Nasze pierwsze dni z OPPO Reno10 Pro 5G – to udany średniak z ambicjami

Najważniejsze | Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Nasze pierwsze dni z OPPO Reno10 Pro 5G – to udany średniak z ambicjami

Mamy za sobą polską premierę dwóch nowych modeli z serii OPPO Reno10 5G. Przez ostatnie dni sprawdzałem, jak sprawuje się wyższy model Reno10 5G, który kosztuje 2999 zł. Droższa wersja ma mocniejszy procesor Snapdragon zamiast Mediateka, więcej pamięci, główny aparat ze stabilizacją optyczną, aparat do selfie z autofocusem oraz szybsze 80W ładowanie.

OPPO Reno10 Pro 5G to taki ekonomiczny flagowiec – pod względem jakości wykonania i wrażeń z użytkowania bardzo zbliża się do tego co oferują najwyższe modele smartfonów na rynku. Skupia się na tym co widać i czuć, czyli na jakości obudowy, wyświetlaczu i aparatach. Jednocześnie procesor oferuje około połowy wydajności najdroższych flagowych smartfonów. Wydaje się, że OPPO zakłada, że niewielu użytkowników będzie w stanie zauważyć różnicę wydajności, ale od razu dostrzeże inne pozytywy.

Design

OPPO Reno10 Pro 5G jest dostępny w dwóch kolorach – fioletowym i gwiezdnym szarym. W moje ręce trafił drugi wariant i bardzo przypadł mi do gustu. Matowe szkło na tyle obudowy wygląda atrakcyjnie i nie brudzi się, dzięki wykorzystaniu technologii OPPO Glow. Przed zrobieniem zdjęć nawet nie musiałem przecierać obudowy. Wyspa aparatów stanowi atrakcyjny akcent przyciągający uwagę i każdy widoczny obiektyw faktycznie kryje za sobą pełnoprawny aparat.

Jedyne co odróżnia OPPO od droższych telefonów to rama z tworzywa. Widać to dopiero po przyjrzeniu się z bliska, bo jest na tyle dopasowana do obudowy, że trudno ją odróżnić. Bardziej niż wygląd zdradza ją niska waga telefonu – tylko 185 gramów.

Reno10 Pro 5G ma czytnik linii papilarnych schowany pod wyświetlaczem, który działa szybko i skutecznie. Telefon można odblokować także twarzą.

Pewnym zaskoczeniem jest, że OPPO nie ma głośników stereo, tylko pojedynczy głośnik na dolnej krawędzi obudowy. Całe szczęście jest on dużej mocy i ma pełne, przyjemne brzmienie. Obudowa Reno nie ma oficjalnej normy uszczelnienia, chociaż na szufladzie SIM znajduje się uszczelka zapobiegająca wnikaniu wilgoci.

OPPO Reno10 Pro

Wyświetlacz

Ekran debiutującego smartfona OPPO jest wykonany w technologii AMOLED, ma przekątną 6,7 cala i rozdzielczość FHD+ 2412 x 1080 pikseli. Panel obsługuje odświeżanie 120 Hz i ma maksymalną jasność 950 nitów. Pod względem jakości obrazu wyświetlacz nie różni się od wyższych modeli smartfonów. Szczególną uwagę zwracają symetryczne, wąskie ramki oraz zagięcie, które wciąż się kojarzy z modelami z wyższej półki.

W ustawieniach można znaleźć kilka opcji trybu kolorów, regulację balansu bieli, komfort oczu oraz możliwość ręcznego lub automatycznego wyboru częstotliwości odświeżania.

Podczas fotografowania na dworze jasność ekranu OPPO była wystarczająca, aby zapewnić pełen komfort i poprawną ocenę ekspozycji.

OPPO Reno10 Pro

Specyfikacja i system

Wariant Pro jest wyposażony w Snapdragona 778G 5G, 12 GB RAM oraz 256 GB na system i pliki. Minęły już ponad dwa lata od czasu premiery tego procesora. W benchmarku Antutu uzyskał 629075 punktów, czyli mniej więcej połowę tego co oferuje obecnie najszybszy procesor w smartfonach z Androidem. W codziennym użytkowaniu korzystanie z OPPO jest przyjemne i bezproblemowe. System działa płynnie w połączeniu z odświeżaniem ekranu 120 Hz sprawia bardzo dobre wrażenie. Sądzę, że dla użytkowników odczucia bliższe flagowcom wynikają z połączenia wystarczającej wydajności z odpowiednio wysoką jakością wykonania, niż sama wysoka wydajność. Nie zmienia to jednak faktu, że można kupić smartfon tańszy od Reno 10 Pro 5G o podobnej lub wyższej wydajności.

Na pakiet łączności OPPO składa się 5G, WiFi ax, Bluetooth 5.3 oraz NFC. Jest komplet czujników, a lokalizacja jest realizowana za pomocą GPS, GLONASS, GALILEO, BDS i QZSS.

Reno10 Pro 5G ma najnowszego Androida 13 z zabezpieczeniami z czerwca. Nakładka systemowa OPPO to ColorOS 13.1 – jest ładna i funkcjonalna. Wśród funkcji specjalnych znajdziemy dzielony ekran, elastyczne okna, szybkie uruchamianie aplikacji podczas odblokowania ekranu, inteligentny pasek boczny, tryb dla dzieci i tryb prosty.

OPPO Reno10 Pro

Zestaw aparatów

OPPO Reno10 Pro 5G ma zestaw trzech aparatów z tyłu obudowy. Wraz z aparatem do selfie ich specyfikacja to:

  • 50 MP, f/1.8, 24mm, multi-directional PDAF, OIS – aparat główny
  • 32 MP, f/2.0, 47mm, PDAF – teleobiektyw portretowy z powiększeniem 2x
  • 8 MP, f/2.2, 112˚ - aparat szerokokątny
  • 32 MP, f/2.4, 22mm – przedni aparat do selfie

Fotografowanie Reno10 Pro 5G sprawia bardzo dobre wrażenie. Aplikacja jest responsywna, nie ma opóźnień wyzwolenia migawki. Ustawianie ostrości działa szybko i pewnie, nawet gdy chcemy sfotografować obiekt w ruchu. W połączeniu z algorytmami odpowiedzialnymi za ostateczny efekt ładne zdjęcia można zrobić bez wysiłku. Główny aparat jak zwykle daje najlepsze efekty. Teleobiektyw jest drugi w kolejności pod względem szczegółowości. Aparat szerokokątny, podobnie jak w innych smartfonach, rejestruje najmniej szczegółów, ale wciąż dobrze spełnia swoją rolę.

Najbardziej zaskoczyły mnie zdjęcia nocne. Nie są zbyt mocno rozjaśnione, jak mają to w zwyczaju robić niektóre smartfony, ale mają wyjątkowo czyste i intensywne kolory. Wyglądające naturalnie połączenie punktowych źródeł światła z głębokimi cieniami zrobiło na mnie duże wrażenie.

Rzadkością jest autofocus przedniego aparatu, którego nie ma większość smartfonów, nawet wśród flagowców, a który znajdziemy w Reno10 Pro 5G.

Wideo 4K jest szczegółowe i ostre. Stabilizacja cyfrowa jest zarezerwowana dla trybu 1080/60p. Podczas nagrywania 4K działa tylko stabilizacja optyczna. Nagrywanie aparatem szerokokątnym jest zarezerwowane dla rozdzielczości FHD.

OPPO Reno10 Pro

Przykładowe zdjęcia:

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

OPPO Reno10 Pro

Bateria

OPPO Reno10 Pro 5G ma baterię o pojemności 4600 mAh. Dołączona do zestawu ładowarka ładuje telefon mocą 80W w standardzie SUPERVOOC. Ładowanie od zera do pełna zajmuje OPPO mniej niż pół godziny.

Czas działania na baterii podczas strumieniowania wideo z YouTube z jasnością ekranu ustawioną na połowę zbliża się do 24 godzin. To bardzo dobry wynik. Na razie za wcześnie abyśmy mogli ocenić jak długo telefon działa podczas codziennego użytkowania.

Podsumowanie

OPPO w Reno10 Pro 5G zadbało o cechy, które są kluczowe dla klientów. Smartfon prezentuje się doskonale, posiada nowoczesny i wysokiej jakości wyświetlacz, długo działa na baterii i szybko się ładuje. Najbliższe flagowcom jest wrażenie podczas fotografowania. Reakcja aparatu bez opóźnień, precyzyjne ustawianie ostrości, a także imponujące zdjęcia nocne - pod tym względem OPPO wyróżnia się od konkurencji.

Największe kompromisy to wydajność procesora, która jest na podobnym poziomie co w tańszych telefonach, brak stabilizacji podczas nagrywania wideo 4K, rama wykonana z tworzywa i brak oficjalnej normy uszczelnienia obudowy. Jednak nie ma co ukrywać, że w tej cenie nie można oczekiwać wszystkich cech typowych dla flagowców. Naszym zdaniem OPPO skupiło się na tych aspektach, które są najważniejsze dla użytkownika. Dlatego jest to udany telefon, który stanowi silną konkurencję dla innych modeli ze średniej półki.

Do 7 sierpnia kupując model z serii OPPO Reno10 5G w zestawie klienci otrzymają słuchawki OPPO Enco Air3 Pro o wartości 399 zł, 3-letnią gwarancję smartfona i roczną ochronę ekranu. Ponadto przez 3 miesiące będą mogli za darmo korzystać z YouTube Premium (oferta dla nowych użytkowników).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: