LG G8X to najprawdopodobniej najlepszy smartfon do przeglądania internetu

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
LG G8X to najlepszy smartfon do przeglądania internetu

Kontynuujemy tygodniowy cykl o najciekawszych cechach LG G8X ThinQ. W pierwszym artykule opisaliśmy funkcje pełnoekranowej klawiatury, wyświetlanej na drugim ekranie, niczym klawiatura w laptopie. 

Tym razem przyjrzymy się możliwościom jakie daje przeglądanie internetu na dwóch wyświetlaczach. Bardzo ułatwia to przeglądanie aukcji internetowych i przeglądanie bieżących informacji. Oto jak wykorzystać możliwości LG G8X ThinQ w praktyce

.

Otwórz link na drugim ekranie

Na telefonie LG G8X ThinQ została fabrycznie zainstalowana przeglądarka Whale, która pozwala w pełni wykorzystać potencjał dwóch ekranów. Dwukrotne dotknięcie dowolnego linku w głównym oknie przeglądarki powoduje otworzenie nowej zakładki na drugim wyświetlaczu. Na głównym oknie, w którym otworzyliśmy link nic się nie zmienia – zostaje zachowana treść i pozycja strony. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy przeglądamy listę interesujących nas aukcji internetowych. Dopóki nie otworzymy konkretnej aukcji czy ogłoszenia nie mamy pełnej informacji na temat wyglądu, stanu, lokalizacji i kosztów przesyłki. Niemożliwe jest podjęcie decyzji bez zajrzenia do kilku, jeśli nie kilkudziesięciu ofert. Proste wejście w kolejne linki powoduje, że strona musi się każdorazowo przeładować, co zajmuje sporo czasu. Dodatkowo łatwo zgubić się na liście ofert. Jeśli natomiast otwieramy aukcje w nowych zakładkach również trudno się zorientować która zakładka to która aukcja z listy. Przełączanie między wieloma zakładkami jest również kłopotliwe.

W przypadku LG G8X ThinQ na jednym ekranie możesz mieć cały czas otwartą listę ogłoszeń i ofert, a na drugim po kolei podglądać ich treść. Dzięki takiemu podejściu ani nie tracisz czasu na żonglowanie zakładkami i ciągłe przeładowywanie strony w tą i z powrotem, ani nie pogubisz się, które aukcje już widziałeś, a które czekają na przejrzenie.

Takie podejście sprawdza się równie dobrze w przypadku przeglądania listy wiadomości na portalach informacyjnych – jeden ekran zawiera listę artykułów, a treść otwierana jest kolejno na drugim wyświetlaczu.

W Whale można włączyć opcję, aby linki otwierane były na drugim ekranie za pomocą pojedynczego dotknięcia. Wówczas każdy link zawsze trafi na drugi wyświetlacz, a otwieranie stron będzie jeszcze szybsze i wygodniejsze.

Na obu ekranach jedna strona – to także możliwe

Nie tylko Whale potrafi wykorzystać podwójny wyświetlacz. W przypadku przeglądarki Google Chrome możliwe jest aktywowanie Wide View – wyświetlenie pojedynczej strony na dwóch ekranach, tak jakby był to jeden duży wyświetlacz. Gdy trzymamy smartfon pionowo linia rozdzielająca ekrany również przedzieli stronę pionowo, po środku. To optymalny układ, gdy tekst jest w dwóch kolumnach, zwłaszcza jeśli strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Gdy obrócimy smartfon i uzyskamy widok poziomy, fragment strony który przewiniemy poza pierwszy ekran pojawia się na drugim ekranie. Ułatwia to oglądanie zdjęć powiększonych na szerokość całego wyświetlacza, jednocześnie widząc treść umieszczoną pomiędzy obrazami.

Internet + Spotify lub Youtube

Gdy nie potrzebujemy rozszerzać treści strony internetowej na oba wyświetlacze, drugi ekran możemy wykorzystać do uruchomienia na przykład Spotify. Przeglądanie internetu mogą uprzyjemnić także podcasty czy YouTube.

Więcej o nowych możliwościach oglądania wideo opowiemy w jutrzejszym odcinku cyklu opisującego funkcje LG G8X ThinQ, zapraszamy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: