Xiaomi odpowiada Litwinom - nie blokujemy, nie cenzurujemy, nie ograniczamy

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Oświadczenie Xiaomi ws. raportu litewskiego NCSC

Jest drugie, obszerniejsze, oświadczenie Xiaomi ws. raportu litewskiego ministerstwa obrony narodowej. Oto jego pełna treść:

Firma Xiaomi zdaje sobie sprawę ze znaczenia raportu „Ocena bezpieczeństwa cybernetycznego urządzeń mobilnych obsługujących technologię 5G”, który został niedawno opublikowany przez litewskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

Zarzuty przedstawione w raporcie traktujemy poważnie. Chociaż kwestionujemy charakterystykę niektórych ustaleń, angażujemy niezależnego eksperta zewnętrznego w celu oceny kwestii poruszonych w raporcie. Jesteśmy pewni integralności naszych urządzeń i praktyk dotyczących zgodności z przepisami funkcjonujących w naszej firmie i wierzymy, że strona trzecia zweryfikuje to dla naszych użytkowników i partnerów.

Firma Xiaomi pragnie odnieść się szczególnie do dwóch głównych kwestii poruszonych w raporcie:

1.    Rzekoma cenzura

Urządzenia Xiaomi nie ograniczają ani nie filtrują komunikacji do i od naszych użytkowników. Xiaomi nigdy nie ograniczało i nie będzie ograniczać ani blokować żadnych działań użytkowników naszych smartfonów, takich jak wyszukiwanie, dzwonienie, przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z oprogramowania komunikacyjnego innych firm. Raport NCSC nie zarzuca nam, że tak postępujemy.

Raport wskazuje na wykorzystanie przez Xiaomi oprogramowania do zarządzania reklamami, które ma ograniczoną zdolność do sterowania płatną treścią dostarczaną za pośrednictwem aplikacji Xiaomi, takich jak Mi Video i Mi Browser. Może to być wykorzystywane do ochrony użytkowników przed obraźliwymi treściami, takimi jak pornografia, przemoc, mowa nienawiści i odniesienia, które mogą urazić lokalnych użytkowników. Jest to powszechna praktyka w branży internetowej na całym świecie[1].

Od czasu do czasu dokonujemy przeglądu naszych zasad systemu zarządzania reklamami, aby upewnić się, że spełniają one potrzeby i oczekiwania naszych użytkowników.

Firma Xiaomi jest zobowiązana do działania w sposób odpowiedzialny i przejrzysty we wszystkich jurysdykcjach. Dążymy do ciągłego doskonalenia i wprowadzania innowacji oraz z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z użytkownikami, organami regulacyjnymi i innymi zainteresowanymi stronami.

2.    Przetwarzanie i przekazywanie danych

Raport niesłusznie sugeruje również niewłaściwe zarządzanie danymi. W rzeczywistości firma Xiaomi w pełni przestrzega wszystkie wymogi RODO, w tym związane z obsługą, przetwarzaniem i przekazywaniem danych użytkowników końcowych. Dotyczy to naszych wszystkich systemów, aplikacji i usług. Każde wykorzystanie danych osobowych jest uzależnione od wyrażenia przez użytkownika końcowego ważnej zgody, według lokalnych lub regionalnych przepisów prawa oraz regulacji Unii Europejskiej i jej państw członkowskich.

Xiaomi działa zgodnie z normami zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001 oraz z systemem zarządzania informacjami o ochronie prywatności ISO/IEC 27701. Xiaomi otrzymuje również corocznie, od 2016 roku, certyfikat Enterprise Privacy Certification od TrustArc. Zapewnia to najlepszą możliwą ochronę prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Firma Xiaomi pragnie jeszcze raz podkreślić, że jest zaangażowana w ochronę prywatności i bezpieczeństwa naszych użytkowników. Działa w oparciu o najwyższe standardy i przestrzega wszystkich lokalnych i regionalnych przepisów.

Litwa krytykuje działanie AppGallery Huawei i ukryte funkcje systemu Xiaomi

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: