MIT i EL 2 chcą prawie 4 mln od InternetQ Poland

Newsy
Żródło: MIT
Opinie: 0

Giełdowa spółka MIT S.A., (Mobile Internet Technology, dawne PPWK – Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera) oraz podmiot od niej zależny EL 2 Sp. z o.o. informują o złożeniu pozwów do sądu w związku z zniesławieniem i naruszeniem ich dobrego imienia przez InternetQ Poland Sp. z o.o., konkurenta w zakresie zaawansowanych usług dodanych dla telefonii komórkowej oraz jego prezesa Grzegorza Witerskiego. Domagają się od nich tytułem odszkodowania łącznie 3,97 mln zł.

Decyzja o złożeniu pozwów zapadła, po tym jak zarząd MIT S.A. otrzymał z Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa na podstawie zawiadomień złożonych przez spółkę InternetQ Poland, z którą MIT S.A. był w sporze. Prokuratura podjęła powyższą decyzję, bowiem w ocenie prowadzącego postępowanie podjęte przez MIT S.A. działania nie noszą znamion czynu zabronionego. Sprawa dotyczyła m.in. rzekomego niekorzystnego rozporządzania mieniem InternetQ Poland, przez EL 2 Sp. z o.o., zależną od MIT S.A. przy obsłudze jednej z loterii, czy wydzielenia z MIT S.A. działalności kartograficznej i przeniesienia jej do PPWK Sp. z o. o., w związku ze zmianą modelu prowadzenia biznesu, zakładającego uzyskiwanie wyższych marż i w konsekwencji zwiększania wartości dla akcjonariuszy, czyli inwestorów giełdowych.

- Byliśmy i jesteśmy przekonani, że działamy zgodnie z prawem. Mamy nadzieję, że decyzja Prokuratury powstrzyma InternetQ Poland przed dalszymi takimi działaniami. Podjęliśmy decyzję o złożeniu pozwów, bo działania InternetQ uderzały w nasz wizerunek, jako rzetelnego partnera biznesowego. I miały w naszej ocenie wyelimować nas z udziału w toczących się wówczas przetargach dotyczących obsługi loterii audiotekstowych – komentuje Leszek Kułak, Prezes Zarządu MIT S.A.

Notowana na rynku podstawowym warszawskiej giełdy MIT S.A., zajmująca się mobilnymi usługami dodanymi, marketingiem mobilnym oraz usługami geolokalizacyjnymi w oparciu o mapy cyfrowe jest kontrolowana przez MNI S.A., która ma obecnie 25,82% z 54,04 mln jej akcji. W I półroczu 2010 r. skonsolidowane przychody grupy MIT wyniosły 50,8 mln zł, z czego zdecydowana większość pochodziła ze sprzedaży usług mobilnych, w tym obsługi loterii teletekstowych. Skonsolidowany zysk netto grupy MIT wyniósł w I półroczu blisko 11,3 mln zł, o 135,4% więcej niż w tym samym okresie 2009 r.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: