W ciągu 10 lat średni transfer przypadający na jedno łącze abonenckie Netii wzrósł z 24 GB do 237 GB.
To wartość średnia, obejmująca zarówno łącza tradycyjne, jak i światłowodowe, przypisane do segmentu B2C (użytkownicy domowi i małe firmy), ale bez uwzględnienia transmisji IP dla usług TV.
W 2010 roku średnio każdy klient z segmentu B2C transferował ok. 24 GB danych miesięcznie. Oznacza to średnią, roczną dynamikę wzrostu o 25 proc.
Sumując ruch internetowy oraz dane przesyłane przez dekodery telewizyjne (streaming TV), średni transfer miesięczny na jedno łącze przekracza obecnie istotnie 500 GB. Ta wartość daje mniej więcej obraz tego, z jak dużym wzrostem transferu danych musieliby się liczyć operatorzy, gdyby użytkownicy internetu w Polsce nagle przestali oglądać tradycyjną TV i ten czas spędzali, oglądając treści serwowane przez serwisy streamingowe VOD.
Obecnie bazową prędkością (światłowodowego) dostępu do internetu w Netii jest wariant do 300 Mb/s (maksymalnie do 1 Gb/s), tymczasem w 2010 roku standardem było do 4 Mb/s (topowa oferta - do 20 Mb/s).
Dziesięć lat temu efektywny koszt miesięczny dostępu do internetu przy umowie na 24 miesiące wynosił niespełna 50 zł miesięcznie, czyli dokładnie tyle co dzisiaj. Uwzględniając inflację, cena stacjonarnego internetu w ciągu 10 lat spadła o ponad 20 proc.