysłanym agencji PAP podaje, że „dotychczas naukowcy odkryli negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego na dziesiątki gatunków bakterii, zwierząt i roślin. EMF oddziałuje na komórki, jak i całe organizmy zwierząt i ludzi, powodując m.in. aktywację stresu oksydacyjnego, zmianę metabolizmu komórkowego, zakłócanie aktywności niektórych enzymów, zmianę odpowiedzi immunologicznych, wpływanie na ekspresję DNA oraz zakłócanie funkcji układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i rozrodczego.”

Według naukowców z Poznania najnowsze badania naukowe udowodniły, że pole elektromagnetyczne oddziałuje również na kleszcze, przyciągając je niczym magnes.

W powstaniu teorii o kleszczach i sieci komórkowej zaangażowanych było osiem osób z sześciu instytucji naukowych (wspomniany Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Zielonogórski – po stronie polskiej, oraz Uniwersytet Szafarika, Uniwersytet Techniczny i Uniwersytet Weterynaryjny ze słowackich Koszyc).

Przeprowadzone analizy wykazały, że kleszcze są wręcz przyciągane przez promieniowanie o częstotliwości 900 MHz. To długość promieniowania standardowo wykorzystywana w większości urządzeń mobilnych, w tym smartfonach. Co jeszcze bardziej zaskakujące, w kierunku promieniowania EMF podążają chętniej kleszcze zainfekowane bakteriami z rodzajów Borrelia oraz Rickettsia - donoszą naukowcy. Prawdopodobnie związane jest to z posiadaniem przez nie zmysłu magnetycznego – powszechnego w świecie zwierząt szóstego zmysłu, który wyewoluował w odpowiedzi na ziemskie siły pola geomagnetycznego. Sztuczne promieniowanie elektromagnetyczne może ten zmysł zaburzać i zwiększać ruchliwość kleszczy.

Pełna treść depeszy agencji PAP jest tutaj

PAP ma też specjalny ośrodek do walki z fałszywymi informacjami – jest on dostępny tutaj

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: