Multimedia Polska - wyniki operacyjne po I kw. 2008 r.

Newsy
Żródło: Multimedia Polska
Opinie: 2

Abonenci Multimedia Polska korzystają z ponad 1 miliona usług (RGU), czyli telewizji, internetu i telefonu. Milionowa usługa została kupiona w Tarnowie. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, spółka sprzedała niemal 39 tys. usług. Dzięki temu na koniec marca Multimedia miały już ponad 1 milion RGU, czyli o ponad 140 tys. więcej niż rok wcześniej. "Znaczący wzrost sprzedaży zawdzięczamy przede wszystkim rosnącej popularności usług pakietowych, a także wprowadzeniu do oferty cyfrowej telewizji kablowej, wideo na żądanie oraz telefonii VoIP" – mówi Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska.

W I kwartale 2008 r. Multimedia Polska odnotowały wzrost sprzedaży usług we wszystkich segmentach, a więc: telewizji kablowej (cyfrowej i analogowej), szerokopasmowym dostępie do internetu oraz telefonii stacjonarnej (w technologii cyfrowej VoIP oraz tradycyjnej telefonii PSTN).
Podobnie jak w ostatnich kwartałach, najszybciej rośnie liczba abonentów korzystających z internetu. Na koniec I kwartału 2008 r. spółka miała blisko 230 tys. internautów, czyli niemal o 40% więcej niż rok wcześniej (na koniec marca 2007 r.).

Multimedia Polska w I kwartale 2008 r. pozyskały 15,6 tys. nowych abonentów, korzystających z cyfrowej telewizji kablowej (DTV) (w IV kwartale 2007 r. było to 10,6 tys.). Na koniec marca tego roku spółka miała ponad 35 tys. użytkowników DTV. Na koniec marca 2008 r. Multimedia sprzedały łącznie 591,6 tys. RGU telewizji (cyfrowa telewizja kablowa, analogowa i programy Premium), czyli o 11% więcej, niż rok wcześniej.

Liczba abonentów korzystających z co najmniej dwóch usług (Double Play) wyniosła w I kwartale 2008 r. 226,6 tys., co oznacza wzrost o ponad 30% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Z pakietu Triple Play korzystało 51,3 tys. abonentów – niemal 40% więcej niż przed rokiem. Liczba usług przypadająca na jednego abonenta zwiększyła się z poziomu 1,43 w I kwartale 2007 r. i 1,52 w IV kwartale 2007 r. do 1,57 w I kwartale 2008 r., po raz kolejny osiągając rekordowy poziom.

Spółka Multimedia Polska odnotowała także wzrost liczby abonentów korzystających z telefonii stacjonarnej. Na koniec I kwartału 2008 r. Spółka miała 181 tys. RGU telefonu, czyli o prawie 10% więcej niż przed rokiem. W głównej mierze zawdzięcza to rosnącej popularności telefonii VoIP, opartej o protokół internetowy. W pierwszych trzech miesiącach spółce przybyło niemal 7 tys. RGU VoIP. Już około 40% wszystkich użytkowników linii telefonicznych Multimedia Polska to abonenci korzystający z tej technologii.

Na koniec marca tego roku Multimedia Polska miała łącznie niemal 638 tys. abonentów. Rok wcześniej nieco ponad 600 tys.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  luzak pisze: 2008-04-19 01:37
  Wszystko fajnie. Chwalą się, że wideo na żądanie mają. A ja nie mogę doprosić ich od miesiąca, aby mi tę usługę naprawili. Wykonałem kilkanaście telefonów. Przyszedł dziś technik i spytał mnie ... co ma naprawić!!! Znów się nie udało naprawić. W trójmieście lokalny kanał TVP3 Info ma obraz jak bardzo stara kaseta VHS. Tłumaczą, że mają zwykła antenę, która im się rusza na wietrze. To wszystko oferuje duża spółka akcyjna. Mam nadzieję, że akcje MMPL dalej będą pikować w dół. Ludzie masową odd
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-21 09:49
  Nie płacz. Są ludzie, którzy płacą za coś co miało mieć jakość DVD, a im sie w trakcie meczu stop-klatka włącza i przycina obraz, a bulą za to dużo większe pieniądze niż Ty dużo większej firmie niż Ty.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: