Po raz dziesiąty Polska Telefonia Cyfrowa wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY. Festiwal rozpocznie się we Wrocławiu 22 lipca i potrwa do 1 sierpnia.
Era Nowe Horyzonty to największy i jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku wydarzenie to przyciąga do Wrocławia rzesze pasjonatów niezależnego i niekonwencjonalnego kina i daje widzom możliwość obejrzenia filmów, z których większość nie była wyświetlana wcześniej w Polsce.
Podczas tegorocznej edycji w ciągu 11 dni zostanie pokazanych ponad 500 filmów z 50 krajów. Tradycyjnie będą to filmy wykraczające poza horyzont popularnego kina, poruszające tematy dalekie od tych pojawiających się we współczesnych produkcjach. Festiwal otworzy francuski film Xaviera Beauvois „O bogach i ludziach” nagrodzony w tym roku Grand Prix w Cannes.
Ponadto festiwal będzie obfitować w liczne wydarzenia towarzyszące, łączące świat filmu z muzyką. Będą to, m. in., jedyny w Polsce pokaz opery filmowej światowej sławy holenderskiego kompozytora Michaela van der Aa – Księga niepokoju oraz projekt amerykańskiego, awangardowego muzyka Mike’a Pattona pt. Mondo Cane, na który składają się covery włoskich przebojów z lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Koncert artysty odbędzie się w wieczór otwierający, 22 lipca, w scenerii wrocławskiej Wyspy Słodowej.
Dla wszystkich osób, które chcą na bieżąco śledzić wydarzenia festiwalowe, Era przygotowała specjalny serwis na stronie www.twojaera.pl. Będą tam dostępne relacje wideo, zdjęcia, a także wywiady z twórcami, artystami i uczestnikami festiwalu.
Festiwal Era Nowe Horyzonty istnieje od 2001 roku. Przez Sanok i Cieszyn dotarł do Wrocławia, gdzie na stałe się zadomowił. Od ośmiu lat sponsorem głównym tego wydarzenia jest Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, która od lat angażuje się w promocję wydarzeń i działań kulturalnych. Firma jest sponsorem, m.in., prestiżowego cyklu koncertów Era Jazzu, partnerem Zamku Królewskiego w Warszawie czy sponsorem cyklu koncertów „Pamiętamy 44” w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu na stronie www.enh.pl