LG zamknęło centrum projektowe w Mediolanie i otworzyła w Londynie

Newsy
Żródło: LG Electronics
Opinie: 1

LG Electronics otworzyła nowe Europejskie Centrum Projektowe w Londynie, którego zadaniem będzie projektowanie produktów na rynek europejski z myślą o wymaganiach i potrzebach konsumentów w Europie. Projektanci LG będą także zajmować się adaptacją produktów, którymi są zainteresowani Europejczycy, ale zaprojektowane zostały poza Europą.

Jeszcze w tym roku LG zamierza zainwestować ponad 4,8 mln USD w inicjatywy projektowe, a pierwszym produktem w pełni zaprojektowanym w Europie będzie telefon komórkowy, który zostanie zaprezentowany w sierpniu br.

Do 2009 r., międzynarodowy zespół pracowników Europejskiego Centrum Projektowego LG ma liczyć 22 projektantów najwyższej klasy z różnych krajów Europy. Aktualnie w zespole znajdują się już projektanci z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Francji i Niemiec. Będą oni opracowywać produkty składające się na pełną ofertę LG dla klientów indywidualnych, takie jak telefony komórkowe i urządzenia mobilne, płaskie telewizory, systemy audio, AGD czy inny elektroniczny sprzęt użytku domowego.

LG Design Center w Londynie wchodzi w skład globalnej sieci 6 centrów projektowych, które z kolei należą do większej sieci obejmującej 29 ośrodków badawczo-rozwojowych. Łącznie instytucje te zatrudniają 16 000 osób, co stanowi niemal jedną piątą wszystkich pracowników LG.

Wraz z zamknięciem centrum projektowego LG w Mediolanie, potwierdzono informację o tym, że wszyscy zatrudnieni tam pracownicy otrzymali możliwość przeniesienia na równorzędne stanowiska w nowym Centrum Europejskim.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: