Nokia zaprezentowała telefon muzyczny Nokia 3300. Nowa Nokia 3300 zawiera cyfrowy odtwarzacz muzyczny, który pozwala odtwarzać i nagrywać muzykę (format MP3/AAC) oraz stereofoniczne radio FM. Przewiduje się, że dostawy modelu Nokia 3300, pracującego w pasmach GSM 900/1800, rozpoczną się w drugim kwartale 2003 r. w Europie, Afryce i regionie Azji-Pacyfiku.
"Współcześni konsumenci przykładają wielką wagę do możliwości rozrywkowych ich telefonów. Nokia spełnia te oczekiwania, proponując telefon całkowicie muzyczny, Nokia 3300 daje bowiem naszym klientom dostęp do muzyki i wielu innych przyjemności. Dzięki temu aparatowi nasi klienci będą mogli zabierać swą muzykę i cieszyć się nią wszędzie tam, gdzie zechcą", powiedział Ilkka Raiskinen, wiceprezes działu Entertainment and Media w Nokia Mobile Phones. "Dzięki prawdziwym muzycznym melodiom dzwonków (True Tones) dokonaliśmy w Nokia 3300 kolejnego przełomu w ewolucji melodii dzwonków, idealnie uzupełniając doskonałe możliwości muzyczne tego aparatu".
Nowe urządzenie Nokii posiada cyfrowy odtwarzacz plików MP3/AAC z wbudowanym głośnikiem oraz stereofoniczne radio FM. Funkcje muzyczne uruchamia się nowym przyciskiem "muzyka", błyskawicznie udostępniającym odtwarzacz i radio stereo. Użytkownicy telefonu mogą też bez trudu skopiować do telefonu pliki z kompatybilnego komputera PC, korzystając w tym celu z oprogramowania Nokia Audio Manager PC. Aby w pełni rozkoszować się dźwiękiem, posiadacz telefonu może skorzystać z fabrycznie nagranych próbek muzycznych i melodii dzwonków polifonicznych oraz z dzwonków zapisanych w nowym formacie True Tones.
Nokia 3300 to pierwszy na rynku GSM telefon komórkowy korzystający z dzwonków nowego formatu True Tones, dzięki którym melodie dzwonków stają się prawdziwą muzyką, a użytkownicy mogą do powiadamiania o przychodzącej rozmowie wybrać ulubioną piosenkę, dźwięki przyrody lub inne, specjalne efekty dźwiękowe. Gdy model Nokia 3300 będzie w pełni dostępny komercyjnie, True Tones będą częścią bogatej oferty usług muzycznych proponowanych przez Nokia. Ich podstawą będzie technologia Adaptive Multi-Rate Wideband (AMR-WB), wybrana przez stowarzyszenie Third Generation Partnership Project (3GPP) jako sposób kodowania szerokopasmowego w aplikacjach GSM i bezprzewodowych aplikacjach WCDMA trzeciej generacji.
Chociaż projektując telefon Nokia 330 myślano przede wszystkim o muzyce, to jednak telefon ten nadaje się także do gier, może wysyłać wiadomości multimedialne MMS do kompatybilnych urządzeń i korzystać z usług mobilnych. Przyciski do sterowania grami oraz inne klawisze funkcyjne rozplanowano tak, by można je było naciskać obiema rękami, co wraz z kolorowym wyświetlaczem 128 x 128 pikseli sprawia, że prowadzenie rozgrywek jest w tym aparacie bardzo łatwe. W Nokia 3300 znajdują się fabrycznie zainstalowane gry w języku Java(tm), a więc zabawę można zacząć od razu. Podczas gry użytkownik telefonu może wygodnie, przez słuchawki, słuchać muzyki z odtwarzacza lub radia stereo FM.
Nokia oferuje różne usługi i materiały, w tym dodatkowe melodie dzwonków, bogaty wybór kolorowych grafik, przedstawiających muzyków, sceny z kreskówek i filmów, a także gry pobierane z sieci. Użytkownicy Nokia 3300 mogą pobrać do swych aparatów więcej melodii True Tones z oferty Dzwonki Nokia, dostępnej na lokalnych stronach internetowych.
Telefon muzyczny Nokia 3300 jest wyposażony w złącze Pop-Port, pozwalające skorzystać z kabla USB do szybkiej transmisji plików muzycznych, oraz jest standardowo sprzedawany z kartą pamięci 64 MB MMC. Dodatkową radość użytkowania i możliwość personalizacji dają opcjonalne, kolorowe obudowy Xpress-on. Nokia 3300 ma objętość 115 cm3 i waży 125 gramów. Użytkownik telefonu może słuchać muzyki z odtwarzacza cyfrowego nawet przez 11 godzin, a stereofonicznego radia FM do 9 godzin. Czas rozmowy przez telefon sięga 3 godzin, a czas czuwania nawet 270 godzin.
Nokia 3300 będzie dostępna także w wersji GSM 850/1900, o innej stylistyce i możliwościach funkcjonalnych.
* Prosimy pamiętać, że usługi wykorzystujące MMS zależą od sieci oraz od kompatybilności urządzeń oraz od obsługiwanych formatów plików.