Netia ma zgodę na przejęcie Tele2

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 15

Netia uzyskała zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Tele2 Polska.

30 czerwca 2008 roku Netia zawarła umowę nabycia 100 procent udziałów Tele2 Polska. Jednym z warunków zamknięcia transakcji było uzyskanie zgody UOKiK. Niniejszy warunek spełnia decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 3 września br., w której wyrażono zgodę na przejęcie przez firmę Netia SA kontroli nad Tele2 Polska.

Przejęcie Tele2 przez Netię jest pierwszą tak dużą konsolidacją na polskim rynku telekomunikacyjnym. W wyniku transakcji powstanie operator mający ponad 1 000 000 klientów usług głosowych oraz ponad 300 000 klientów usług szerokopasmowych, świadczący usługi w oparciu zarówno o własną infrastrukturę jak i sieć TP - dzięki działaniom regulatora. Nowi klienci Netii uzyskają również dostęp do całej gamy świadczonych przez nią usług.

Pierwotny termin wydania decyzji UOKiK został zapowiedziany na 22 września. Wcześniejsze wyrażenie zgody na transakcję jest pozytywnym sygnałem dla klientów i rynku telekomunikacyjnego, gdyż osłabia pozycję dominującego operatora w Polsce, tworząc dla niego silną konkurencję.

„Netia już od dłuższego czasu podejmuje działania konsolidacyjne na rynku telekomunikacyjnym. Pozytywna decyzja UOKiK przypieczętowuje działania Netii, zmierzające ku utworzeniu realnej konkurencji dla operatora dominującego. Dzięki połączeniu z Tele2 zwiększymy konkurencyjność rynku i damy wolność wyboru operatora klientom w całej Polsce.” – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia SA.

Ostateczne zamknięcie transakcji nastąpi po spełnieniu kolejnych warunków.

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Onken pisze: 2008-09-06 11:46
  zajebiscie, i szlag trafi konkurencje, UOKiK chyba tylko na TPSA najezdza a innym lize tyłki
  0
 • Users Avatars Mini
  deniss pisze: 2008-09-06 13:29
  To tp.france zrobi w gacie , rośnie im konkurencja z pozytywnym skutkiem dla wszystkich klientów
  0
 • Users Avatars Mini
  bubu pisze: 2008-09-06 13:39
  tele2 to żadna konkurencja
  0
 • Users Avatars Mini
  wicher pisze: 2008-09-06 14:19
  Netia + tele 2 to jest konkurencja, i to potężna!
  0
 • Users Avatars Mini
  Onken pisze: 2008-09-06 14:39
  czy Wy ocipieliscie ?? Jaka konkurncja ?? Dwoch graczy ? nie ma co, dogadają sie miedzy sobą i bedą miec wszystkich w d... niech biedny polak płaci
  0
 • Users Avatars Mini
  dragonite pisze: 2008-09-06 16:10
  Onken zobacz jak namieszał Play na rynku i jak zbił ceny. Przez przejęcie Tele2 zwiększy baze klientów to raz, a dwa będzie miał większe pieniądze na inwestycje. Przecież wiadomo, że im mniej klientów w sieci tym mniejsze przychody. Jestem za nauką podstaw ekonomii w szkołach !!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2008-09-06 16:47
  I oto proszę wychodzi na jaw głupie gadanie Streżyńskiej, która chciała aby była większa i liczniejsza konkurencja a tymczasem konkurencji coraz mniej (2więksi operatorzy to trochę mało).Mam nadzieje,że ludzie się wpienią,że Tele2 sprzedaje ich jak jak jakaś własność innej firmie i wrócą do jedynej słusznej firmy, która jako jedyna potrafi zapewnić im, że nie zostaną jak niewolnicy sprzedani. Mówię o powrocie do TP. Poza tym taka firma jak Netia powinna być teraz zobligowana do inwestycji w sieć
  0
 • Users Avatars Mini
  Marco pisze: 2008-09-06 17:45
  Dragonite - nie Play zwiekszy baze klientow tylko Netia a dwa klienci Tele2 to tacy co licza koszty wiec to nie jest uzupelnienie bazy abonentow o dochodowych klientow. Niech jeszcze inni gracze pozbeda sie bazujacych na TP uslug i zostaniemy z 2 operatorami. Wielka mi to konkurencja...
  0
 • Users Avatars Mini
  dragonite pisze: 2008-09-06 18:32
  Marco umiesz czytać ze zrozumieniem ??. Widzę, że są z tym problemy. W pierwszym zdaniu odniosłem się do rynku komórkowego. A po kropce w drugim zdaniu do przejęcia tele2 przez Netię. Wiadomo, że chodzi o Netię myślałem, że nie trudno się tego domyślić.
  0
 • Users Avatars Mini
  maciej pisze: 2008-09-07 01:35
  Ja uważam ze ta konsolidacja wzmocni konkurencje wobec tpsa. Dwóch słabych finansowo, zadłużonych graczy to żaden konkurent. Co z tego że przez 2-4 lata będziemy mieli taniej jak potem taki telekom padnie!? Lepiej żeby przynosił zysk i był jednocześnie konkurencyjny. ps. poza tematem: ja wróże telefonii stacjonarnej przyszlość, ludzie zrozumieją że komórki są na dłuzsze gadanie szkodliwe/uciązliwe i do dłuższych rozmów jak do dostarczania internetu najlepszy jest kabel.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-09-08 11:44
  Szwedzi niezle to przemysleli..z tele2 bylo u nas jak wszedzie,niby alternatywa ale wiemy jaka,reputacja tez.netia i udzialy w p4 plus tele2 będą mieli razem i to za mniejsze pieniadze.pytanie jest inne kto kupi/przejmie realnie netie/p4??ruscy chinole czy ktos inny
  0
 • Users Avatars Mini
  jerry1 pisze: 2008-09-08 16:04
  *mirekb - wyjaśnij mi twój potok słów, bo to bełkot niezrozumiały, co sobie Szwedzi wymyślili.. sprzedaż TELE2... sprzedali nie tylko w Polsce, ale w połowie Europy wycofali się z rynku. Netia udziałów w p4 NIE POSIADA, sprzedała je pozyskując w ten sposób fundusze na przejęcie TELE2 (oddłużając się i umożliwiając sobie zaciągnięcie kredytu na co innego). Przejmuje lokalnych dostawców na bierząco, a kto będzie w przyszłości jej większościowym udziałowcem czas pokaże...
  0
 • Users Avatars Mini
  jerry1 pisze: 2008-09-08 16:10
  i Netia nie będzie miała TELE2... bo ta marka zniknie z rynku, a do wszystkich którzy krzyczą na temat połączenia i błędu UKE, w GSM istniała WIELKA 3, która jest dla siebie konkurencją i nawet kilku MVNO, którzy nie byli, nie są i nie będą żadną konkurencją, lepiej aby było 2-3 realnych konkurentów (z własną miedzią w tym przypadku) niż 10 na WLR, którzy będą robieni w wała przez TP jak w przypadku wybiegu z Orange FREEDOM...
  0
 • Users Avatars Mini
  szalmer pisze: 2008-09-09 13:27
  onken, konkurencja jest caly czas....bedziesz mial tylko jednego operatora mniej, a ten ktory walczy o rownosc na rynku i ratuje go od kilku lat bedzie wiekszy. a to jeszcze nie powod by sadzic, ze nei bedzie konkurencji na naszym rynku bo konkurencja jest i to coraz wieksza. przejecie tele2 to akurat jedna z lepszych rzeczy jakie mogly sie wydarzyc teraz. to bardzo poprawi sytuacje.
  0
 • Users Avatars Mini
  Guiness pisze: 2008-09-09 15:29
  No to po ptakach :) Netia przejmuje T2, TP zamotane w podział firmy na kilka mniejszych, więc jeżeli Netia odpowiednio ułoży te klocki, to naprawdę ma szanse stać się potentatem na rynku usług telekomunikacyjnych.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: