Netia sprzedała swoje udziały w PLAY za 130 mln euro

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 16

22 lutego 2008 r. Netia zawarła umowę sprzedaży 23,4% pakietu udziałów w P4 Sp. z o.o. posiadanego przez jej spółkę zależną (dawniej Netia Mobile) na rzecz Tollerton Investments Limited  i Novator Telecom Poland.

Netia zgodziła się sprzedać 1.605 udziałów Netii w P4 na rzecz Tollerton (które obecnie stanowią 3% udziałów w kapitale zakładowym P4) i 10.914 udziałów Netii w P4 na rzecz Novator (które obecnie stanowią 20,4% udziałów w kapitale zakładowym P4), na następujących warunkach:

 • cena 130 milionów euro zostanie zapłacona gotówką w dniu zamknięcia transakcji;

 • dodatkowa cena zostanie zapłacona spółce w przypadku przyszłej zmiany kontroli nad P4 lub zbycia przedsiębiorstwa P4 przez Tollerton i Novator w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy

 • umowa przewiduje zmiany w kontraktach handlowych pomiędzy Spółką a P4, które to zmiany miałyby odzwierciedlać fakt, iż w wyniku przeprowadzenia transakcji Spółka przestanie być udziałowcem P4 (zmiany zostaną przeprowadzone po zamknięciu transakcji).

Pomyślne przeprowadzenie transakcji zależy od spełnienia lub rezygnacji z następujących warunków zawieszających:

 • Spółka zależna i Netia uzyskają od China Development Bank, Comverse Limited i Huawei potwierdzenie całkowitego zwolnienia ze wszystkich zobowiązań Spółki i Netii wynikających z Umowy Kredytu CDB i umów zabezpieczających spłatę kredytu (patrz: raport bieżący z dnia 31 października 2006 r.). Spółka ma prawo zrzec się wykonania tego warunku i na mocy takiego zrzeczenia się, Novator i Tollerton będą zobowiązane do pokrycia szkód poniesionych przez Spółkę oraz Netię wynikających z Umowy Kredytu CDB i umów zabezpieczających spłatę kredytu;

 • Spółka zależna uzyska potwierdzenie od Agenta Kredytu P4 stanowiące, że Agent Kredytu uzyskał należycie podpisane Oświadczenie o Przystąpieniu wraz z dokumentami wymaganymi zgodnie z Umowami Winkulacji Udziałów. Poprzez podpisanie Oświadczenia o Przystąpieniu nowy wspólnik P4 wejdzie w prawa i obowiązki byłego wspólnika wynikające z Umowy Gwarancji i Winkulacji Udziałów

 • przedłożenie zbadanego sprawozdania finansowego Novator One L.P. wykazującego, że wartość aktywów netto spółki odpowiada poziomowi aktywów netto określonemu w Umowie Winkulacji Udziałów

W opinii zarządu, cena 130 milionów euro jest bardzo atrakcyjna za udział mniejszościowy i zapewni finansowanie, które umożliwi spółce realizację strategii rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Ponadto, zgodnie z przyjętą strategią, Spółka zamierza w dalszym ciągu wykorzystywać relacje powstałe dzięki zaangażowaniu kapitałowemu w P4 jako inwestor-założyciel poprzez kontynuację obowiązujących umów handlowych dotyczących świadczenia rozwiązań transmisji dla sieci UMTS P4 i umowy o świadczenie usług mobilnych. Zarząd uzyskał tę opinię częściowo na podstawie fairness opinion wydanej dnia 21 lutego 2008 r. przez ING Bank BV, który był doradcą finansowym Spółki na potrzeby niniejszej transakcji.

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  jolka pisze: 2008-02-23 01:33
  no i dobrze odkupili od tego biednego bankruta - jego wpsolwlasciciele cos ie zlitowali vbo nikt inny nie chcial kupic - ciekawe kiedy sprzedadza zadluzonego Playa i komu?
  0
 • Users Avatars Mini
  maksiu pisze: 2008-02-23 01:57
  no faktycznie, nie oceniam obiektywnosci GOL-a ale komentarzy byly setki a teraz zawsze po kilka, kilkanascie. pomijam fakt komentarzy wystawianych przez automat zeby wywalic w top5 jakies newsy z przed 5 lat???!!!! - tez brak rekacje. wiekszosc osob przeprowadzila sie do telixa i podobnych, mimo ze kiedys byly to niszowe wortale.
  0
 • Users Avatars Mini
  LUKASZ pisze: 2008-02-23 10:33
  WSZYTSKO SUPER PANOWIE EKSPERCI TAK DALEJ ZAKALADAJCIE WSZYSCY W NETI I INNYCH TELE 2 ZOBACZYMY JAK LINIE WALNA CZY ONI WAM JE NAPRAWIA NA PEWNO NIE TP TEZ SIE NIE BEDZIE SPIESZYC SKORO NIC NIE MA Z TAKIEGI KLIENTA SUPER UKLAD ZERO INWESTYCJI MAKSIMUM ZYSKU TAK TO JEST NIESTETY NETIA JUZ NIC NIE INWESTUJE BO TO SIE NIE OPLACA TAKZE ROZWOJ NESTU W POLSCE BEDZIE DALEJ SIE TAK ROZWIJAL MYSICIE ZE TO JEST ZA DARMO ROZBUDOWA I MODERNIZACJA LINNI KOSZTUJE OGROMNE PIENIADZE
  0
 • Users Avatars Mini
  murgrabia pisze: 2008-02-23 11:41
  oo. widze ze admin kasuje posty.
  0
 • Users Avatars Mini
  J pisze: 2008-02-23 12:49
  No kasuje bo im sie nie spodobal moj komentarz:) A napisalem ze kiedys GOL mial po kilkaset komentarzy pod kazdym newsem a teraz ledwo po kilka... Czyzby to skutek podawania w newsach PDFow o promocjach wzietych ze stron OPow bez komentarzy czy czegokolwiek? Kazdy moze sobie sciagnac PDFa ze strony Ery czy innego oopa. Druga sprawa to slynna stronniczosc GOLa w stosunku do Orange. Zycze wiec redaktorom wiecej newsow o promocyjnych PDFach opow to juz nikt nie bedzie czytal GOLa!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  celeron pisze: 2008-02-23 13:22
  Niektórzy chyba niewiedza co piszą. Jak mi w neti internet nawalil to panowie serwisanci byli po ok 3h od zgloszenia. A jak mialem neo to tralo to 7dni. Pozatym neo caly czas nawalala. a netie mam od pol roku i dopiero raz mialem pozwazniejsza awarie i to tak z winy tpsa. A musze zaznaczyc ze mieszkam na wiosce.
  0
 • Users Avatars Mini
  LUKASZ pisze: 2008-02-23 15:02
  TAK JASNE TO PRZEJEDZ SIE DO WIOSKI NP. OSIECK KOLO PILAWY INWESTYCJA TP ZA WIELE MILINOW POKAZ MI TAKIE INWESTYCJE NA WIOSKACH NETI CZY TELE 2 JAK NIE MASZ POJECIA O BIZNESIE TO SIE NIE WYPOWAIDAJ MIEJ TEZ PRETENSJE DO LUDZI KTORZY RZADZILI I SPRZEDALI TP NA TAKICH A NIE INNYCH WARUNKACH
  0
 • Users Avatars Mini
  dragonite pisze: 2008-02-23 15:33
  Łukasz głupoty opowiadasz. Inni ISP też inwestują. Np. Netia odpaliła 25 stacji WiMAX po Polsce. Ma własną sieć światłowodową. Chyba nie oczekujesz, że ktoś będzie miał taką sieć jak TP S.A. którą budowała przez 30 a może i więcej lat. Poza tym efekt skali też sie liczy. TP S.A. ma więcej klientów więc automatycznie więcej pieniędzy na inwestycje. Jeśli Netia będzie miała tyle klientów co TP S.A. to nie martw sie będą też inwestować na wioskach.
  0
 • Users Avatars Mini
  ATieQ pisze: 2008-02-24 01:26
  Niech tego Playa w końcu już wyłączą przy okazji Orange też by mogli ...
  0
 • Users Avatars Mini
  janek pisze: 2008-02-24 01:50
  bardzo ciekawa polityke ma netia. miejmy nadzieje, ze zarobione pienaidze wykorzystaja w celu dalszego uatrakcyjniania oferty, oczywicie nie jest zle, ale zawsze moze byc lepiej i za to trzymam kciuki!
  0
 • Users Avatars Mini
  rcicho pisze: 2008-02-24 12:52
  Netia za te pieniądze chce poszerzyć bazę swoich szerokopasmowych klientów w tym głównie na przejęcią lokalnych dostawców internetu. Może i sieć w której ja jestem przejmą?
  0
 • Users Avatars Mini
  qwerty pisze: 2008-02-24 13:15
  maksiu: To jak się wszyscy przeprowadzili to co tu robisz??
  0
 • Users Avatars Mini
  dziobak pisze: 2008-02-24 13:18
  celeron: A ja mam NEO przez 1,5 roku w tej chwili 6Mbit i transfery maksymalne, pingi niskie i ani razu awarii. I jeszcze ten badziewny LIVEBOX na który wszyscy najeżdzają przez 1,5 roku może się ze 2 razy zwiesił. Przedtem byłem w DIALOGU to dopiero była gehenna. Nie miałem doczynienia z NETIĄ to się na jej temat nie wypowiadam.
  0
 • Users Avatars Mini
  absolutek pisze: 2008-02-24 16:12
  czyli ewidentnie Netia idzie w NET. Mysle ze srodki te pozwola jej na dalsze inwestycje w siec i w oferte. I chyba sluszne rozwiazanie. Oby wiecej promocji takich jak obecnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  rhat pisze: 2008-02-25 10:13
  ***dziobak to niezmiernie ciekawe co piszesz. Zgadzam się, że Neo jest super. Ale ja od jakiegoś tygodnia mam Dialnet 2 mb. Nie ustępuje NICZYM Neo. Może tylko tym, że za Dialnet 2 mb płacę 67 PLN miesięcznie. Nie muszę dodatkowo opłacać telefonu. Pochwal się ile kosztuje Neo w tej wersji :) Gehenna... co za koleś :)
  0
 • Users Avatars Mini
  banko pisze: 2008-03-13 14:44
  nie wątpię, że się zdarza, że tepsa chodzi bardzo dobrze. w końcu wyszliśmy już z epoki internetu łupanego. ale nie da się ukryć, że netia ma net równie dobry i do tego promocje, które urządza nie potrafią znaleźć żadnej porządnej odpowiedzi ze strony konkurencji. wszystkie próby są raczej kiepściutkie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: