Lucent Technologies rozszerza umowę z Telekomunikacją Polską

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 19

Lucent Technologies poinformował dzisiaj o rozszerzeniu umowy ramowej na dostawę i instalację systemów szerokopasmowych xDSL w sieci Telekomunikacji Polskiej. W ramach rozszerzonej umowy Lucent dostarczy i zainstaluje szerokopasmowe systemy dostępowe, między innymi Stinger Micro Remote Terminal (MRT)-48A, najmniejszy w branży koncentrator o największej ilości portów.

W lipcu ubiegłego roku firmy zawarły umowę, zgodnie z którą Lucent dostarcza Telekomunikacji Polskiej rozwiązania z rodziny koncentratorów dostępowych DSL Stinger, a także urządzenia abonenckie CPE z rodziny CellPipe i system zarządzania NavisAccess DSL. Rozwiązania te wykorzystywane są przez TP do świadczenia usług Neostrada Plus i Internet DSL dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Od momentu zawarcia umowy Lucent dostarczył i zainstalował na czas w sieci TP kilkadziesiąt tysięcy portów StingerDSL. Usługi z pakietu Neostrada dostępne są już dla klientów TP w następujących aglomeracjach Polski: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Rozszerzenie umowy wiąże się z wprowadzeniem usług Neostrada na bazie sprzętu Lucent Technologies do sieci TP w kolejnych miastach naszego kraju, a nowe zamówienia opiewają na kolejne kilkanaście tysięcy portów. Oznacza to, że już wkrótce usługi z pakietu Neostrada realizowane przy wykorzystaniu sprzętu Lucenta będą dostępne także dla abonentów TP w Bydgoszczy, Łodzi, Opolu i Szczecinie.

"Przy pomocy Lucenta aktywnie rozwijamy nasz program rozwoju usług xDSL w całym kraju," powiedział Wiesław Wojciechowski, Dyrektor Departamentu Programu Dostępów Szerokopasmowych w Telekomunikacji Polskiej. "Szerokopasmowe rozwiązania dostępowe DSL Lucenta sprawdzają się w sieci, a dzięki wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań, takich jak Stinger MRT, będziemy w stanie oferować naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej wydajne usługi."

"Rozszerzenie tej umowy dowodzi, że Telekomunikacja Polska sprawnie i konsekwentnie realizuje plany powszechnego udostępniania usług szerokopasmowych DSL w swojej sieci", powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor INS na Polskę w Lucent Technologies. "Telekomunikacja Polska docenia jakość, funkcjonalność i możliwości rozwojowe naszych koncentratorów dostępowych DSLAM z rodziny Stinger(R). Dzięki nim może oferować swoim klientom nowe, dochodowe usługi, takie jak Video over DSL czy Voice over DSL - zarówno dziś, jak i w przyszłości."

Rodzina koncentratorów dostępowych DSL Stinger, wzbogacona o nowe urządzenie Stinger MRT (Micro-Remote Terminal)-48A, oferuje dostęp klasy operatorskiej, dokładnie dopasowany do obecnych oraz dających się przewidzieć przyszłych potrzeb klientów. Wszystkie produkty z rodziny Stinger zapewniają operatorom funkcje agregacji ruchu o dużej pojemności, a także niezawodność i elastyczność w dodawaniu nowych przyszłościowych usług IP. Urządzenia Stinger FS/FS+, LS, RT oraz MRT, pełniąc również funkcje koncentratorów ATM, doskonale wpisują się w istniejącą architekturę sieci oraz zapewniają, na tej samej platformie sprzętowej, płynną migrację do sieci opartej na protokole IP. Konstrukcja urządzeń Stinger(R) zapewnia skalowalność i dużą przepustowość oraz pozwala uniknąć ograniczeń narzucanych przez inne, niestandardowe rozwiązania.

Wprowadzony po raz pierwszy w sieci Telekomunikacji Polskiej koncentrator Stinger MRT-48A jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w miejscach o ograniczonej powierzchni instalacyjnej oraz o niewielkiej początkowej ilości portów abonenckich. Dzięki małym rozmiarom i prostej instalacji Stingera MRT-48A operatorzy mogą pozyskiwać nowe źródła zysków, oferując usługi DSL na obszarach, gdzie do tej pory nie było to dla operatora opłacalne. 

Rodzina modemów CellPipe IAD (Integrated Access Device) dostarcza rozwiązań przekazu mowy za pośrednictwem technik xDSL znanych jako VoDSL (Voice-over-DSL). Dzięki technikom kompresji mowy, eliminacji momentów ciszy oraz wykorzystania technologii ATM CellPipe IAD tworzą one ekonomiczne środki transmisji sygnału telefonicznego. Na tej samej linii xDSL równolegle obsługiwane jest od 4 do 16 połączeń telefonicznych i przekaz danych.

Opinie:

Opinie archiwalne (19):

Komentuj

Komentarze / 19

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  cro pisze: 2003-03-11 13:01
  Hmm, brzmi całkiem nieźle. TPSA inwestuje. Ciekawe kiedy będzie dostepne wszędzie. Pewnie za kilka lat :(
  0
 • Users Avatars Mini
  Lajkonik pisze: 2003-03-11 13:02
  No cóż, po słynnej wtopie z routerami Lucenta w TP prędzej czy później musiała sie pojawić jakaś pozytywna informacja o tej firmie. Ale zdarzenia z 2002 to dla Lucenta więcej niż plama na honorze :((
  0
 • Users Avatars Mini
  pafnucy pisze: 2003-03-11 13:04
  Czy to aby przez Lucenta nie było jakiś czas temu problemów z używaniem Neostrady?
  0
 • Users Avatars Mini
  Mauy pisze: 2003-03-11 13:05
  Lucent zbytnio nie przejmuje się historią - idzie do przodu i najważniejsze jest podpisanie umowy z kimś kto zdziera kase z nas. no i właśnie to osiągnęli...
  0
 • Users Avatars Mini
  CellPipe pisze: 2003-03-11 13:30
  No i proszę Lucent powoli wraca do łask Telekomuny. Jeszcze niedawno rzecznik tepsy mówił że zostanie rozpisany nowy przetarg na dostawę urządzeń xDSL.
  0
 • Users Avatars Mini
  pafnucy pisze: 2003-03-11 13:58
  CellPipe: Może tepsa tylko straszyła Lucenta aby uzyskać jakiś spory rabat na nową partię sprzętu?
  0
 • Users Avatars Mini
  maras_ pisze: 2003-03-11 14:00
  Lucent po wielu wpadkach w przeszłości (ostatnia routery - neostrada) nie powinien być dopuszczany do żadnych przetargów w TP. Tak samo jak w normalnym kraju Prokom nie miałby prawa istnieć. Ach ta Polska. A najgorsze jest to że tych najlepszych specjalistów Lucent Polska już pozwalniał i teraz jest tak (autentyczne wydarzenie): przyjeżdza dwóch "specjalistów" z lucenta do Hosta 5ESS, który konserują w ramach umow i gwarancji dla TP. Jeden gość tylko stoi i patrzy, drugi w jednej rece trzyma telefon komórkowy podłączony na stałe do ładowarki aby się nie rozładował i pyta się przez telefon które guziki przycisnąć - i tak przez 3 godziny. Usuniecie awarii które powinno zająć 2-3 godziny trwało 48. Proszę więcej umów z Polskim Lucentem.
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2003-03-11 14:05
  maras*** masz racje, jesli chodzi o niedopuszczanie ich do przetargów. Dziwi mnie, ze znów wygrał, ale chyba znów ktos cos dostał pod stołem Normalnie zdrowa firma to po takiej wpadce z neostrada podliczyłaby ich, ze az miło /straty, koszty napraw itp/ Inna sprawa, ze taka firma jest wielka i ma pewne srodki nacisku. Ale to Polska właśnie
  0
 • Users Avatars Mini
  nr124 pisze: 2003-03-11 14:39
  zobaczymy czy współpraca ta będzie na dobre czy na złe.Jeden plus że neostrada się rozszerze powoli po całej Polsce.
  0
 • Users Avatars Mini
  MIKI pisze: 2003-03-11 16:38
  TO SUPER
  0
 • Users Avatars Mini
  vinde pisze: 2003-03-11 18:10
  Lucent dobry ale zajebiście drogi !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-11 18:14
  a to znaczy ze tpsa poprawi jakosc swiadczonych uslug ? ja hcce wreszcie ta cyfrowa centrale w moim miescie.. biora sie za to i nie moga skonczyc.. czechy lepiej sobie poradzily z digitalizacja sieci
  0
 • Users Avatars Mini
  vinde pisze: 2003-03-11 18:24
  I z tego co mi wiadomo większość kontraktów zawiera po "znajomości"
  0
 • Users Avatars Mini
  CellPipe pisze: 2003-03-12 02:22
  Muszę przyznać że po wymianie routerów znacznie spadła awaryjność Neo+. W grudniu i styczniu nie było praktycznie tygodnia bez "padu" a teraz od ponad miesiąca wszystko działa jak należy.
  0
 • Users Avatars Mini
  smiechu-1 pisze: 2003-03-12 14:12
  tp dynamicznie się rozwija...nie zostaje w tyle,,,jakość usług wzrasta ...tak trzymać
  0
 • Users Avatars Mini
  hari pisze: 2003-03-12 15:39
  i tak Alcatel jest najlepszy na rynku!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  LoRD pisze: 2003-03-13 15:34
  dziwne ze tp znowu chce z luckiem wiazac sie, przeciez mieli w h... roboty z tymi ruterami i wymienilo na eryki. ja juz nie pamietam kiedy byla awaria neo+ ale wiem jedno. cena odstrasza, przy tych samych parametrach w ACN placi sie 120zl a ty 192zl = 72zl ? duzo za to samo. pozdrowka PS: ja na miejscu tp zwiazalbym sie z ericssonem bo wydaje mi sie ze warto. czy ktos slyszal moze kiedy bedzie jakas obnizka/pakiety/cos ?
  0
 • Users Avatars Mini
  polkmn pisze: 2003-03-24 19:53
  jak mam byc szczery to nie wiem co z tego będzie
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-03-25 11:57
  No moze im ta znajomosc przyniesie korzysci bo nam raczej nie!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: