Test Nokia 6310

Recenzje
Opinie: 392
Opinie: 392

Telefon Nokia 6310 otrzymaliśmy do testów od dystrybutora: Apollo Electronics Sp. z o.o.

   

Nokia 6310 pojawiła się na rynku europejskim kilka tygodni temu, a już w pełni spolszczony jej egzemplarz trafił do testowania w naszej redakcji. Pierwsze prototypy następcy modeli 6210 pokazano podczas zeszłorocznych targów Cebit w Hanowerze, tam też i ja miałem szanse pobawić się protoplastą dzisiejszego modelu. Tamten telefon nie posiadał jeszcze pełnych funkcji GPRS, już wtedy natomiast było wiadomo, że telefon będzie posiadał zaimplementowaną technologię Bluetooth.
Dziś możemy oglądać gotowy już produkt, a już wkrótce wszyscy będziemy mogli go kupić. Co w telefonie jest nowego? Tu pewnie wiele osób się zawiedzie, ponieważ poza w pełni funkcjonalna obsługą GPRS oraz Bluetooth producent dołożył jedynie kilka pomniejszych funkcji. Telefon został również dodatkowo delikatnie odmłodzony wizualnie.

  

  
W pudełku poza telefonem, znajdujemy dysk CD-ROM z oprogramowaniem, w tym Nokia PC Suite 4.5, instrukcję w języku polskim oraz ładowarkę podróżną. Do testów wykorzystaliśmy również dostarczany oddzielnie kabel do połączenia telefonu z komputerem o symbolu DLR-3P. Alternatywnym sposobem połączenia z komputerem jest zastosowanie portu podczerwieni.
Instrukcja obsługi jest napisana przystępnym językiem i w dość prosty sposób objaśnia metody wykorzystywania z większości z funkcji telefonu.

Wygląd
Sama bryła telefonu prawie się nie zmieniła się w porównaniu do modelu 6210. Jego wymiary to 129x47x17-21 mm.

  

  

  

Zmieniono jedynie układ klawiszy, głównie funkcyjnych oraz dodano elementy w kolorze złotym. Początkowo wygląd telefonu wydał mi się dziwny, a to głównie ze względu na dużą przestrzeń którą zajmują klawisze funkcyjne.

  

  

Daje to efekt nadmiernego, niepotrzebnego wydłużenia telefonu. Jednakże, po jakimś czasie wrażenie to znika i przyzwyczajmy się do wyglądu nowej Nokii. Poza wskazanymi elementami wygląd Nokii na charakter konserwatywny, a charakteryzuje go spokojna, stonowana elegancja. Jeśli ktoś nie chce się zgodzić z tym stwierdzeniem, niech porówna ją z modelem 8310, w przypadku którego zastosowano bardzo modernistyczny wygląd.
Waga telefonu - 111 gramów ze standardowa baterią - odbiega od wag innych najnowszych słuchawek.
Wyświetlacz telefonu posiada mniej więcej taką samą wielkość jak w modelu 6210. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że ma od swego poprzednika większą rozdzielczość. Litery są bardziej wyraźne i kształtne, a na ekranie mieści się nawet do 6 linii tekstu. Na tak skonstruowanym wyświetlaczu mieści się go tyle samo co na znacznie większym wyświetlaczu modelu 7110.
Klawiatura działa bardzo dobrze i jest bardzo przyjemna w użytkowaniu. Na górnej krawędzi telefonu znajduje się port podczerwieni a na dolnej gniazdo do podłączenia ładowarki i akcesoriów. Zestaw gniazd jest taki sam jak w poprzednich modelach telefonów fińskiego producenta.

Bateria
Także bateria jest kompatybilna z ogniwami używanymi w Nokiach 7110 czy 6210. Standardowo 6310 jest wyposażona w baterię litowo-polimerową o pojemności 1100 mAh o symbolu BPS-2. Telefon wyposażony w tą baterie działał w naszym teście w trybie standby średnio przez około 75 h bez ładowania (ok. 30 minut rozmów + 100 odebranych SMSów / dziennie). Znacząco na spadek długości pracy telefonu wpływało intensywne wykorzystanie GPRSu i Bluetooth'a. Co ciekawe producent podaje, ze telefon może wytrzymać bez ładowania do 18 dni.
   

Menu
Nokia 6310 to kolejna testowana przez nas słuchawka tego producenta, dlatego nie będę po raz kolejny rozpisywał się o zaletach ich menu. Trzeba powiedzieć, że zastosowane rozwiązanie sprawdziło się już w milionach sztuk telefonów używanych na całym świecie. 
Menu zastosowane w testowanym modelu jest rozwinięciem tego wzoru. Zawiera ono funkcje niezbędne do obsługi GPRS, podobne do tych oferowanych przez Nokią 8310 oraz funkcje obsługi Bluetooth. W możliwość obsługi tej technologii były już wyposażone ostatnie wersje modelu 6210, które współpracowały ze specjalną baterią z wbudowanych chipem Bluetooth, dopiero jednak ten model oferuje wszystkie usługi dostępne dzięki tej technologii.
Po menu poruszamy się dokładnie w taki sam sposób jak we wcześniejszych modelach. Korzystamy przy tym z klawiszy funkcyjnych, którym funkcje przypisywane są dynamicznie, a opis aktualnie skojarzonych z nimi funkcji znajduje się na dole wyświetlacza. 

 


Książka telefoniczna
W pamięci telefonu można zapisać do 500 rekordów. Każdy rekord może składać się z 5 numerów telefonów i 4 innych informacji, którymi mogą być: Adres e-mail, adres URL, Adres pocztowy lub notatka. Telefon może korzystać także z pamięci karty SIM oraz korzystać jednocześnie z obu tych typów pamięci. Pamięć telefonu jest naprawdę ogromna, a jej rozmiar powinien zadowolić każdego użytkownika.
Każdą pozycję z książki telefonicznej można przypisać do jednej z 5 grup osób. Każdej grupie osób możemy przypisać inny dzwonek nadejścia połączenia oraz logo grupy, które pojawi się na wyświetlaczu gdy będzie dzwonił do nas ktoś z tej grupy.
W każdym z dostępnych profili użytkownik możliwe jest także ograniczenie rozmów przychodzących tylko do osób z danej grupy. W przypadku wybrania takiej opcji telefon będzie informował dźwiękiem lub wibracją o telefonie od osoby z wybranej grupy. Będzie natomiast milczał gdy zadzwoni ktoś spoza wybranych grup, jednakże nadchodzące połączenie będzie widoczne na wyświetlaczu.
10 numerów telefonów z książki możemy także wybierać głosem. Pozycje z książki możemy przesyłać do innych telefonów lub urządzeń obsługujących format vCard. Możemy to zrobić poprzez SMS, port podczerwieni lub Bluetooth. 
Podczas pracy z telefonem zauważyłem drobne problemy z rozpoznawaniem numerów telefonów znajdujących się w książce. Jeśli bowiem w książce telefonicznej w telefonie i na karcie SIM znajduje się ten sam numer telefonu, to gdy ta osoba do nas zadzwoni telefon nie skojarzy tego z żadnym z opisów z książki tylko wyświetli "goły" numer telefonu. Nie uwzględni przy tym przypisania tego numeru do grupy użytkowników i usłyszymy dzwonek domyślny. Problem ten dość łatwo wyeliminować kopiując całą pamięć z karty SIM do telefonu i korzystając wyłącznie z tej pamięci.
  
SMS
Telefon posiada pamięć na 150 krótkich wiadomości tekstowych, korzysta także z pamięci karty SIM dzięki której można uzyskać miejsce na do 30 dodatkowych wiadomości. Telefon nie obsługuje niestety standardu EMS, który obecnie jest już dość rozpowszechniony i implementowany w większości nowych telefonów.
Słuchawka obsługuje natomiast wiadomości graficzne w standardzie Nokii i może ich przechowywać w pamięci do 50 sztuk (1 wiadomość graficzna to 3 zwykłe). Telefon fabrycznie posiada 10 gotowych wiadomości graficznych, które mogą być wysłane, kasowane lub zastępowane innymi. 
Wiadomości można wprowadzać używając słownika T9, także w języku polskim. Słownik w porównaniu do innych telefonów w niego wyposażanych jest bardzo bogaty i naprawdę trudno znaleźć słowa których w nim nie ma. Można również skorzystać z jednego z 10 szablonów, które także można edytować.
Wszystkie wiadomości można przechowywać w bardzo rozbudowanym systemie folderów, w tym w folderze Archiwum oraz katalogu Moje foldery.

   

  


Profile
Użytkownik może korzystać i konfigurować profil Ogólny oraz 4 inne profile. W każdym z profili możemy zmienić sygnał nadejścia połączenia, głośność tego sygnału, sygnał wiadomości SMS, sygnalizację wibracjami. Możemy również aktywować lub deaktywować dźwięki klawiszy oraz dźwięki ostrzeżeń. Sygnalizacje dźwiękiem lub wibracjami możemy tez ograniczyć tylko do numerów telefonów osób z wybranych przez nas grup użytkowników.

 


Dźwięki nadejścia połączenia, jak i wiadomości SMS możemy wybierać spośród 35 standardowych dzwonków oraz 10 dzwonków użytkownika. Telefon nie został wyposażony w kompozytora do samodzielnego tworzenia dzwonków, jednakże ten sam efekt możemy uzyskać łącząc telefon z komputerem i używając programu Nokia PC Composer z dołączonego do telefonu pakietu Nokia PC Suite. Dzwonki mogą być również odbierane poprzez SMS w technologii over-the-air (OTA).
Profile, podobanie jak to ma miejsce w Nokii 8310, mogą być ustawiane czasowo. Wybrany profil jest w takiej sytuacji wybierany tylko na określony czas, do określonej godziny. Gdy ta nastąpi telefon powraca do profilu pierwotnego.
W przypadku korzystania z akcesoriów, np. z zestawu HF, możliwe jest wybranie profilu, który będzie się aktywować zawsze po ich podłączeniu.

Kalkulator, kalendarz, Lista spraw
Kalkulator w nowej Nokii niewiele się zmienił. Jedyna nowość która się w nim pojawiła, to możliwość podnoszenia do potęgi i pierwiastkowania. Bez zmian pozostał również przelicznik walut, który mógłby uzyskać większą funkcjonalność gdyby umożliwiał przeliczanie kwot w walutach państw EU na Euro.

 

  


Kalendarz to także dość proste narzędzie pozwalające na tworzenie notatek pod wskazana datą. Można zdefiniować 4 rodzaje notatek: Spotkanie, połączenie, urodziny lub przypomnienie. Każdy z rodzajów notatki może być wzbogacony o alarm informujący o zbliżaniu się wybranego terminu. W pamięci telefonu można przechowywać do 250 notatek. Można również korzystać z opcji autousuwania, która powoduje że wszystkie terminy przeszłe są na bieżąco kasowane. Notatki z kalendarza również można przesyłać innym użytkownikom poprzez IrDA, Bluetooth lub SMS w formacie vCalendar. 

 


Na liście spraw (to-do list) można natomiast umieścić do 30 zadań do wykonania. Każdej z nich można przypisać mały, średni lub wysoki priorytet, i według niego są one sortowane na liście.
  

  


Bluetooth
Technologia Bluetooth pozwala na bezprzewodowa komunikacje urządzeń znajdujących się w odległość maksimum 10 metrów od siebie. Wykorzystuje do tego fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz. Nokia 6310 jest pierwszym telefonem Nokii który posiada fabrycznie zaimplementowaną obsługę tej technologii (w wersji 1.1). 

 


Nokia obsługuje następujące moduły Bluetooth: Generic Access Profile, Serial Port Profile, Generic Object Exchange Profile. Pozwalają one, po sparowaniu z komputerem na korzystanie z modułów aplikacyjnych: Dial-up Networking Profile - umożliwia ustanowienie połączenia dial-up, FAX Profile - umożliwia wysyłanie i odbieranie faksów. Handsfree Profile i Headset Profile umożliwiają natomiast współprace telefonu z bezprzewodowymi zestawami głośno mówiącymi i bezprzewodowymi słuchawkami.
W menu telefonu istnieje możliwość włączenia i wyłączenia obsługi Bluetooth, i jest to o tyle ważne, że gdy korzystamy z tej technologii bateria telefonu wyładowuje się niezwykle prędko. Inne opcje pozwalają na wpisanie nazwy naszego urządzenia oraz jego konfiguracje do współpracy z innymi urządzeniami. Kolejne funkcje służą natomiast do wykrywania innego sprzętu znajdującego się w okolicy naszego telefonu.

 


Ze względu na brak akcesoriów, które w ofercie dystrybutora pojawią się dopiero w marcu, nie udało się przetestować działania funkcji Bluetooth.

 

Przesyłanie danych
Telefon jest wyposażony w możliwość przesyłania danych w dwóch najważniejszych obecnie technologiach HSCSD i GPRS. 
Aby korzystać z przesyłania danych musimy połączyć telefon z komputerem. Można tego dokonać na 3 sposoby, albo poprzez Bluetooth, jeśli w komputer obsługuje ta technologię (są już dostępne na rynku odpowiednie karty rozszerzeń), albo poprzez port podczerwieni, albo przy użyciu kabla typu DLR-3P. To, który ze sposobów wybierzemy, nie ma znaczenia przy wyborze odpowiedniego oprogramowania.
Do telefonu dołączany jest program Nokia Modem Options i obsługuje on wszystkie trzy typy podłączenia. Służy on zarówno do połączeń HSCSD jak i GPRS. Program podczas instalacji tworzy dla każdego z typów połączeń oddzielny modem, natomiast w Panelu sterowania umieszcza dodatkowe menu służące do ustawienia odpowiedniej konfiguracji.
Później musimy wpisać jeszcze tylko kilka odpowiednich ustawień np. dla HSCSD numer dostępowy, a dla GPRS adres APN. W przypadku połączenia GPRS jako numer telefonu wpisujemy *99#.
Telefon korzystając z HSCSD odbiera dane z maksymalną szybkością 43,2 kbit/s (3 x 14,4 kbit/s ), natomiast wysyła 14,4 kbit/s. W przypadku GPRS te prędkości wynoszą odpowiednio 40,2 kbit/s i 13,4 kbit/s.
W naszym teście korzystaliśmy przede wszystkim z GPRS, zestawiane przez nas sesje nieraz trwały po kilka godzin. Telefon zachowywał się bardzo dobrze i nie zdarzało mu się zrywać połączenia. Połączenia, pod względem szybkości, były porównywalne do połączeń w sieci stacjonarnej wykonywanych z asymetryczną prędkością 56,6 kbit/s.

 

 

 


Choć GPRS wciąż jest w Polsce dość drogi to do niektórych zastosowań jest naprawdę niezastąpiony i jego stosowanie ma uzasadnienie ekonomiczne. Są to szczególnie te zadania które wymagają ciągłego pozostawania online a jako takie nie przesyłają wiele danych. Tak jest na przykład z programami do połączeń w sieci - Gadu-Gadu lub ICQ. Dzięki GPRSowi można być nonstop dostępnym i w ciągu 12 godzin przesłać i odebrać po 100 kb danych.

WAP
Przeglądarka WAP w telefonie również może działać w oparciu o te dwie technologie HSCSD i GPRS. Dla wielu specjalistów od rynku telekomunikacyjnego technologia WAP z zastosowaniem normalnego przesyłania danych była "wielkim nieporozumieniem", a dopiero WAPoverGPRS pozwala na dostrzeżenie prawdziwego jej potencjału.
Rzeczywiście WAP z zastosowaniem GPRSu jest dużo bardziej przyjemny w użyciu. Przede wszystkim kończy się ciągła walka z czasem, o to by połączenie trwało jak najkrócej. Teraz można każdą stronę oglądać dowolnie długo nie kłopocząc się, że będzie nas to kosztowało majątek.

 

   


Szczególnie interesująca jest opcja w której telefon utrzymuje bez przerwy sesje GPRS. Pozwala to na jeszcze większe ograniczenie kosztów ponieważ operatorzy zwykli zliczać opłaty za pewne pakiety danych np. 10 kb. Jeśli prześlemy choćby 1 kb to i tak zapłacimy za 10, nie ma więc potrzeby kończyć połączenia i gdy znowu będziemy chcieli skorzystać z WAP wykorzystamy pozostałe nam 9 kb.
Niestety w dostarczonym nam egzemplarzu opcja ta nie działała. Mimo naszych usilnych działań telefon za każdym razem łączył się gdy rozpoczynaliśmy przeglądanie WAP a po jego zakończeniu rozłączał się. Wydaje się, że jest to błąd obsługującego WAP oprogramowania telefonu. Miejmy nadzieję, że błąd ten nie będzie występował w telefonach, które już wkrótce znajdą się na rynku.
Poza tym przeglądarka WAP jest dość tradycyjna. Najczęściej odwiedzane strony (max. 25) możemy zapisać w postaci zakładek. Od czasu do czasu przy próbach połączeń telefon wyświetlał komunikat "Nieznany format pliku" i kończył przeglądanie. Najczęściej pomagała wtedy druga próba i telefon zachowywał się już normalnie.

 


Nie została natomiast przeglądarka w tym modelu wyposażona w możliwość zapisywania obrazków znajdujących się na stronach WAP. Opcja taka jest dostępna w tańszych modelach, np. w Nokii 3330, ale jak widać projektanci uznali, że bardziej wymagającym użytkownikom nie będzie potrzebna.
  
Nokia PC Suite 4.5
Dostarczone oprogramowanie w postaci pakietu PC Suite 4.5 pozwala na połączenie telefonu z komputerem i zarządzaniem większością funkcji telefonu, w tym książką telefoniczną pamięcią i krótkich wiadomości.
Podłączenie z komputerem uzyskujemy podobnie jak w przypadku przesyłu danych przy użyciu Bluetooth i IrDA. Pewna niespodzianka czeka natomiast posiadaczy kabli. Program nie współpracuje bowiem ze wspomnianym wcześniej kablem DLR-3P, natomiast wykorzystuje kabel typu DAU-9P czyli starego i dawno już zapomnianego FBUSa. Taki kabel leżał u mnie zakurzony gdzieś w szafie i na czas testu wrócił na chwilę do łask. W akurat takiej konfiguracji stosowanych kabli nie sposób niestety odnaleźć logiki.
Jeśli już podłączymy telefon i komputer oraz zainstalujemy pakiet oprogramowania to do naszej dyspozycji znajdą się wchodzące w jego skład aplikacje.
Najważniejszą z nich jest Nokia Phone Editor, który służy do edycji książki telefonicznej, pamięci wiadomości SMS oraz zmiany ustawień profili telefonu. PC Composer, jak już wcześniej wspomniano, służy do komponowania i zapisywania w telefonie własnych melodii. PC Graphics służy do tworzenia i umieszczania w telefonie logo operatora, logo grup oraz wiadomości graficznych. PC WAP Manager służy do zarządzania ustawieniami WAP oraz zakładkami. PC Sync służy do synchronizacji książki telefonu z Microsoft Outlook, a Content Copier umożliwia dokonywania kopii zapasowej wszystkich ustawień i wpisów w telefonie, pozwala też na kopiowanie ich między telefoniami Nokii.
Wszystkie programy zostały, w porównaniu do wersji 4.0, mocniej ze sobą zintegrowane, poprawiono niektóre błędy i dodano nowe funkcje. Poprawiono też problemy z wykrywaniem telefonu przez komputer. Wszystko to czyni z pakietu Nokii całkiem przyjemne narzędzie do pracy i zabawy z naszą 6310. 
  
Dodatki
Pierwszym z dodatków umieszczonych w menu o tej właśnie nazwie jest dyktafon. Pozwala on na dokonywanie nagrań o łącznej długości do 3 minut.

 

   


Drugim są funkcje stopera i minutnika. 

 

  

 

Trzecim natomiast portfel, któremu chciałbym poświecić więcej miejsca. Pod nazwą portfel kryje się bowiem baza danych informacji o naszych kartach kredytowych. Może być ona przez nas wykorzystana podczas dokonywania wirtualnych zakupów. Nokia jest jednym z tych producentów, którzy najbardziej aktywnie tworzą i promują na rynku rozwiązania m-commerce, dlatego takiej funkcji nie mogło zabraknąć w najnowszym jej telefonie. Portfel powstał w oparciu o technologię Wireless Identity Module (WIN) i jest częścią całej architektury rozwiązań wspomagających mobilny handel elektroniczny opracowanych przez WAP Forum.

 

  


Ostaną funkcją w menu dodatki jest możliwość głosowego wybierania niektórych z opcji menu np. zmiany profilu. Użytkownik może wybrać 5 spośród dostępnych opcji i dla nich nagrać głosowe etykiety. Są one wybierane tak samo jak numery z książki telefonicznej.
  
Gry
Telefon został wyposażony w 4 gry, znane już z poprzednich modeli fińskiego producenta. Są to: Snake II, Pairs II, Space Impact i Bumper. Gry te można wzbogacać o dodatkowe plansze lub etapy dogrywane za pomocą WAP ze stron firmy Nokia. Niestety model 6310 jest tak nowy, że usługa ta w momencie testu nie była jeszcze dla niego dostępna. Podobnie niedostępny jeszcze był serwis najlepszych uzyskanych wyników gier. Aby z niego skorzystać trzeba być członkiem Club Nokia i w odpowiednim menu w telefonie wpisać swój numer identyfikacyjny klubu.

 

  
Podsumowanie
Nokia 6310 powstała jako następca wielkiego przeboju - modelu 6210. Spore rozmiary telefonu, które niektórych mogą dziwić, to wynik badań producenta nad potrzebami osób, które najprawdopodobniej kupią ten aparat (często są to posiadacze modelu 6210). Osoby te nie chcą wcale mieć małego telefonu z małym ekranem, i Nokia 6310 została stworzona właśnie dla nich.. 6310 jest syntezą wszystkich najważniejszych i obecnych na rynku technologii telekomunikacyjnych. Telefon pracuje przy tym bardzo wydajnie, w sposób jak najbardziej przyjazny dla użytkownika.

 

    


Obecnie 6310 to jeden z najnowocześniejszych telefonów dostępnych na rynku. Wielość jego możliwości czyni go telefonem idealnym dla najbardziej wymagających użytkowników.
Wydaje się, że głównym konkurentem Nokii w tym segmencie jest Ericsson ze swoim modelem T39.

 

Walentynkowa mini galeria zdjęć Nokii 6310

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telefon Nokia 6310 otrzymaliśmy do testów od dystrybutora: Apollo Electronics Sp. z o.o.

Opinie:

Opinie archiwalne (392):

Komentuj

Komentarze / 392

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  P. pisze: 2002-02-15 22:26
  test nowej nokii i jeszcze zadnego komentarza? szok! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sliweczka pisze: 2002-02-15 23:04
  Ciekawe kiedy i w jakiej cenie sie pojawi.. w pewnie bedzie wiecej niz 1035 zloty nokii 83 :).. ale aparacik pierwsza klasa.. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-15 23:05
  i tak bym wolał Nokie 6310 niż eryka t39m
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-15 23:06
  Nokia pokazała na co ją stać, teraz czekamy na konkuręta eryka t68 :)
  0
 • Users Avatars Mini
  konkuręta pisze: 2002-02-15 23:18
  eryk 68 juz jest w erze
  0
 • Users Avatars Mini
  macc pisze: 2002-02-15 23:20
  Prawie rok po wypuszczeniu Ericssona R520 Nokia próbuje dogonic rywala. Niestety ten model wypada dosc blado przy R520 i T39, a co dopiero przy T68 (kiepska proba nasladowania Ericssona). Technologicznie Ericsson jest o duzy krok do przodu. Nokia robi popularne telefony, ale przy aparatach konkurencji sa one przepakowane zabawkami, a technologie kuleja (no tutaj oczywiscie zalezy do czego ludzie wykorzystuja telefon :). Nokia moze liczyc na fanow gierek, obrazkow (chociaz bledy w WAPie???) i melodyjek. Wystarczy przeczytac o przegladarce WAP. Rozczarowanie! Czyzby krok do tylu, skoro w 3310 sa lepsze mozliwosci? Poczekamy na kolejne telefony, ale poki co Nokia rewolucji nie robi.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-15 23:23
  macc: tak po pierwsze to dlaczego sądzisz że eryk t39 jest lepszy od taj nokii??? a po drógie nokia 3310 nie ma Wapu tylko 3330
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-15 23:29
  Tak nastepca 6210 ma szansę stać sie takim samym przebojem jak poprzednik,przy dodanych funkcjach z obsługą GPRS oraz Bluetooth moze dalej utrzymywać pozycję jaką sobie na naszym rynku zapewniła nokia tą generacją.cze.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-15 23:31
  kan: wszystko zależy od ceny, jak bedzie taka jak w ostatnich dniach 6210 ( 49zł :))) ) to na pewno odniesie sukces
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-15 23:51
  Hub tu się mylisz 6210 była w cenie dużo wyższej,a i tak miała klientów i wydaje mi się,że cena w granicach 600zł.powinna dać temu fonowi szanse na przychylność klientów po dobrej względnie renomie jaką posiadał poprzednik.cze.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-15 23:51
  Hub, kwestia gustu, aj wolę eryka. Ogólnie ten telefonik wydaje mi się ciekawy, ale raczej go nokia przereklamowała. Nie jest to żadna rewolucja, to samo konkurencja ma już od dawna (i chyba lepiej zrobione, choćby patrząc na wymiary i wagę)
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-16 00:09
  kan: tak na prawdę (nie żartując sobie tak jak wyżej) to w czechach n6310 jest tansza od n8310 to wydaje mi się że w polsce przynajmniej w plusie będzie po tej samej cenie co 8310 czyli po 849zł
  0
 • Users Avatars Mini
  biblo pisze: 2002-02-16 00:11
  graffi: masz rację, że Nokia go przereklamowała, a tak w ogóle to uważam, że generalnie Nokia jest przereklamowana i jak tak dalej pójdzie, to zostanie w tyle za Siemensem, EricsSonem, a może i Samsungiem. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: w większości komentarzy nikt nie przywiązuje wagi do łatwości zarządzania kontaktami i numerami telefonów. W większości Nokii, Samsungów, itp. po zmianie aparatu trzeba ręcznie wklepywać swoje "archiwa" (jeżeli nie zapisuje się ich na karcie SIM, która notabene ma prymitywne możliwości). Uważam, że bardzo wygodnie rozwiązał to Siemens. Ich aparaty doskonale integrują się i wymieniają dane z m.in. Outlookiem. Jest to standardowa funkcja trochę lepszych aparatów, a przy pomocy programu Siemens Soft Data Link 5, działa również w tak "budżetowym" modelu jak C-45. Dla mie jest to obecnie jedno z podstawowych wymagań wobec jakiejkolwiek komórki. Pzdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  smarcik pisze: 2002-02-16 00:55
  no ladne cacko...
  0
 • Users Avatars Mini
  MaxPane pisze: 2002-02-16 01:02
  G.Ó.W.N.I.A.N.Y WYŚWIETLACZ W TELEFONIE ZA PONAD 2200 BRAK WYSOKO KONTRASTOWEGO KOLOROWEGO WYSWIETLACZA (PRZY 1000 SZTUK TAKI WYSWIETLACZ KOSZTUJE PONIZEJ 35 USD) TO SKANDAL, TEN TELEFON JEST DLA WIEJSKICH BIZNESMENÓW JEST TAK DRESIARSKO ....... ZE TYLKO POWIESIC LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH ZA DESIGN! TRAGEDIA . JESLI T68 POJAWI SIE W PROMOCJI OBOK N6310 TO NAWET NIE MA CO SIE ZASTANAWIAC ZWLASZA ZE ERYK ZAPEWNE BEDZIE TANSZY! WIECIE KIEDYS NOKIA ROBILA SWIETNE MONITORY... ALE SPRZEDALI KOMUS INNEMU PRAWA I TERAZ JUSH NIC SWIETNEGO NIE ROBIA (HEHEHE A TA BATERIA 1100 mAH I 75 H PRACY?? TEN TELEFON CIAGNIE WIECEJ PRADU NIZ MOJA PRALKA FRANIA) TEST OKI TEL. DO D.U.P.Y
  0
 • Users Avatars Mini
  macc pisze: 2002-02-16 01:09
  hub: OK, pomylilem sie co do Nokii 3310 - nie uzywam tych telefonow i zle spojrzalem w newsach. Co do wyzszosci wymienionych przeze mnie modeli polecam komentarze graffi i biblo. Dodam tylko, ze Ericsson R520, z ktorego pisze ta wiadomosc, rewelacyjnie wspolpracuje z Outlookiem. W swojej pracy wykorzystuje wlasciwie tylko GPRS, a takze Bluetootha i musze przyznac, ze nigdy mnie ten telefon nie zawiodl. Komorka dla mnie to narzedzie pracy, a nie zabawka z gierkami i melodyjkami. A jesli ktos twierdzi, ze tego nie ma w Ericssonach to zapraszam na chocby www.esato.com. Rozpracowuje wlasnie standard EMS i MMS a tego w Nokii brakuje. Duzo tutaj by wymieniac roznic, zalet i wad. Znajda sie tutaj zwolennicy i jednego i drugiego producenta. Podsumowujac, raz jeszcze stwierdzam, ze ten telefon Nokii nie jest jakims wielkim hitem. Konkurencja to wszystko juz dawno ma w telefonach, a nawet wiecej...
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-16 01:29
  macc: ciebie moze żaden eryk nie zawiódł a mnie żadna nokia nie zawiodła, dlatego tak bardzo lubie nokie, w co do tego modelu to uważam że jest rewelacyjny, tylko ten złoty kolor...
  0
 • Users Avatars Mini
  PeTeRx pisze: 2002-02-16 01:29
  Ale dlugi test. Juz chyba bardziej sie nie na przeswietlic tej NOKII. Co do ceny to jest za drogi jak z reszta wszystkie telefony NOKII.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-16 01:32
  PeTeRx:a z kad wiesz jaka jest cena tej nokii???
  0
 • Users Avatars Mini
  Ln pisze: 2002-02-16 03:09
  Ja mam T39m i w życiu nie zamieniłbym się na taką nokie, nie wiem czemu wszyscy sie tak nokia podniecaja, wszystkie jej telefony sa oklepane i bezsensowne, jedyne za co mozna ich pochwalic to dowet na T68 (kolorowy wyświtlacz) czyli 7650.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ln pisze: 2002-02-16 03:14
  I nawet EMSów nie ma !!!! Przeciesz lada dzień i Ems lub MMs będzie standardem!
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-16 04:31
  Macc, i jak Ci się w idei GPRSu używa?
  0
 • Users Avatars Mini
  kristof pisze: 2002-02-16 09:41
  czy to oznacza niższą cenę na 6210:)?
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-16 11:28
  Dla mnie to ta sluchawka jest rewelacyjna, ale dla innych nie! ja ja mam na codzien i jest ok, a co do testu, to jest w porzadku, ale dalej zdjecia kuleja i to strasznie!
  0
 • Users Avatars Mini
  pajacek pisze: 2002-02-16 12:51
  macc: masz absolutna racje! t68 jest duzo lepsza od 6310. Jeszcze MMS. t68 to tel przyszlosciowy!
  0
 • Users Avatars Mini
  mwk pisze: 2002-02-16 12:55
  N6310 jest git
  0
 • Users Avatars Mini
  JAGODA pisze: 2002-02-16 13:20
  Nokia 6310 jest to najlepszy aparat fińskiej firmy!!! Teścik też jest super!!! JAGODA
  0
 • Users Avatars Mini
  mwk pisze: 2002-02-16 13:29
  Musze go miec.Licze ze w promo bedzie chodzil po jakies 8 stowek... 2.100,00 nie dam w zyciu!!! Chociaz... never say never :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Eryk pisze: 2002-02-16 13:34
  ...a ja mam T250 timeport i nigdy nie zamieniłbym jej na żadną nokię ani eryka
  0
 • Users Avatars Mini
  tap pisze: 2002-02-16 14:13
  Eryk: Z tą awersją do Ericssonów to jakieś złe wspomnienia co do Imienia???
  0
 • Users Avatars Mini
  raror pisze: 2002-02-16 15:15
  fajny telefonik tylko szkoda, ze nie ma "prawdziwego" GPRS`u.
  0
 • Users Avatars Mini
  filippoz pisze: 2002-02-16 15:33
  Ja mimo wszystko wolałbym T39, miałem 6210 i nie byłem w pełni zadowolony.
  0
 • Users Avatars Mini
  bobopik pisze: 2002-02-16 15:38
  bawilem sie ta nokia i nie bylem nia zachwycony - moze dlatego ze ejstem przeciwnikiem nokii, ale t39 robi lepsze wrazenie a poza tym jest mniejszy. 6310 ma rowniez funkcje samoobrony:)
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-16 16:26
  bobopik: t39 robi lepsze wrażenie jak dla kogo... bo dla mnie to napewno N6310 robi lepsze wrażenie
  0
 • Users Avatars Mini
  krionix pisze: 2002-02-16 16:28
  Nie jest zla ale gorsza od t39 a tym bardziej ericsson t68 (jest na poziomie r520 sprzed roku jak to juz ktos napsial) jedynie 7650 moze zagrozic obecnym produktom ericssona i motki. A gdzie ta muzyka i filmy co frjaerzy z nokia tak usilnie reklamuja ?
  0
 • Users Avatars Mini
  tomi pisze: 2002-02-16 17:47
  pisze do macc ej przecierz to ericsson wszystko małpuje nic samemu nie potrafi wymsileć żeby nie nokia to większość telefonów była by daleko w tyle
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-16 18:03
  Tomi, a onkretnie to co nokia takiego wymyśliła? Bo np bluetooth czy MMS to standardy inicjowane przez ericssona
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-16 18:04
  Sorry, konkretnie
  0
 • Users Avatars Mini
  Tom14 pisze: 2002-02-16 18:21
  test mi się bardzo podobał (pewnie nie tylko mnie) Nokia mi się podoba tylko ta obudowa nie podoba mi się mam nadzieję ze inne są lepsze a co do galeri to ten telefon (może tylko obudowa) nie pasuje do koloru C Z E R W O N E G O ! ! ! ! ! ! Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-02-16 18:38
  Dziwi mnie nazwa tej informacji: test. To nie jest test a tylko przepisana instrukcja obslugi i dodanych pare bajerow z +. Dlaczego szanowni tesciarze nic nie napisali o bledzie ktory nokia powiela z 6210 jesli chodzi o edycje spisu telefonu. Mozna edytowac tylko jeden glowny numer!!! Gowno i to do potegi 13. Dlaczego tesciarze nie napisali ze klawiatura jest bardzie niz beznadziejna!!! Aby cos napisac w dzien musze albo uczyc sie na pamiec rozkladu klawiszy, albo trzymac pod odpowiedznim kontem i odpowiedniej odleglosci poniewaz napisy na klawiaturze oraz kolor klawiatury sa prawie identyczne, a i oswietlenie jest gorsze niz zle. A na dodatek sila przycisku klawiszy aby one dzialaly bez zarzutu jest rozna, a zwlaszcza dwojki!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-02-16 18:39
  Dlaczego tesciarze nie napisali ze blad z obsluga wybierania glosowego powielili z pierwszych oprogramowan 6210 tzn. jak wcisne w zestawie samochodowym wybieranie glosowe to nie dziala mute!!! Aby to wspolgralo z radiem samochodowym trzeba najpierw nacisnac mute w radiu! Parodia!!! Dlaczego tesciarze nie napisali ze ustawienia samochodowe, zestawu sluchawkowego i petli indukcyjnej znajduja sie calkowicie gdzie indziej!!! Nie sa juz profilami!!! Dziwie sie ze tesciarze nie potrafili zainstalowac pcsuita z kablem dlr3p. Mi sie to instalnelo, ale niestety progs nie widzi telefonu. Poza tym podswietlenie na wyswietlaczu dziala plynnie (najpierw zapala sie wyswietlacz, a pozniej klawiatura - opoznienie jakias sekunde) przy gasnieciu powoli sie sciemnia (wyswietlacz minimalnie szybciej).
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-02-16 18:39
  Poza tym slownik T9 nie tylko dziala z wypisywaniem wiadomosci. W spisie polaczen jest rownierz czas ktory siedzimy na GPRS-ie oraz licznik wyslanych i odebranych danych w B. zdublowane jest ustawienie dzwiekow w Profilach i Ustawieniach. Po co? Za duzo wolnej pamieci czy po prostu %#$@$%#@%&%@$% piszacych oprogramowanie.A i jeszcze dziwna rzecz. Aby polaczyc sie na wapie trzeba ustawic date. Po jakiego grzyba to nie wiem? Natomiast z dobrych rzeczy to to ze mozna do dzwiekow otrzymywanego sms-a mozna podlaczyc dowolna muzyczke a nie chamskie pi, pi. To co juz od dawna bylo w SONY Bajer na dzien dobry to lapki ktore sie lacza i b. cicha muzyczka, ktora notabene mozna wylaczyc, ale niestety nie edytowac. No dobra i to by bylo na razie na tyle. Tesciarze!!! Zastanowcie sie jak nazywacie swoje newsy i nie robcie kichy jak nokia. Chyba ze dostajecie dziale od ww. firmy no to zmienia postac rzeczy. P.S. Macie zgode na przedruk instrukcji obslugi?
  0
 • Users Avatars Mini
  wolfprint pisze: 2002-02-16 20:15
  Widać że nie masz bladego pojęcia o możliwościach aparatów NOKII, a cała twoja wiedza na jej temat ogranicza sie od zaszłyszanych lamerskich opowiastek :-((((
  0
 • Users Avatars Mini
  macc pisze: 2002-02-16 20:28
  tomi: odpowiedz graffi'ego chyba wszystko wyjasnia :) blekitny kiel to inicjatywa ericssona! graffi: jestem zadowolony z gprs'u w idei, smiga b. dobrze, zdarzyly sie dwa pady i przez kilka godzin bylem odciety, ale telefon do BOKu poskutkowal i godzine pozniej byli u mnie technicy, a po 30 min. juz wszystko dzialalo (podobno nokia przyslala trefnego patcha na swoj sprzet gprs'owy:) z dobrego zrodla wiem, ze Plus nie wprowadza nowych ericssonow do oferty, bo ich infrastruktura (Nokia) niestabilnie wspolpracuje z terminalami konkurencji. kolega z T68 troche sie meczy z ustawieniami w Plusie. sp2sci: gratulacje za test uzytkowy! nie ma to jak test telefonu przez zwyklego uzytkownika z zycia wziety! oby te wszystkie bledy usunieto przed wyrzuceniem telefonu na polki operatorow.
  0
 • Users Avatars Mini
  Baca pisze: 2002-02-16 21:06
  Co do GPRSu w IDEI i Ericsson'a. Mam T39 i jedynie nie działa mi ze standardowym ustawieniem nr-u dostępowego *99***CID#. Ale za to przepieknie smiga z numerem *98*CID#. Nie wiem gdzie jest problem. Wracając do tematu, czyli Nokii 6310 - to żadna rewelacja. Ja właśnie niedawno przesiadłem się na Eryka z Nokii i jestem bardzo zadowolony z tej zamiany. T39m daje tyle samo co N6310 (o ile nie więcej) i za mniejsze pieniądze. Nie przywiązuję się do marki - wybieram najlepsze (dla mnie) rozwiązania. Nokia ma silną konkurencję i musi zacząć się starać.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-02-16 21:09
  Dla mnie jest super.Czekam na nia caly czas kiedy wejdzie do PROMO operatorow.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-17 00:30
  Macc, to fajnie, że GPRS jakoś w idealnej działa :) Nokia zawsze rozrabia chyba żeby utrudnić konkurencji życie. Zaś co do GPRSu i idei jeszcze, to jednak nie pogniewał bym się gdyby zmienili sposób opłacania tej usługi ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  guclaw pisze: 2002-02-17 02:35
  Telefonik super to wirujące z apollo też tyko szkoda że ich strona nadaje się do aktualizacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  bob_gr pisze: 2002-02-17 06:18
  Ciekawy test ciekawego aparaciku.
  0
 • Users Avatars Mini
  boss pisze: 2002-02-17 11:23
  mam nokię 6210 i jest cudowna. dlatego 6310 musi być jeszcze cudowniejsza. ericssony są bez porównania gorsze od nokii chociażby z tego względu że mają zewnętrzną antenkę która zawsze się złamie podczas użytkowania - wiem to z własnego doświadczenia bo też miałem ericssona.
  0
 • Users Avatars Mini
  Master pisze: 2002-02-17 12:21
  Autor pieprzy jak porąbany. Wyświetlacz jest tej samej rozdzielczości co w 6210 i 7110. Jedyna różnica była tylko w 7110, gdzie wyświetlacz miał po prostu większe punkty, ale tą samą rozdzielczość!!! Niech się najpierw szanowny autor zastanowi nad tym co pisze!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-17 13:13
  Boss, co Ty robiłeś z telefonem??? Poza tym ta szeroka antena w /// może najwyżej wypaść ale o przypadku złamania to jeszcze nie slyszałem
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-02-17 13:35
  6210 i 6310 to sa jedyne nokie ktore chce miec innych tel tej marki ogolno dostepnych oczywiscie jakos nie pragne
  0
 • Users Avatars Mini
  minio pisze: 2002-02-17 13:46
  Jak na tyle czasu pomiędzy premierą 6210 a 6310, news bardziej kojarzy sie z modernizacją poczciwej 62xx niż wprowadzeniem nowego modelu. Pomimo że lubie Nokię za historyczne TV, tunery SAT i monitory itp, jestem poważnie zaniepokojony przyszłością. Zapowiedzi /// i Motki są o kroczek do przodu względem Nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  zenon pisze: 2002-02-17 13:47
  Nie wiem skad i o co tyle szumu. Opisywana nokia nie dorównuje Ericssonowi R520m, który już pół roku temu został wycofany z produkcji!!! Każdy telefon z GPRS-em w obecnym portfolio Ericssona bije nokie na głowę. Nie radzę inwestować w 6310 bo 1)to zabytek, 2)producent ma bardzo mizerne doświadczenia z nowymi technologiami typu GPRS, Bluetooth wiec możecie mimowolnie stać się królikami doświadczalnymi za wasze pieniądze. Polecam konkurencję
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-17 14:34
  zenon: konkuręcje ??? to niby co z konkuręcji mi polecasz siemensa s45 czy me45, miałem sl45 i wiem że ten telefon był ładny tylko z wyglądu jak dla mnie to nokie mają nieporównywalnie lepiej ułozone menu, miał słaba trzeszczącą baterię i klawisze funkcyjne też mu trzeszczyły, rysował się wyswietlacz, byl mały i lekki to fakt, ale przy rozmowie nie miałeś pewności czy ci nie wyleci bo się slizgał, no i te sms które otwierają się poł minuty więc z s45 i me45 będzie na pewno tak samo, a ericsson t39m jak dla mnie to też ma nie najlepiej rozłożone menu w porównaniu do nokii, no i ten mały wyświetlecz co mnie w mnim najbardziej denerwóje, i jeszcze jedno nokia 6310 jeszcze dobrze nie weszła na rynek wiec to nie moze byc zabytkiem... głąbie
  0
 • Users Avatars Mini
  smarcik pisze: 2002-02-17 14:47
  Czekam na jakas promocja bo narazie telefonik jest za drogi. Na gieldzie jeszcze go nie widzialem, a na kupienie w salonie raczej nie mam kasy :)
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-17 16:39
  smarcik: na allegro juz jest ze średnia ceną 1700 zł
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2002-02-17 16:56
  Jak dla mnie to telefon będzie się cieszył dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród obecnych urzytkowników 6210 ale nie tylko.
  0
 • Users Avatars Mini
  Arkadiuszoo pisze: 2002-02-17 17:06
  Rewelacyjny telefon, tylko cena mnie napewno odstraszy... i niestety przyzwyczaiłem się to troszkę mniejszych rozmarów obecnych aparatów na rynku (posiadam Alcatel 501) i nie potrafiłbym się przestawić na telefon o takich wymiarach (nie lubię jak telefon przeszkadza mi w kieszeni dzinsów) Wiem że ten aparat kierowany jest przedewszystkim do biznesmenów a oni nie chodzą w dzinsach ;) Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  zielo pisze: 2002-02-17 18:03
  Ciekawe soft bedzie tak poooooooooowolny jak w 6210. ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  xxxbit pisze: 2002-02-17 18:12
  Praktycznie zero zmian w porównaniu do 6210.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-02-17 20:12
  xxxbit:jesli dla ciebie GPRS,bluethoth itd to ,,praktycznie zero zmian''to dobry jestes.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-17 22:22
  Zielo: tu pozytywne zaskoczenie ten telefon nie ma takich spowolnien jak 6210, wiem bo mam oba telefony.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-17 22:23
  Czy ktos wie jak skonfigurowac, polaczenie z WAP przez GPRS w tym telefonie w sieci ERA?
  0
 • Users Avatars Mini
  tester pisze: 2002-02-18 00:35
  Gdyby nie netmonitor, to niestety już dawno zrezygnowałbym z używania Nokii. Niestety, mnóstwo zbędnych gadżetów czyni ją produktem dalekim od produktów choćby firmy Ericsson, a szkoda, bo tak dobrze się zapowiadało :(
  0
 • Users Avatars Mini
  abra pisze: 2002-02-18 03:19
  co? teraz moda na kopanie nokii? Ciekawe ile z tych chojrakow gromko oswiadczajacych ze "nokia = dres = szit" rok lub dwa lata temu slinilo sie na "wspanialy" model 3310?? A faktem jest ze 6210 to byl bardzo dobry telefon, (choc ja wole siemensa)a 6310 to jego godny nastepca. Jesli chodzi o bogactwo funkcji to telefon spokojnie konkuruje z kazdym telefonem na rynku. Po prostu ma wszystko to co inne telefony tej klasy maja , plus pare milych dodatkow (np. t9 w terminarzu, portfel) Tylko prosze nie porownujcie 6310 do E///39 z samootwierajaca sie paranoiczna klapka i zlagowanym menu (mialem dwa e/// i wiem co to za gowno. NIe jestem fanem nokii (zamierzam kupic me45) , ale ostatnio owczy ped na bluzganie na nokie staje sie dosc irytujacy.Ja wiem chlopaki ze to jest modne , ale dajcie sobie spokuj , wyzyjcie sie na 7650, a 6310 to calkiem przyzwoity aparat.
  0
 • Users Avatars Mini
  Don Pedro pisze: 2002-02-18 03:50
  Rok potrzebowała Nokia żeby wypuścić model który dorównuje pierwszemu Ericssonowi (R520) z GPRS i Bluetooth, który jest od niej lżejszy prawie o 10 g. Ciekaw jestem czy po dwóch, czy po trzech tygodniach używania zacznie klekotać bateria, a obudowa "elegancko" się wytrze. No i te kończące się sesje GPRS po wyjściu z WAP-u, to dopiero jest hit !!! Jedyne w czym Nokia jest bardziej poręczna od Ericssona, to możliwość dodania notatki do nazwiska w książce telefonicznej. Reszta jest na tym samym, albo niższym poziomie niż u Ericssona, czy Siemensa. Ciekaw jestem też po jakim czasie zacznią się problemy z oprogramowaniem? Wszystko to za ponad 2000 zł. Litości !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-02-18 09:23
  Żadna rewelacja...dale ten badziewny wyswietlacz...nokia bedzie to chyba tak długo tłukła z tym wyswietlaczem aż zniknie im z magazynów w tajlandii
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-02-18 10:03
  No i nastepny shit! chce uruchomic profil czasowo i nie moge ustawic godziny z zerowymi minutami!!! kiedy wpisz 7:00 to wyskakuje 7:99! Co to za godzina?
  0
 • Users Avatars Mini
  gawrosz pisze: 2002-02-18 10:33
  A dla mnie to i tak kawał dobrej słuchawki pomimo tego iż nie wykorzystywał bym połowy możliwości dostępnych w tym fonie. Zastanawiają mnie głosy osób krytykujących dany model telefonu - w gruncie rzeczy obecnie na rynku niewiele dzieli poszczególnych producentów telefonów pod względem funkcjonalności słuchawek. A kwestie wyboru - to tylko gust lub podatność na zabiegi marketingowe danej firmy...
  0
 • Users Avatars Mini
  abra pisze: 2002-02-18 13:01
  E///R520?? nie zartujcie....
  0
 • Users Avatars Mini
  abra pisze: 2002-02-18 13:04
  nie wiem jak teraz, ale wiecznie znikajacy zasieg mialem WLASNIE w Ericssonach, mimo ze mialy anteny. Telefoany nie nadawaly sie do niczego. po schowaniu do kieszeni spodni obowiazkowo gubily zasieg prawie wszedzie w budynkach. Nie mowcie o Ericssonach bo to po prostu zenada
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 13:17
  Sp2SCI: U mnie to samo nieda sie nawet wpisac godziny z minutami zaczynajacymi sie na zero np 7:01, 7:05, ale za to mozna wpisac godzine 7:77 :-)))))))))) Chyba trzeba bedzie dac do serwisu na wymiane softu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 13:31
  A co do latajacej baterii, to u mnie fabrycznie wklejone jest miekka wkladka pomiedzy bateria a telefonem, daje podobny efekt jak wkladanie tekturki, czy np starej karty SIM w pozostalych telefonach tego rodzaju.
  0
 • Users Avatars Mini
  milmedyk pisze: 2002-02-18 19:46
  Nokie to dobre telefony.
  0
 • Users Avatars Mini
  Miki pisze: 2002-02-18 21:17
  Radarek; jaki soft ?
  0
 • Users Avatars Mini
  adamwie2 pisze: 2002-02-18 21:33
  Super telefon, chetnie bym kupil ale nie mam kasy :(((
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:29
  Miki: W mojej nokii jest soft 4.10, mam Polskie menu i slownik.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:33
  Znalazlem w tym telefonie juz wiele bledow softwarowych: np: w czasie kiedy odbieram lub wysylam wiadomosc a skrzynka SMSow jest juz bliska granic pojemnosci to slychac dzwiek ostrzegawczy, a na wyswietlaczu tak jakby jest komunikat, tylko ze tak naprawde go niema a przynajmniej go niewidac jest tylko mozliwosc wcisniecia "OK" i wtedy na wyswietlaczu pojawia sie logo operatora.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:36
  Kolejnym problemem w sofcie jest to ze : w czasie kasowania SMSow telefon sie zresetowal :-( Kolejny to w czasie pisania SMSa jak sie wejdzie do symboli to okazuje sie ze niektore symbole sie powtarzaja obok siebie sa dwa \\
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:40
  Pozatym gniazdo do ktorego podlacza sie mikrozestaw jest troche inne. Mam oryginalny mikrozestaw HDC9 ktorego uzywalem razem z 6210, ale do 6310 mozna go podlaczyc tylko przy uzyciu bardzo duze sily, podpilowalem troche wtyczke od zestawu i juz pasuje.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:44
  Ciekaw jestem czemu zrobili takie zamieszanie z kablami do kompa, dlaczego wrocili do DAU9P ktory byl uzywany do serii 51XX 61XX a DLR3P kupilem do 6210 i nie moge go teraz wykorzystac. Niestety DAU9P sprzedalem razem z 6150 bo myslalem ze nie bedzie mi potrzebny juz, a w sklepach z akcesoriami nie ma juz oryginalnych kabli tego typu. Pozatym w wykazie akcesoriow do 6310 niema kabla DAU9P tylko DLR3P. !@&^#????
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 22:53
  Kolejna dziwna rzecz to wyswietlane komunikaty sa podzielone jakos dziwnie i niepotrzebnie. np. Klawiatu - ra zablo- kowana Pierwszy wyraz jest podzielony pomimo tego ze miesci sie w jednej linii !!! Takich komunikatow jest kilka np: zmienio- no usta- wienie i wiele innych
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 23:05
  SP2SCI: Jaki masz problem z edycja numerow w spisie telefonow? Bo ja moge edytowac wszystkie zarowno w 6210 jak i w 6310. Chyba, ze niewiem o co Ci chodzi
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 23:34
  Tak wracajac do komunikatu ktorego nie widac, przelaczylem jezyk na Angielski i okazuje sie ze komunikat brzmi: " Message memory almost full" czyzby przy spolszczaniu zapomnieli wpisac tresci?!?!?!?
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-18 23:41
  Pamiec na wiadomosci w katalogu szablony jest o wiele mniejsza, tzn: w 6210 mialem 10 szablonow tekstowych, 10 grafik fabrycznych i 30 grafik dogranych, A w 6310 jest 10 szablonow tekstowych, 10 grafik fabrycznych i udalo mi sie dograc tylko 5 grafik i juz wiecej sie w tym katalogu nie miesci, w pozostalych katalogach jest tyle samo smsow, bo skopiowalem je przy uzyciu PCSUITA. To jest o 25 SMSow graficznych mniej !!! Pozatym wszystkie grafiki ktore sie skopiowaly maja drobne "zaklucenie" tzn w dolnej prawej czesci dorysowala sie kreseczka we wszystkich grafikach identyczna !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jz pisze: 2002-02-19 03:07
  Do Ericssona R520 Nokii jeszcze daleko. Mialam okazje porownac obydwa telefony i nie mam zadnych watpliwosci. Tylko jedna rzecz mnie ciekawi, Ericsson zakonczyl produkcje 520-tki pol roku temu, a Nokia wprowadza SWOJ SUPERNOWOCZESNY telefon na rynek. Ale pewnie i tak Nokia bedzie swietnie pasowala do bialych skarpetek lub trzech bialych paskow...
  0
 • Users Avatars Mini
  arkom pisze: 2002-02-19 05:16
  Moim zdaniem Nokia tylko odmłodziła model 6210 ( który był naprawdę fajny ) . Przy obecnych wypustach konkurencji ( T 68 ) model 6310 jest porażką . W oprogramowaniu jest wiele błedów , a telefon powinien otrzymać status muzealnego a nie nowości . Dodam że zajmujęsie sprzedażą telefonów i mam możliwość przetestowania każdego modelu przed ukazaniem się na Pl rynku. Jestem zagorzałym fanem tej firmy i nigdy nie przesiąde się na Ericssona czy Motorolę - poczekam na 7650. Narazie od 4 - miesięcy używam 8310 i jestem z niego zadowolony ( nie używam WAP , GPRS , BLUETOOTH ) . Pozdrawiam .
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-19 09:09
  To grono wlascicieli 6310 juz znacznie sie powieksza, oby tak dalej a nie bedziemy potrzebowali promocji na swita bozonarodzeniowe z nokia 6310 za jedyne 1599 netto!
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-02-19 09:29
  Do Radarek: Nie mozna edytowac spisu telefonu w pcsuite, tzn widac tylko numer glowny, a inne sa kompletnie niewidoczne, ale jak wezmiesz danego delikwenta utworzysz jako new ale w katalogu na komputrze to mozna wpisac wszystkie numery, lecz przy kopiowaniu do pamieci fona gina co niektore numery. w pcsuicie nie mozna edytowac info tekstowej, ale jak sie uzyje fortelu opisanego troche wczesnie to dziala.
  0
 • Users Avatars Mini
  telefonica pisze: 2002-02-19 13:33
  Uf, przeczytałem i naprawdę gratulacje za test, czekam na pojawienie się tego telefonu w promocjach, mam już dość swojego Eryka
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-19 15:12
  Powracam do tematu o ktorym juz pisalem tzn o bledach w sofcie. Przelaczylem sobie jezyk telefonu na Angielski, i okazuje sie ze wiekszosc zauwazonych przezemnie bledow zniknela. Jak juz wczesniej pisalem komunikat ktorego niewidac w polskiej wersji, jest widoczny w angielskiej. Poza tym mozna ustawic profil czasowy na godzine z zerowymi minutami, pzry wpisywaniu smsow symbole ktore mozna wstawiac nie powtarzaja sie, komunikaty nie maja tych nie potrzebnych podzialow. Kolejna rzecz ktorej sie czepne to poco skrocili podpis klawisza "odblokuj" jak bylo w 6210 , a w 6310 jest "odblok." to troche glupio wyglada. No ale to juz jest czepianie sie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-20 00:11
  Udalo mi sie uruchomic WAP przez GPRS, dziala bardzo szybko i stabilnie, i podobno w ERZE placi sie tylko abonament, a za przeslane dane przez wap juz sie nie placi. Natomiast polaczenia z internetem nie udalo mi sie uruchomic, bo konsultanci z ERY niewiedza jak to zrobic, no i ja tez niewiem. Za polaczenie z inetem przez GPRS nie placi sie abonamentu, ale placi sie za przeslane dane.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-20 11:09
  radarek: to nie płacisza abonametu 10 zł w Erze za GPRS ??
  0
 • Users Avatars Mini
  ted pisze: 2002-02-20 20:59
  raderek, no coz podziwiam wytrwalosc w wyszukiwaniu bugow, wszystkie jak na razie musze potwierdzic, a co do internetu przez GPRS postaram sie to sprawdzic :-) Natomiast HSCSD w Plusie chodzi bez zarzutu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radarek pisze: 2002-02-20 22:39
  HUB: napisalem przeciez, ze placi sie tylko abonament za GPRS w WAPie, a za GPRS w inecie nie placi sie abonamentu.
  0
 • Users Avatars Mini
  moro pisze: 2002-02-22 20:14
  a mi to wisi!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-02-23 16:45
  droga zabawka... ale fajna. trzeba czekac az bedzie dostepna w normalnych pieniadzach
  0
 • Users Avatars Mini
  fian pisze: 2002-02-24 17:43
  Myślę że jestem jedyną osobą na tych stronach która z czystego hobby ma wszystkie nowości dostępne zaraz na początku ich istnienia w Polsce. ( mam na myśli oczywiście telefony komórkowe ) Panowie i Panie, krytykować można Nokie tylko wówczas kiedy jej się jeszcze nie używało. Proste i jasne menu, łatwość zawiadywania wszelkimi opcjami dostępnymi z pozycji telefonu czy operatora, jasna i pojemna książka telefoniczna sprawia że Eryki i Siemensy to tylko repliki dobrych telefonów nie wspominając tu już o Motkach.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-25 10:43
  Tomalo nokia 6210 jest juz w polsce od ponad roku i dalej jest za nienormalne pieniadze, wiec spodziewac sie 6310 za normalna kase chyba nie mozna., choc patrzac na postep idacy w telefonach komorkowych, mozna stwierdzic ze jest to mozliwe, ale kiedy i za ile to juz pozostaje w kwestii naszych opow! ;-)!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-25 15:47
  fian: zgadam sie z tobą w 100%... ale uważaj żeby twojego kometarza nie zobaczył franek :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-25 15:48
  Qba: nokia 6310 juz jest w promocji i wcale nie jest taka droga
  0
 • Users Avatars Mini
  nogal pisze: 2002-02-26 22:04
  Telefon jest juz podobno dostepny w promocji w idei i nie kosztuje majątku. Ale i tak uważam, że przy T39 wypada blado
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-26 23:29
  nogal: bo że ty masz t39 to myslisz już że nie ma lepszego telefonu od twojego ???
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-02-27 15:01
  jest super
  0
 • Users Avatars Mini
  robson18 pisze: 2002-02-28 13:44
  Mozna powiedziec ze telefon jest zajebisty nie mialem go w reku wiec nic narazie nie moofie ale... nie wiadomo jaki jest na prawde
  0
 • Users Avatars Mini
  Astro pisze: 2002-02-28 18:08
  Co to wlasciwie jest ten ( GPRS oraz Bluetooth )?????
  0
 • Users Avatars Mini
  wodzu pisze: 2002-03-03 01:09
  taki sobie.......
  0
 • Users Avatars Mini
  wodzu pisze: 2002-03-03 01:10
  moze byc na 6 z 10
  0
 • Users Avatars Mini
  Papa pisze: 2002-03-03 13:34
  Szczerze mowiąc lubię nokię za proste interfejsy za bajery itd. Sam używam Siemensa c35i i uważam że jest on zajeb.... aparatem i nic mu niebrakuje.
  0
 • Users Avatars Mini
  wodeczka pisze: 2002-03-04 17:16
  ATSRO: prosze, nie kompromituj sie takimi pytaniami lecz przed czytanim listow na forum zapoznaj sie z osiagnieciami technologii telekomunikacyjnej z ostatnich 3 lat. wszystkie informacje dostepne sa na stronach operatorow lub np gsmonline, czy fkn.pl pozdrawiam wodECZka
  0
 • Users Avatars Mini
  bielasm pisze: 2002-03-04 21:51
  są trzy podstawowe powody zeby nie kupić 6310: 1.nieuzasadniona cena wiele wyższa od konkurencji np.od t39 2.waga i rozmiary jak 3310 z baterią li-jon... 3.z tymi kolorami to wygląda jak choinka
  0
 • Users Avatars Mini
  guclaw pisze: 2002-03-04 23:35
  Ciekawe kiedy będę mógł w ramach wymiany aparatów w Plusie dostać taki fon za niewielkie pieniądze.
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel1976 pisze: 2002-03-05 16:23
  slaby...
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-03-05 16:26
  czdowy
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-05 19:58
  czarny79: są trzy powody żeby nie kupiuceryka t39 tylko nokie 6310: mały wyswietlacz, jest za szeroki ( nie wygodny w trzymaniu w ręku ) i na dodatego ma klapke która moze się urwać jak to u ericssonów bywa, gorzej rozłozone menu
  0
 • Users Avatars Mini
  mm pisze: 2002-03-05 23:33
  ale kupa telefon dla dresa!
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel1976 pisze: 2002-03-06 16:44
  slabiutki...
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel1976 pisze: 2002-03-06 16:46
  bardzo slaby jest...
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel1976 pisze: 2002-03-06 16:52
  uwierzcie mialem przez 1 tydz. i wystarczy...
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-07 01:02
  majkel1976: ja i tak ci nie wierze
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-09 01:50
  fajowa ta Nokia Qby :))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-03-09 13:42
  No i stalo sie. Wymienilem juz soft na 4.15 i zaskoczka. wiele bledow zniknelo, ale jak sie lacze przez irde po gprs-ie to nie moge utrzymac polaczenia dluzej niz 4min i 15sekund po czym nastepuje reset aparatu. jesli ktos mi napisze ze 6310 jest dobrym aparatem no to sory ale dla mnie to nie jest jeszcze aparat tylko urzadzenie do testowania lipnego oprogramowania. Rozmawialem na temat tego fonu z managerem produktu z Nokii i on byl; mocno zdziwiony ze tak ten telefon sie glupio zachowuje
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-03-09 13:51
  Bylem na targach w Lodzi i to co mowil serwis + na temat tego fonu to nic innego jak potwierdzenie ze nokia go jeszcze testuje!!! Tyle tylko ze na ludziach, a co tam trzeba nowosc wypuscic no nie!
  0
 • Users Avatars Mini
  maxxis pisze: 2002-03-10 07:00
  Nokia rządzi!!! Choruję na ten model :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Gienek pisze: 2002-03-10 21:38
  Qrde poradzcie, który lepszy 6310 czy 8310???
  0
 • Users Avatars Mini
  lewy82 pisze: 2002-03-12 13:56
  Zdecydowanie 6310! Wiecej bajerow lepiej wyglada i jest2x wieksza(jak ktos ma grube paluchy tak jak ja to dla niego size matters:-))
  0
 • Users Avatars Mini
  maybach pisze: 2002-03-12 23:09
  nastepny telefon, ktory dla 95% ludzi jest za drogi i nic nie wnosi dla zwyklych ludzi, GPRS, bluetouch (nigdy nie pamietam jak to sie pisze) i tak mnie nie stac na internet przez komorke, tyle kosztuje, emsow nie obsluguje i nadal ma taki dziadowski wyswietlacz, menu oklepane, w kazdej nokki takie same, e tam ... wole swojego j70, lepszy wyswietlacz, tez umie zapisac 500 numerow, dzwonki polifoniczne, dynamiczna pamiec na adresy, terminarz itp, mniejszy i lzejszy, to samo poza GPRS i bluetouch i w dodatku kosztuje 60 zeta w Idei
  0
 • Users Avatars Mini
  nokiagame pisze: 2002-03-13 19:46
  no to fajnie
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-14 19:19
  maybach: nie przesadzaj ze 95% ludzi nie stać na ten telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-17 15:18
  Nie ma lepszego telefonu na rynku. Wszystkie ericssony niech się zchowają !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  wilczek pisze: 2002-03-17 20:46
  Mam to "cudo" i jak na razie dużo plusów ale i są i minusy. Aparat jest z Niemiec i nie ma polskiego menu. Serwis na razie rozkłada bezradnie ręce. Oprogramowanie słuchawki jest chyba niedopracowane bo wysypuje się przy próbie wejścia w "Portfel" A jeśli już wejdzie to telefon resetuje się po wybraniu zakładki "Cards". Ciekawostką jest to że po przywróceniu ustawień fabrycznych "wywala" z wyświetlacza logo wpisując te oryginalne. Ale ma GPRS i Bluetooth a na to %#$@$%#@% Telefon jest bardzo efektowny, ma solidną baterię. No i jest to moja ulubiona NOKIA. Wierzę że po wymianie softu minusy znikną ale już teraz mówię WARTO BYŁO KUPIC!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mateo pisze: 2002-03-24 23:25
  Ludzie ! Weźcie wy się do jasnej c.h.o.l.e.r.y opamiętajcie! Jakie 8 stówek w promocji? Jak słysze takich gości co czekają na telefony z górnej pólki po kilka złotych to k.u.r.w.i.c.y zaawansowanej dostaję!!!!800 zł!!! Jezus Maria!!! mwk : facet! jak cię nie stać na telefon za 2000zł, to kup sobie 3330 a nie czekaj i.d.i.o.t.o. na 6310 za 800zl bo mi się niedobrze robi! Uggghhhhh..... I nie chwalcie tych swoich ericssonów tak bardzo bo się zdziwicie! Po prostu zazdrość Was zżera że nie możecie mieć 6310! Tyle Wam powiem. A swoją drogą o czym my tu mówimy : Telefony takie jak 6310 nie powinny schodzić poniżej 1500zl w promocji. Dziękuję. Tyle mam do powiedzenia i pozdrawiam wszystkich tych którzy chwalą sobie Nokię 6310. Thinkpad - tak trzymać !!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-25 14:14
  Całkowicie zgadzam się z Mateo !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-25 23:18
  ja też się dołanczam, nokia górą !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-26 00:56
  Niezły, ja jednak wolę Ericssona T68.
  0
 • Users Avatars Mini
  Adamires pisze: 2002-03-26 02:48
  Sie mano! Jestem posiadaczem N6210, jest extra. Jezeli to co pisza o N6310 to prawda to super telefon. Moim zdaniem za szybko wchodzi nastepczyni N6510, ktora jest zajebista. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-26 13:19
  kibic: dla Ericosna to nie jest konkurent, konkurentem jest NOWA NOKIA 7210 a dla 6310 może być T39, zresztą nie ma co porównywać T39 do 6310, jak porównujesz Ericssona do NOKI do tak samo jak byś porównywał mercedesa do fiata 126 (oczywiśćie NOKIA jest MERCEDESEM :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  prien pisze: 2002-03-26 22:21
  telefon bardzo ładny tylko mogli by zmienic nieco mniejsze rozmiary byłby poręczniejszy. Miałem 6210 i uważam ze dla mnie był zadurzy. Cena juz zaczyna być normalna (399 netto) wiec dla miłośników Nokii to chyba dobra wiadomość ja pozostane przy siemensie s45 no moze zmienie na SL
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-26 23:09
  thinpad:zgadam się z tobą w 101%
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-26 23:10
  adamires: nokia 6510 to nie jest następca 6310, to chyba niczyj nie jest nastepca
  0
 • Users Avatars Mini
  Hildebrand pisze: 2002-03-29 08:13
  NOKIA niestety traci wiele w porownaniu do SONY czy Eryka. A SonyErykson to juz cuda. Same logo czy tez kompozytor muzyczek nie sprawia ze telefon jest fajny czy nie...
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2002-04-01 05:14
  hub: 6510 to następca 8310, ale to tak by the way....
  0
 • Users Avatars Mini
  mika pisze: 2002-04-02 03:41
  NO ! wreszcie nabyłem 6310! jest rewelacyjna, jeszcze tylko zdjąć sima i wszystko . mam 6210 i przyznam że z zewnątrz różnic malutko, ale w środku - niebo a ziemia. polecam
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-02 16:22
  tom: ty sie zastanów co piszesz porównaj sobie paramerty obu tych telefonów i zobacz że 6510 jest pod każdym względem gorsza od 8310 tylko tyle że ma elektronczny portfel
  0
 • Users Avatars Mini
  DJ pisze: 2002-04-03 21:52
  Te nowe Nokie jak 6310 i 8310 są beznadziejne!!!!! Takie "ulepszone" badziewie - wiem bo miałem obie i szybko sprzedałem ten syf!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Ela000 pisze: 2002-04-04 00:14
  Jako osoba, która zajmuje się sprzedażą tel. kom. dla firm, oświadczam, że model ten cieszy się duzym zainteresowaniem , mimo że jet od niedawna na rynku. Możecie się kłócić i tak prawdą jest, że ludzie wybierają markę, którą już znają i cenią za poprzednie modele. 63 `a dla mnie jest spoko !
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-04 00:34
  Juz dawno mialem wstawic tu koment. - git telefonik i fajny tescik. Ale ja i tak czekam na T68i - to bedzie hit wedlug mnie, czyz nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  mika pisze: 2002-04-14 04:13
  NIE!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  sleza pisze: 2002-04-21 05:33
  Mam 6310 od kilku dni,jedynym powodem zakupu byl siny ząb i teoretyczne "15 dni". Wracam do ME45 jest poprostu lepszy!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jachim pisze: 2002-05-03 03:06
  Główny problem większości krytykujących testowany powyżej aparat polega na tym, że widzieli go najwyżej przez szybę oddzielającą ich od salonu sprzedaży. Mam wrażenie, że większość komentujących nie ma pojęcia jakie funkcje posiada ta słuchawka. Wiedzą tacy, jak toto wygląda i porównują sobie wizualnie a to do ET39 a to do ET68i. Wieczorem przed snem marzą o malutkm Eryczku z klapeczką, którym będą wymachiwać idąc przez ulicę. Niestety pomachają nim już nieco za pózno ( za jakieś 10 miesięcy jak wszyscy nabici w Hiperawaryjne duperele zaczną je sprzedawać za kilka złotych w komisach i na bazarach ).
  0
 • Users Avatars Mini
  bazelaro pisze: 2002-05-04 22:47
  Ekstra fonik nie trzeba mi żadnego innego telefonu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Jamirq pisze: 2002-05-07 13:03
  wlasnie czekam na kuriera;)
  0
 • Users Avatars Mini
  marcin007 pisze: 2002-05-10 02:04
  kupiłem w Idei Meritum za 449 netto i jestem zadowolony. nawet bardzo. przedtem uzywalem N5510, potem N6110, w miedzy czasie Eryka, Motorolke i cos tam jeszcze. i...wrocilem do Nokii. i nie zaluje.
  0
 • Users Avatars Mini
  shimo pisze: 2002-05-10 22:52
  Jest swietnym telefonem , co do wizualnej strony nie dyskutuje , osobiscie bardziej podobal mi sie poprzedni model 6210 , natomiast jezeli mam wypowiedziec sie na temat funkcji i to funkcji wykorzystywanych w kontekscie codziennego dnia pracy , i mam dodac do tego jeszcze baterie , ktora trzyma przez tydzien , a dzwonie duzo , wtredy stawiam jedynie na NOKIA 6310
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-05-11 22:42
  Witam wszystkich ktorzy maja 6310 i nie tylko.JA mam 62 i teraz zamierzam kupic 63 lub 6510.Mam pytanko do tych ktorzy posiadaja 6310.Czy u kazdego z was sa bledy w SOFcie(typu:ZABLO-KOWANO klaw.,lub WYSLA-NO wiad.)???Bo u wielu osob tak jest.Jak jest u was???I wogole jak ona sie sprawuje?Prosze o odp.najlepiej na moja strone gsmonline.POZDRAWIAM.
  0
 • Users Avatars Mini
  woju pisze: 2002-05-18 03:20
  Ano tak wlasnie jest : kucze siakis analfabeta pisal to menu : ale da sie przezyc ogolnie fonik fajny ale po 6210 troche trzeba sie przezwyczaic : 6510 odrzadzam : Kicha : ==== PZdr Woju
  0
 • Users Avatars Mini
  zdzichu pisze: 2002-05-18 15:44
  mam pytanie co to jest ten EMS
  0
 • Users Avatars Mini
  kxp pisze: 2002-05-20 13:00
  nie podoba mi się ta nowa nokia, użytkuję ją - niby telefon dla powaznych ludzi a ma kupę zbędnych bajerów (gry, dzwonki, j. polski w sms-ach - to już makabra!) - brakuje choćby wyświetlania czasu rozmowy w trakcie jej trwania, logika też wymaga przyzwyczajenia. co dobre - tylko akumulator. żałuję, że kupiłem
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-05-23 22:38
  Mi sie ten telefon podoba, chociaz tych bledow jezykowych mogloby nie byc. Zobaczymy co poprawia w nowym soft'ie do tego telefonu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-05-23 22:43
  A test tego telefonu jest bardzo fajny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-05-26 20:45
  Faktycz-nie. Jezyko-wych niedo-ciagniec jest tro-che. Hitem jest GRUPA ZAMNKNIETA! Ale tak poza tym to fonik jest zajarzysty. Kupilem i nie zaluje, zobaczymy jak bedzie dalej. Mam nadzieje ze bedzie sie dobrze spisywac, tak jak 6210, jeden z lepszych fonikow jakby nie patrzyl.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-05-28 00:00
  A tak poza tym mam pytanie do osób majacych ten telefon: Jak u Was z nagrywaniem znaków glosowych? Jakies problemy, typu: za cicho, znak za dlugi... czy tez moze nagrywanie znakow glosych przebiega gladziutko.
  0
 • Users Avatars Mini
  Marcel pisze: 2002-05-29 00:56
  mam 6310 od kilku dni. Aparat pracuje stabilnie ale błędów w komunikatach sporo.... Zawiodła mnie bateria :( Mam nadzieje że po porządnym sformatowaniu bedzie lepiej... Troche słaby wyświetlacz ale i tak wiele lepszy od tych z nokii 3310 (chodzi o podświetlanie) Ale ogólnie polecam ten aparat! Mam do Was pytanie. Jak u Was bateria???
  0
 • Users Avatars Mini
  Baldur pisze: 2002-05-30 02:55
  Mimo wszystko jakoś bardziej mi pasuje 6210... Jak dla mnie ejst ładniejsza, ma mniej błędów w sofcie, nie wiesza się i jest jakoś tak mniej zawodna niż 6310... 6310 ma po prostu więcej funkcji, które prędzej czy później znudzą się każdemu i w gruncie rzeczy nie będzie się z nich korzystało... Baldur.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-05-30 19:46
  Baldur: Ale 6210 jest juz troche na rynku i nokia w kolejnych wersjach oprogramowania zdazyla sporo bledow poprawic. Mysle ze 6310 tez w koncu zacznie pracowac w miare stabilnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  501490791 pisze: 2002-05-31 17:53
  czy 6310 jest warta tych pieniędzy ?
  0
 • Users Avatars Mini
  501490791 pisze: 2002-05-31 17:54
  Dlaczego nokia nie wprowadza nic nowego do swoich telefonów ?
  0
 • Users Avatars Mini
  501490791 pisze: 2002-05-31 17:56
  6210 + 7110 = idealny telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-06-01 20:44
  Ogolnie OK,ale te bledy w SOFCIE!
  0
 • Users Avatars Mini
  KaMaZo pisze: 2002-06-03 18:02
  ciagle nie wiem czy brac 63 za 2 lata cyro, a 62 sprzedac :(
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny pisze: 2002-06-04 22:36
  ludzie co tu wybrać n.6310 czy 8310??? ;-(( skończyło mi się cyro i nie wiem co zrobic??który lepszy itp?
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-04 23:58
  czarny: ja mialem ten sam dylemat, ale wybralem 6310. 8310 jest jak dla mnie troche za mala.
  0
 • Users Avatars Mini
  shimo pisze: 2002-06-06 12:37
  KaMazo , ja bym wzial 6310 , potem sprzedal , a czesc pieniedzy zainwestowal w odmlodznie 6210 ( obudowa , czy jakis upgrade softu ) , oczywiscie jezeli nie zalezy Ci na sino zebym i takich tam , zostaje troche pieniedzy w kieszeni , a 6210 jak nowa :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-07 02:42
  shimo: to lepiej wziac 8310, bo chyba jest ciutke drozsza na rynku wtornym w chwili obecnej
  0
 • Users Avatars Mini
  khat pisze: 2002-06-07 13:25
  ja mam Nokie 6310 i wlasnie przezucilem sie z jednego z Erykow. Musze powiedziec, ze Nokia 6310 ne jest ani lepsza ani gorsza, to po prostu rzecz gustu czy przyzwyczajen. Nokie kupilem za zlotowke, ale zastanawiam sie, czy jej nie sprzedac. Powod? Ja za bardzo sie przyzwyczilem do Eryka. :P
  0
 • Users Avatars Mini
  Vezyrek pisze: 2002-06-09 05:07
  khat:gdzie kupiles nokie 6310 za 1 zl ? ja szukam tego telefonu po jakiejs promocyjnej cenie i nic:( W idei skonczyla mi sie umowa i moge kupic nokie, ale za 699 netto, w plusie mozna kupic za 399, a gdzie za 1 zl?
  0
 • Users Avatars Mini
  Forest pisze: 2002-06-09 17:19
  Myślałem, że to tylko 6210 po faceliftingu, ale w rzeczywistości jest kilka całkiem ciekawych i co warte podkreślenia w przypadku tej firmy NOWYCH.Chyba 6210 pójdzie do społeczeństwa...
  0
 • Users Avatars Mini
  szczepan pisze: 2002-06-09 21:45
  Kupiłem NOKIA 6310 w PLUS GSM. Sprzedali mi go za 399 zł netto Stara NOKIA 3310 sprzedałem w komisie za 230 zł A więc mam nowy super telefonik za przystępną cene.
  0
 • Users Avatars Mini
  Vezyrek pisze: 2002-06-10 05:37
  Tez chcialem kupic sobie telefon ten telefon w plusie, ale tak dlugo jak plus nie wprowadzi pakietow smsowych lub wiekszej ilosci w abonamencie to na mnie nie moze liczyc, no chyba ze czegos nie wiem, jezeli tak jest to prosze o oswiecenie:) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Vezyrek pisze: 2002-06-10 05:38
  Aha jedno szybkie pytanko, czy to prawda ze ta nokia (6310 oczywiscie) wytrzymuje bez ladowania nawet 2 tygodnie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-12 03:44
  Vezyrek: wszystko zalezy jak bedziesz z tego telefonu korzystal :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Wuj Heini pisze: 2002-06-18 15:59
  Jak na razie jest to najlepszy fon jaki mialem, chociaz 6150 tez byl fajowy.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-06-18 22:10
  No 6150 byl ok,ale to juz nie te czasy...TERAZ TO 6310i,7210,6610.....
  0
 • Users Avatars Mini
  robert pisze: 2002-06-21 04:37
  Mam soft 4.15. W komunika-tach są my-ślni-ki. W zestawie głośnomówiącym CARK-91 pozwala na blokowanie klawiszy i nie wyłącza się po wyłączeniu zapłonu.... Co to jest??? w 5110, 6110, 7110 i 6210 (przed zmaina softu w serwisie) nie miałem takich problemów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred_Durst pisze: 2002-06-26 01:26
  Co prawda z wyglądu to wolę 6210, ale telefon jak najbardziej wporządku
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-06-28 14:03
  Dla mnie 6310 jest spoko no ale 6310i jest lepsza.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-06-28 17:38
  mam 6310i i woggule uwazam ze nokie z serii 6xxx sa najlepsze
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-02 04:35
  dexkomrkowiec: nokie 6xxx sa naprawde swietne i zgadzam sie z Toba w pelni.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-07-04 03:55
  ma ich w sumie nokie 6110 61150 6210 i 6310i
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-21 01:20
  fajny a zarazem do bani
  0
 • Users Avatars Mini
  maciass pisze: 2002-07-21 18:27
  Super telefon chociaz 6310i jest oweile lepsza najbardziej mi sie podoba bluetooth i wytrzymala bateria. Gdyby bya troche nizsza to bylo by ok
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-30 10:36
  Ten złotawy kolor jest straszny. Podoba mi się ten szary bo ten to jak z jarmarku.
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2002-08-03 20:10
  zarabicha polecam super.
  0
 • Users Avatars Mini
  adasieczek pisze: 2002-08-08 02:01
  Co wziąźć na wymiane w erze .. 6310 czy 6510 ? hmm już sam nie wiem ..
  0
 • Users Avatars Mini
  maciass pisze: 2002-08-12 20:17
  6310iiiiiiiiiiiiiii
  0
 • Users Avatars Mini
  mm4738 pisze: 2002-08-12 23:11
  Własnie wyslałem Nokie 6310 do trzeciej naprawy. Nie polecam
  0
 • Users Avatars Mini
  biT.MP pisze: 2002-08-20 18:00
  mam 6210, juz nie dlugo stane sie szczesliwym posiadaczem 6310i,ahh telefonik pierwsza klasa, jak za dawnych czasow noki.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-08-25 17:37
  mam nokie od 3miesiecy i dotad nie znalazlem zadnego bledu bateria trzyma 8 dni przy rozmowach ok 30 min dziennie plus gieperesowanie :)) nie zawiesza sie i jest ok polecaam z wer 4.20
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-08-25 17:40
  6310i tez dziala ok.
  0
 • Users Avatars Mini
  pawezi pisze: 2002-09-04 02:34
  Telefonik spoko mam go wiec polecam
  0
 • Users Avatars Mini
  JohnnyB pisze: 2002-09-08 01:34
  A co musisz się maskować.???
  0
 • Users Avatars Mini
  YAn pisze: 2002-09-20 21:51
  Aparat jest o.k.jeżeli macie oprogramowanie wyższe niż 4.20 ! jeżeli jednak posiadacie właśnie tą wersję to natraficie (podobnie jak ja) na problemy z wap over gprs ! komunikat \"niaznany format pliku\" bedzie często towarzyszył waszym internetowym wyprawom po sieci za pomocą wap over gprs ! a wtedy kochany aparacik zrywa połączenie i w bardzo dziwny sposób przełącza się do trybu czuwania i przy okazji blokuje klawiature ! przemiłe nieprawdaż ? któs niedopracował orogramowania !!!!! a szkoda bo ogólne wrażenie jest bardzo dobre !
  0
 • Users Avatars Mini
  grzebyk5 pisze: 2002-09-24 10:27
  Jakie jest nowsze oprogramowanie od 4.20?? Mi ostatnio podczas łączenia sie z WAP'em, telefon nagle zgasł, a za moment włączył sie i automatycznie zablokował. Oprogramowanie jak narazie NIE DOPRACOWANE. Ludzie zróbcie coś z tym!!!! Mam też pewne zastrzeżenia do baterii.
  0
 • Users Avatars Mini
  djdab pisze: 2002-09-27 00:09
  sysop: Chyba motorolle sa dresiarskie i to wszystkie
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2002-10-02 19:49
  Ja nie miałem jeszcze Nokii 6xxx,może kiedyś....????
  0
 • Users Avatars Mini
  Hubert pisze: 2002-10-07 02:55
  Jestem zdecydowanym fanem NOKII - odrazu zastrzegam - nie używam gier, nie potrzebuję dzwonków w tysiącu odmianach, nie wgrywam co dzień nowego loga operatora.... Mimo to NOKIA jest bezkonkurencyjna. Ze zdziwieniem czytam tu opinie pseudofachowców udowadniających wyższość Eryka nad NOKIĄ. Dla mnie jest NOKIA, potem długo długo nic, następnie Siemens i za nim Ericsson. Panowie moi mili - w telefonie liczą się dwie rzeczy - intuicyjne i przejżyste menu oraz zaawansowanie technologiczne. Myślę, że menu Eryka jest tak beznadziejne, że jakiekolwiek porównania do NOKII byłyby nietaktem. Po drugie model 6310 ma wszystkie funkcje niezbędne do w pełni funkcjonalenego korzystania z możliwości jakie w chwili obecnej oferują operatorzy telefonii GSM. GPRS, WAP, Bluetooth, IrDA.... Obsługa telefonu jest bajecznie prosta, bezproblemowy dostęp do wszystkich funkcji, logiczny układ menu, poza tym solidna konstrukcja, idealna waga i wymiary dla męskiej dłoni - czego chcieć więcej?
  0
 • Users Avatars Mini
  INTERFON pisze: 2002-10-07 18:31
  używam 6310 od kilku miesięcy i jest rewelacyjna - nie zawiodła mnie jeszcze wcześniej miałem ericssony ( ciągle je musiałem wysyłać do serwisu - koszmar )
  0
 • Users Avatars Mini
  sylwester_cz pisze: 2002-10-08 00:45
  taki telefon to chyba moglbym miec. rowniez zgadzam sie ze ericssony sa o wiele gorsze od nokii
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz19 pisze: 2002-10-11 18:00
  tylko to moge powiedziec - SUPER TELEFON
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz19 pisze: 2002-10-19 21:47
  ma wszystko czego mi potrzeba chyba sobie go kupie, ma ktos do sprzedania?
  0
 • Users Avatars Mini
  choian pisze: 2002-10-21 22:46
  mam ją obecnie
  0
 • Users Avatars Mini
  choian pisze: 2002-10-21 22:47
  a mam zamiar kupić 6310i
  0
 • Users Avatars Mini
  PtaQ pisze: 2002-10-23 15:50
  Mam ten telefon i moim zdaniem SIEMENS SL45i jest ciekawszy i lepszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  karusak pisze: 2002-11-01 02:10
  Ja chciałem kupić 6310 albo 6310i w plusie - jakoś się przyzwyczaiłem do swojego opa. Ale +) potraktował mnie jak szmatę: od 1998 płaciłem wysokie rachunki (miałem 2 NOKIE 5110 - niezawodne szelmy!) i niedawno, już nie mając cyra poszedłem do salonu po 6310i... cena była koło 900 w promocji, miły pan w salonie powiedział mi że jako stary klient mogę negocjować cenę, zadzwoniłem do BOK i tam mi spuscili na coś koło 700. W tym czasie weszła promocja na firmy za 480 netto, więc pytam gościa jak to jest? Płacę wam od lat taką kasę i wołacie ode mnie 700 a przychodzi gość z ulicy i on ma 6310i za 480??? Gość mi na to że zachowuję swój numer, a co ja??? Z numerem ślub brałem??? No to on mówi że prosta sprawa: mam się wypisać i zapisać jako gość z ulicy po nowy aparat za 480 i tyle. Logiczne! :))) Powiedziałem mu że skorzystam ale tylko z pierwszej części propozycji i wypisałem się od dziadów!
  0
 • Users Avatars Mini
  karusak pisze: 2002-11-01 02:12
  Zaraz potem pojawił się u nas w firmie gostek z Idei. Sprzedał mi 6310 za 120PLN, dla żony kupiłem 6510 za 240PLN, za 2x50 minut (abonament z rabatem) płacę w sumie około 120PLN, rozmowy między mną a żoną a także między mną a firmą i wszystkimi kolegami z pracy którzy wzięli te fony są po 24grosze za minutę taktowane co 15 sekund i nie wliczają się w abonament, są naliczane osobno. Jedyna wada to cyro na 3 lata ale wymiana fona przysługuje po 2 latach więc no problemo. Dotychczas za 60 minut w +) płaciłem tyle co za 100 minut w Idei. Wszystkich którym skończyło się cyro w Plusie zachęcam do przesiadki na Ideę! Naprawdę warto! A te dziady +) niech się wypchają! PS: 5110 jest na sprzedaż, bateria trzyma niestety tylko 3-4 dni, dawniej tydzień, w cenie dobry zestaw słuchawkowy i 2 oryginalne obudowy. Jak ktoś chce ten zabytek nie do zdarcia np dla dziecka czy babci to piszcie na mejla! Aparat ma simlock Plusa.
  0
 • Users Avatars Mini
  karusak pisze: 2002-11-01 02:19
  A teraz do rzeczy! NOKIA 6310 to zajebisty fon, ale ja nie jestem obiektywny: po prostu z 5110 nie ma żadnego porównania :) Jedno jest pewne - mimo wszystkich wspomnianych tu błędów w oprogramowaniu (potwierdzam ich istnienie) jest to obecnie najlepsza propozycja na rynku za rozsądną kasę. Na pewno lepiej mieć 6310i (niebieski wyświetlacz powala) ale ja z plusem już nie chcę mieć nic wspólnego! Kilka pytań: gdzie można zamontować sobie nową wersję oprogramowania, o której wspominają uzytkownicy Forum? Mieszkam w Koszalinie, czy w mojej wsi jest to możliwe? Ile kosztuje wymiana diodek na niebieskie i gdzie to mozna załatwić?? (Żona ma 6510 - kolorek wyświetlacza jest tam suuuuuuuper, ale fonik nie dlamnie, za duże mam łapy! Dla pań wymarzona zabaweczka! :) ) Jedno jest pewne: NOKIA rządzi! A złoty kolorek w połączeniu z czernią aparatu jest obłędny! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Bialek pisze: 2002-11-01 18:40
  Jestem szczęśliwym posiadaczem nokii 6310. Uważam, że jest naprawdę świetny telefon. Posiada wile użytecznych funkcji, ma ciekawą stylistykę. Nie używałem ericssona t68 ani r520 także nie mam porównania. Jestem przekonany, że 6310 jest bardzo dobrym telefonem dla wymagających użytkowników!
  0
 • Users Avatars Mini
  grzebyk5 pisze: 2002-11-05 01:16
  karusak - wersje oprogramowania mozna wymienic w kazdym serwisie NOKII bezplatnie ( jesli telefon jest na gwarancji). Ja teraz tez dalem na wymiane softu do "fachowcow z serwisu", ktorzy musieli wysylac go do W-wy. Czekam. Mam nadzieje ze bedzie teraz chodzic bez zarzutu. Pozdrowionka
  0
 • Users Avatars Mini
  jarko19 pisze: 2002-11-06 23:05
  Tez uważam że w tej chwili jest to najlepszy telefon na rynku (nie od parady zbiera takie oceny), funkcje na czasie, a co do aparatów w telefonach (nawiasem pisząc o kiepskich parametrach) to wole oddzielnie mieć aparacik pożądny, bo wszystko wyjdzie mnie lepiej jakościowo niż za 2 w 1.
  0
 • Users Avatars Mini
  NusSwer pisze: 2002-11-12 21:08
  Korzystałem swego czasu z poprzedniczki (6210) i zmieniając czesto telefony, mialem naprwde wiele, to uważam że ta seria (6000) jest najlepszą chyba sposród całej oferty Nokii. A co do 6310 to mam zamiar nabyć ten telefon ze wzgledu (6210) na poprzedniczkę. Ale wybieram 6310i ze względu na rozbudowe i możliwości miedzynarodowe. Przychylam się do poprzedniej opini, że jest to najlepsza propozycja na ten moment na naszym rynku. Ale wiadomo z telefonami to jak z procesorami...
  0
 • Users Avatars Mini
  grzebyk5 pisze: 2002-11-20 21:58
  Od jakiegos tygodnia czasu mam wgrany nowy soft 5.01 . Mimo tego nie poprawiono tak prostych bledow w oprogramowniu jak przenoszenie wyrazow.
  0
 • Users Avatars Mini
  grzebyk5 pisze: 2002-11-20 22:00
  Nie kazdemu moze to przeszkadzac. Mnie osobiscie to razi, ale po co mam przez to zasmiecac moja karte gwarancyjna. Pozdrowienia
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-11-21 23:53
  Telefon superancki. Klasa sama w sobie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-11-23 01:13
  Bardzo fajny telefonik!!! Kupiłem i nie załuje! Pomimo,że wydaje się duży w codziennym użyciu nie sprawia to jakichkolwiek kłopotów!Moim zdaniem najlepszy aparat Nokii z monochromatycznym wyświetlaczem! Ta firma jednak potrafi!
  0
 • Users Avatars Mini
  Batek pisze: 2002-11-26 19:26
  Telefon ogolnie jest kozak.Czekam na 6310i z java
  0
 • Users Avatars Mini
  LukaszB pisze: 2002-12-05 18:34
  Super telefon, polecam wszystkim!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  LukaszB pisze: 2002-12-05 18:38
  Naturalnie polecam nokię 6310 wszystkim wymagającym użytkownikom.
  0
 • Users Avatars Mini
  olek pisze: 2002-12-08 16:14
  są takie z niebieskim podświetleniem klawiszy i ekranu?
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-12-08 16:58
  olek:Tak,zwą sie 6310i :))
  0
 • Users Avatars Mini
  xkosci pisze: 2002-12-12 14:00
  Używałem telefonów ericsson R320, R520, T65, T68 a teraz testuję nokię 6310i. Musze przyznać, że ten telefon ma sporo ciekawych funkcji ale....w żadnym przypadku nie dorównuje t68 i pod wieloma względami t65 uważanego za low-end. Mnogośc funkcji w ericssonach R520, t65, t68 na głowę bije nokię 6310i. Jednak jeśli chodzi o ergonomię to niokia bije na głowę w/w modele ericssonów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-22 15:34
  Witam ponownie!! Uzywam 6310i i jak dotąd nie zauważyłem błędów w SOFCIE!! Chyba jush poprwili!! :)))) Mam go jush ponada 2 miesiące i jestem bardzo zadowolony(oby tylko nie zapeszyć!!) :)))) Miałem również dylemat jak ktoś tam wyżej co wybrać 63..czy 83.. ,ale nie żałuję! Wyświetlacz bajerancki może tylko mógłby być troszkę bardziej niebieski bo w dzień wygląda jak ....denaturat!! hehe... Ale za to jaka rozdzielczośc ,normalnie nic dodać nic ująć!! Loodzie jeśli macie zamiar kupić ten telefonik to nie wahajcie się!! Napewno nie będziecie żałować!! Narq!! :)))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  shafa pisze: 2002-12-24 17:27
  :) jest super ale za drogi jak dla mnie ale mam 6510 i prawie to samo tylko niestety brak blootka i javy ...no i jest mniejszy :) i ma zajebisty niebieski wyswietlacz ipodswietlanie klawiszy :)
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2002-12-25 14:57
  shafa: Oj pominąłeś jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Nokia 6510 ma o wiele słabszą baterię!! A co do podświetlenia to się zgodzę. Ładne jest. Teraz co nieco o teście. Test zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wszystko zostało bardzo dokładnie opisane. Bogaty jest w zdjęcia. Ale to nic dziwnego ... na GOLu zawsze takie testy dobre są ;-)) pozdrawiam dj_nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-25 20:31
  Hej!! To prawda 6510 ma fajny kolor wyświetlacza!! Ale w dzień przy świetle słonecznym prawie nic nie widać!! Jakoś dziwnie ciemny się robi!! No i bateria niezbyt dobra!! A w cale taki tani tesh nie jest!! Akurat teraz wszedł do promocji i obawiam się że podzieli los nieszczęsnych 8210 bo mój znajomy kupił sobie właśnie taki telefonik i po dwóch tygodniach przestał działać!! Poprostu nie chciał się włączyć!! dj_nokia masz rację teścik całkiem niezły!! Bardzo fajnie wszystko opisane!! Mało cosik jest jeszcze aplikacji java!! Mam prośbę: jakby ktoś znał jakąś fajną stronkę wap z aplikacjami to napiszcie adresik. :)))))))))) Pozdrawiam !!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-28 01:08
  dj_nokia - dzięki !!!!! Używasz tesh 6310i?? Pozdrawiam!! :)))))
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2002-12-28 13:10
  No jasne, że używam!! Moja rodzinka tesz 6310i i 6310 używa. Najlepsze fony w końcu ;-))
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-29 04:36
  No się wie!! hehe... :))))) Nie żałuję że właśnie ten wybrałem bo miałem do wyboru jeszcze 8310.Tesh fajny telefonik ale nie ma javy!! No i bateria!! W ulotkach jest napisane ze z włączonym radiem do 20 godzin działa a w teście ledwie siedem wytrzymał!!! No w każdym bądź razie jestem zadowolony z wyboru!! I mam nadzieję ze będzie mi służył długo!! "Najlepszy fonik w końcu!!" ;-))))))))) Pozdrowionka!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2002-12-30 00:59
  Sylver: 6310 nie ma radia!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-30 01:09
  No fakt ,ale jak zobaczylem jak to radio dziala w 6510 to troszke sie zawiodlem!! Jak telefon jest w kieszeni to mozna posłuchać eterowego szumu!! :)))) A nawet gdy telefon jest na wierzchu to zeby złapać kilka fal to trzeba by chyba na dach wejść!! :)))))
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2002-12-30 21:53
  Sylver: to tylko taka namiastka radia ;((
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2002-12-31 03:24
  No właśnie więc po co cosik takiego w telefonie?? Dla szpanu?? ;))) Dla mnie telefon to rzecz która ma być uzyteczna a nie zabawka!! Ale przyznaję ze w gry lubię grać :))))))) Pozdrawiam!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2002-12-31 13:09
  Sylver: Jak daja to sie bierze ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-01-01 16:02
  hehe... W sumie racja!! :))))
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-01-04 18:46
  Sie ma ziomale!!!! Chcę kupic sobie ten phon tzn Nokie 6310i jest zajeżysty i wogóle wypasiony w kosmos, ale powiedzcie mi jedną rzecz a mianowicie: ile w koncu ten fon wytrzymuje na tej baterii????? w tescie autor pisze 75 h ,a to jest nieduzo ponad 3 dni a od niektorych kolesi slysze ze ma trzymac przez 12 dni a jeszcze lepiej: producent podaje 18 dni! Wiec kto do ciezkiej cholery ma racje, a kto pier.....i???? Bo jestem napalony na ten phon ale jak mam go ladowac co 3 dni to ja pier.... taką technologie!!!!!! Odpiszcie koledzy na tego maila i poinformujcie mnie jak sie sprawa ma!!! Dzieki!!! Lufa!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-01-07 20:08
  Długas napiszę Ci tutaj!! Używam dosyć intensywnie jak na nie biznesmana :))) A mianowicie ok 10-15 min rozmów dziennie kilka smsów wysłanych i mnóstwo odebranych i wytrzymuje mi około tygodnia!! Oczywiście bez grania!! Ale trzy dni to trzeba nieźle wymęczyć ten fonik żeby padł!! Narq!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-01-08 00:11
  długas: powiem tyle: tylko spoko ludki maja 6310i ;)) Pozdrawiam dj_nokia
  0
 • Users Avatars Mini
  zarazek pisze: 2003-01-08 16:16
  ZAJEBISTY MUSZĘ SOBIE KUPIĆ
  0
 • Users Avatars Mini
  pawlo79 pisze: 2003-01-08 17:10
  a ja juz mam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  KrisMaN pisze: 2003-01-11 23:47
  6310 ShIT 6310i YeaHHH
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-01-19 16:53
  dj_nokia gdzie zniknąłeś?? Nigdzie Cię nie widać!! Pozdrawiam!! :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-01-24 19:23
  sie ma mam juz ten telefon i jest niekiepski tylko powiedzcie mi jedna rzecz: mianowicie czy mozna do tej nokii wgrac jakies inne dzwonki bo te co mam standartowo sa do bani a nie ma w niej kompozytora tak jak w Noki 3310
  0
 • Users Avatars Mini
  krager pisze: 2003-01-24 20:22
  Mam ten telefonik,był moim marzeniem.Jest zajebisty,nic dodać nic ująć.Jeśli chodzi o baterię.W stanie czuwania wytrzymuje spokojnie 15 dni.Szczerze mówiąc dużo miałem telefonów i naprawdę żaden nie był lepszy i żaden nie może mu dorównać baterią.Jest Zajebisty.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-01-25 01:30
  Krager ja tesh jestem zadowolony z niego!! A z bateria to prawda!! Nie ma na rynku lepszego fona!! To trzeba przyznać!! Długas no pewnie ze się da wgrać dzwonki!! Poprostu prześlij sobie albo kabelek i do dzieła!! :)) Pozdrawiam!!
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-01-26 07:51
  dj_nokia: W nawiązaniu do wypowiedzi dla długasa też sobie chyba taką kupię , bo po fascynacji Nokią 6510 jakoś przeszła mi ochota na mały telefonik , bo te klawiszki funkcyjne jakoś tak blisko siebie , a Nokia 6310i to wszystko ma na swoim miejscu , ale bez zbędnych bajerów jest i to mi sie podoba. / Pozdrówka
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-01-26 07:54
  pawlo79: I jak sie sprawuje ??? NAra
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-01-28 07:38
  witam właśnie dostałem tego fona i jestem bardzo happy , nie ma już w oprogramowaniu błędów o których mówiono na Golu (moja ver 5.22). No i ogólnie telefon jest nieporównywalny z poprzednimi jakie miałem , zaskoczyła mnie natmiast pozytywnie wielkość i poręczonść aparatu , na półkach u opów i zdjęciach telefon wyglądał jakiśtaki wysoki a w rzczywistości jest całkiem ok następne zaskoczenie kiedy otwarłem pudełko to ładowarka której masa jest jakaś taka śmieszna a i typ rzadziej spotykany ACP 12 , no ale podobno to maleństwo ma naładować dość pojemną baterie w niecałe 2h , aż z ciekawości rozładuje telefon do końca i sprawdzę. POZDRAWIAM !!
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-01-28 21:21
  rob9: Stary jesli chodzi o ladowarke to spokojnie Ci naladuje baterie na full w 2godzinki sprawdzilem to osobiscie tak ze pod tym wzgledem jest ok ale wkurwia mnie to dlaczego nie ma systemu glosnomowiacego w telefonie tej klasy??? Poza tym telefonik jest ok choc moglby byc troszeczke mniejszy ale srajcie na to, taki tez ujdzie, menu jak zwykle zajebiscie ułozonoe nie mam zastrzezen. Nie mam go długo bo dopiero niecaly tydzien i sprawdzam ile mi bateria wytrzyma ale zaczynam sie wkurzac bo praktycznie nic z nim nie robie tzn nie korzystam z bluetooh-a ani GPRS-u i mam jeszcze 4 kreseczki po 4 dniach uzytkowania a jak jest u was? Odpiszcie koniecznie bo 14 dni za ch...a mi nie wytrzyma, a bakteryjke sformatowalem tak ze powinno byc git. Na razie testuje dalej, a potem sie zobaczy, albo sprzedam w p...u bo pasowalo by jednak cos mniejszego. NaRa
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-01-28 22:53
  DŁUGAS WSTRZYMAJ SIE !! BATERIA MUSI SIĘ UFORMOWAĆ!! OD PIERWSZEGO NAŁADOWANIA NIE BEDZIE TRZYMAĆ TAK DŁUGO!! A ŁADOWARKA TO FAKTYCZNIE ZARĄBIASTA!! LECIUTKA I SZYBKO ŁADUJE!! O TO WŁASNIE CHODZI!! NIE JEST TAKI DUŻY FONIK JAK NA SWOJE ZALETY!! NA ULOTKACH FAKTYCZNIE WYGLĄDAŁ JAK BY BYŁ BARDZO DUŻY ALE JAK SIE ZACZNIE UŻYWAĆ TO JEST CAŁKIEM WYGODNY!! AHA.... JEŚLI CHCESZ ZEBY WYTRZYMAŁ 14 DNI TO POŁÓŻ GO NA PÓŁCE I POPROŚ ZNAJOMYCH ŻEBY NIE DZWONILI!! :)))))) TEN CZAS TO JEST PODANY DLA STANU CZUWANIA A NIE UŻYTKOWANIA!! JA POTRAFIĘ SWOJA ROZŁADOWAĆ W 3-4 DNI JAK DUŻO ROZMAWIAM !! ALE TAK OGÓLNIE WYTRZYMUJE 8 DNI BEZ PROBLEMU PRZY KILKU MINUTKCH ROZMÓW DZIENNIE!! POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-01-31 23:09
  Sylver: ktoś tu na GOLu mówił, że polimerów nie trza formatować ale nie pamiętam kto!! Od tamtej pory nie formatuje i jest looooz ;))) Pozdrawiam dj_nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-01 14:30
  Sylver & Długas: tych baterii się nie formuje , ale fakt że po odebraniu z salonu cienko trzymał ale po 1 normalnym ładownaniu to mi trzymie już 2i 5 dnia i dalej ma 7 kreseczek baterii a troszkę sie nim bawię i esemeski przychodzą itp Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-01 14:35
  A ogólnie jestem bardzo z tego telefonu zadowolony i myślę że nie ma obecnie po tak przystępnej cenie dobrego fona , oczywiście jak ktoś potrzebuje wodotrysków ( aparatów cyfrowych itp pierdoł) to nie jest dla niego słuchawa ale mi w zupełności styka i jest to solidnie wykonany aparat. W mojej okolicy jest tak poszukiwany że w niektórych salonach jest nieosiągalny a inni robiąna niego jak za PRLu zapisy na listach w punktach operatorów to też chyba pozytywnie świadczy o telefonie , zazwyczaj ludzie nie rzucają się tak na szajs. Pozdrowienia
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-01 15:10
  Solidny aparat ale chyba dla biznesmenow
  0
 • Users Avatars Mini
  GOGA_ pisze: 2003-02-01 19:12
  Fajny telefon tylko jakis duzyyy a moze na takiego wyglada dosc bogate menu i ogolnie taka sobie
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:23
  coz ale sam aparacik robi wrazenie i to nie mala, telefon godny polecenia
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:26
  6310 i ma czytelny wysiwetlacz podswietlony na pastolowy niebieski ,polecam !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Syncio pisze: 2003-02-02 13:41
  Super fonik, 6210 + najlepsze funkcje z 7110 !! No i dobrze działający Bluetooth :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jola0042 pisze: 2003-02-03 09:42
  Moj kolega go posiada od 4 miesięcy. Bateria czyma 11 dni - średnio Ma dobrą antenę - nawet w windzie ściąga. Polecam
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-03 16:29
  jola0042: a to musi jeszcze dokupic ten badziewny sciagacz sygnalu co w tvmarkecie reklamuja ;))
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-04 00:34
  Ten telefon sie udal Nokii to trzeba przyznac .BT i super mocna bateria i wyglad i super funkcje , jeszcze tylko kolorowy ekran i by byl idealem .No ale nie mozna miec wszystkiego
  0
 • Users Avatars Mini
  GSMistrz pisze: 2003-02-04 02:27
  Ładny, użyteczny, drogi telefon. Ma wszystko, czego oczekują użytkownicy.
  0
 • Users Avatars Mini
  unReal pisze: 2003-02-04 10:14
  Telefon bardzo ładny, funkcjonalny, posiada wszystko co powinien posiadac dobry telefon.
  0
 • Users Avatars Mini
  dzierjac pisze: 2003-02-04 13:47
  Chciałbym go mieć bo jest bardzo funkcjonalny i łatwy w obsłudze.
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-04 15:22
  dzierjac: święte słowa :)) Pozdrawiam dj_nokia ;))
  0
 • Users Avatars Mini
  DaViT pisze: 2003-02-05 01:46
  Jest do bardzo dobry telefonik mimo iz wyprodukowali wiele wyzszych modeli to ten utrzymuje sie na dobrej pozycji i nie ma sie co dziwic ma wiekszosc funkcji ktore nam sa potrzebne( a co do kolorowych wyswietlaczy czy aparatow cyftowych to juz tylko estetyka innych modeli)
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-05 15:15
  DaViT; lepsza jest 6310i
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-05 18:02
  di_nokia no ja nie formowałem swojej baterii ale to jest faktem że pierwsze dni działania baterii nie sa najlepsze wiec po solidnym rozładowaniu i naładowaniu wszystko jest oki!! Ale wszyscy zachwalają ,aż miło poczytać ;)))) Zgodzę sie że jeśli by miał kolorowy wyświetalcz to pewnie by był ideałem ale to by było kosztem czasu czuwania!! Więc wolę naładować swój fonik raz na 10 dni niż się podniecać kolorowym wyświetlaczem!! Przecież jak rozmawiam to i tak sie na niego nie patrzę!! ;)))) Pozdrawiam!!
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-05 19:34
  sysop2: Nie zgadzam siez tym ze tanieje bo z moich obserwacji wynika że dla nie biznesmenów (ludzi bez regonu) tlko w ERZE jest tani , a gdzie indziej to drożyzna i tak na podstawie promocyjnego cennika sieci z pod znaku + jedyne 499zł + VAT , a w IDEALNEJ to stał w salonie na półeczce za ... uwaga 730zł z VAtem . Ale ciągnąc wątek cen nokii dalej popatrz na 6210 kiedyś bardzo droga później obniżka cen u opów aby lepiej sie sprzedała ,a teraz u opów którzy go jeszcze oferują nadal znowu cena na poziomie 200 - 400 zł (w zalezności od oferty w +) POZDRAWIAM
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-05 19:38
  sysop2: Już powoli tanieją akcesoria bt. bo zaczynają się pojawiać na rynku bezprzewodowym oprócz akcesoriów wyprodukowanych przez producentów telefonów i dedykowanych dla danych modeli , inne firmy które oferują urządzenia kompatybilne z większą liczbą telefonów po znacznie niższej cenie i tak np: Ostatnio w jednym ze sklepów komputerowych znalazłem adapter Bluetooth podpinany do USB za uwaga 199zł a Conectivity PAck z Nokii kosztuje z 1000zł. No nie wiem ale jak dla mnie to różnica niebagatelna [za te 8 stówekróżnicy to sobie można nowego fona z giełdy czy komisu sprawić :-)) ]. Pozdrowienia 4all
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-05 19:42
  Długas: To ty może masz jakąś felerną baterie bo ja mam ten telefon od niedawna i intensywnie go testuje (staram się korzystać ze wszystkich funkcji jakie fon posiada) i trochę rozmawiam no bo dostałem od OPA mozliwość pogadania w 3 najbliższych miesiąch po godzince za Friko ale przejdźmy do meritum sprawy: po 6 dniach mam jesz 4 kreseczki na baterii i to mi się podoba. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-05 19:48
  dj_nokia: Jeśli chodzi o zasięg to kolejne miłe zaskoczenie , w miejscach gdzie kiedyś nie miałem zasiegu (niektóre piwnice, podziemna szatnia szkoły) teraz mam 5-6 kresek . pozdrowienia 2all
  0
 • Users Avatars Mini
  bohdan300 pisze: 2003-02-05 20:59
  Przypomina mi starego buta jakiegos mokasyna
  0
 • Users Avatars Mini
  DaViT pisze: 2003-02-06 02:28
  Ten Telefon jest bardzo dobrym modelem tylko po co wypuszczaja taki model jak zaraz po nego wypuszczaja nastepnego 6310i co juz jest od poprzednika bardziej unowoczesniony.I tak z wieloma modelami fonikow ni rozumiem tego.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2003-02-06 18:20
  Czytalem przed chwila swoje koment do tego testu z przed roku wtedy napisalem ,,CZekam az bedzie 6310 w promo"A obecnie 6310i jest za 120zl!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-07 00:54
  BOSS: takie czasy ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-07 15:05
  DaVit: po to zebys sie pytal!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred_Durst pisze: 2003-02-07 23:14
  ja mam 6310i- nie do wyjebania!!! bateria wymiata! zamienie sie tylko na 7650 ;-) ktora i tak kupie w pazdzierniku :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-08 02:39
  BOSS wiesz jeszcze niedawno mówiłe ale zaje*** fonik!! Tylko czy będzie mnie na niego stać?? A tu proszę!! Plus zaskoczył mnie mile swoim programem 5plus i mam!! Najśmieszniejsze jest to że zanim go miałem to moi znajomi mówili że jest super i wogóle chętnie by sobie kupili a kiedy jush mam to słychać ale badziewny,i taki wielki!! I wogóle najgorszy na świecie ale widzę że kiedy wyjmuję fona i cosik robię to niejednemu gula chodzi!! ;)))) I zaraz jest pokaż bo chciałem to zobaczyć albo daj mi zagrać w tą nową grę!! hehe... ;)) Taka ludzka zazdrość!! Bardzo tego nie lubię ale co zrobić!! Mi jest to naprawdę obojętne kto ma jakiego fona!! Mogłem wybrać 8310 bo jest mały fajny i wogóle (szpan na całego) ale wybrałem takiego żeby był praktyczny i żebym nie musiał go co 3 dzień ładować!! I wcalę nie żałuję!! A wygląd tesh ma niczego sobie!! Jedno słowo go określa - elegancki!!(taki poważny fonik) Ale się rozpisałem!! ;)))) POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-08 17:20
  qrwa mac!!!! to ja mam chyba jakiś %#$@$%# soft bo jak wejde do sklepu albo w jakies zadupie to mi gasnie zasieg albo jest 1 kreseczka a jestem w Erze tak ze nie weim co jest qrwa grane panowie ????? Czy wymiana softu z 5.10 na 5.22 cos tu pomoze????? Bo obecnie mam wpier....y soft 5.10 a fonik jest z 11 wrzesnia 2002 wiec poradzcie szanowni szpece czy to cos da. oczywiscie gwarancja jest bo nie sciagalem sima. Poza tym sprawuje sie dobrze ale wkur...a mnie ten zasieg bo moja dupa jest w Judei i tam gdzie ona ma full zasieg ja nie mam czasami wogole i szlag mnie trafia.......Odpiszcie!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-09 15:19
  dlugas: ja mam soft 5.10 i jest wszystko ok!! Zasieg mam wszędzie nawet jak jestem gdzieś w pubie ktory znajduje się w podziemiach!! Także to chyba nie jest wina softu!! Idź do ery i powiedz że tak sie dzieje napewno coś na to poradzą!! A jak nie to rozpier....... im tą budę - to na pewno poskutkuje!! ;)))) POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  slawek35 pisze: 2003-02-10 21:27
  Mam ten telefonik poprostu super
  0
 • Users Avatars Mini
  parys pisze: 2003-02-10 21:44
  to nadal jeden z najlepszych telefonow.
  0
 • Users Avatars Mini
  yeene pisze: 2003-02-10 21:59
  W końcu telefon z którego można rozmawiać, bo nie wypada z ręki. Miniaturyzacja wszystkiego nie jest najlepszym pomysłem w telefonach. Plus dla Nokii za rozbudowaną dostepnośc wszelkiego rodzaju gadżetów w tym bezprzewodowych słuchawek (bluetooth).
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-10 23:01
  yeene: wole 6310i !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-10 23:13
  yeene jak Ci foniki z rąk wypadają to nie dobrze z Tobą!! Kup lepiej sobie 5210!! ;)))
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-10 23:19
  parys: nie ma lepszych od 6310i ;))
  0
 • Users Avatars Mini
  dj_nokia pisze: 2003-02-10 23:22
  Sylver: albo 6250 ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-11 18:38
  Sylver: Dalem fona do serwisu w pyte jeza i zobaczymy co mi tam zrobia. Lepiej zeby bylo lepiej a nie gorzej bo jak coś spierdolą to zrobie tak jak mi poradziles(as) hie hie hie Napisz jeszcze jak ci sie sprawuje bakteria tzn ile ci trzyma? Bo ja nie mecze swego fona dosc intensywnie (tzn z 5 sms-ow dziennie prawie wogole nie gadam troche pogram i polaze po menu a z GPRS-u i BlueTooth-a wogole nie korzystam) i max 7dni i pada. Chyba mam coś nie tak z tym fonem?!!! No to czekam na odpowiedz kolego lub kolezanko tymczasem pozdrawiam NaRaZka!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-11 18:42
  P.S. He he he zastanawiam sie czy wogóle oplacalo mi sie kupic tego wypasionego fona jak na moje potrzeby heh. Zastanawiam sie nad wymianą go na Siemensa C55 tego malutkiego z polifonicznymi dzwonkami. Jak myslicie czy warto pozbyc sie Nokii 6310i i kupic se Siemensa C55??!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  rob9 pisze: 2003-02-11 19:16
  dlugas: Ty masz chyba na prawdę ten telefon zwalony bo ja też mam w Erz fona N6310i i nie znalazłem miejsca w którym by ta nokia nie miała zasiegu no a już trochę siepo Polsce ze mną powoziła mimo że mam ją od niedawna A i ja mam SoFTA 5.22 !!! Pozdrowienia 2all.
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred_Durst pisze: 2003-02-11 22:03
  co tu duzo mowic??? sprzecior pierwsza klasa, ma wszystko czego potrzebuje kazdy, a bateria wymiata!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-12 01:10
  długas :-/ Wyglądam na dziewczynkę?? :D Naprawdę masz cosik nie tak z tym fonem bo u mnie trzyma 7-9 dni ale ja troszkę sobie gadam!! No i smski oczywiście!! A z zasięgiem to też jeszcze nigdy nie miałem problemu!! Ale zamiana na c55?! :-/ Ja bym się nie skusił!! Ja tesh nie używam bt bo mnie nie stać na słuchaweczkę!! A do kompa będę miał kabelek - tesh taniej!! ;) Jak chcesz sobie wymienić to poczekaj na s55!! To jest dopiero wypas!! I 7650 sie przy nim chowa!! POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-12 22:04
  Waazuuuppp!!!! Wymienili mi softa z 5.10 na 5.22 no i jeszcze antene chociaz ch..j wie czy ja zmienili bo czasami tez mi sie urywa zasieg ale nie na full tylko pare kresek znika wiec czy wymienili soft sprawdzilem ale jak sprawdzic ze te bklazany wymienili antene???(jedyne wyjscie to pewnie rozkrecic fona ale wole sie w to nie bawic) Jesli wiecie to poradzcie bo dalej ku..a mam problemy z zasiegiem i zaczyna mnie to coraz bardziej wkur....c . I nie wiem czy nie pozbede sie tego złoma. Aha jesli chodzi o bakterie to dzis jest 7 dni i ma jedna kreseczke co prawda troche sie bawilem i troche gadalem tak ze nie jest zle, ale moglo by byc tak jak u was to bym sie nie obrazil, jedyna rada to wymiana bakterii pewnie. Szczerze mowiac to kupilem tego phona w komisie dalem 700 zł wiec cena nie byla wygorowana i spodobala mi sie bo byla srebrna i na gwarancji. Pozdrowionka for All!!!! Narazie!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-12 22:07
  Aha chopocki powiedzcie mi jeszcze jedno: mianowicie czy moge starac sie u gwaranta o wymiane fona na nowy??? Czy istnieje taka mozliwosc??? Ale jak znam zycie to pewnie tylko bedą go naprawiac go do bólu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-12 22:33
  długas teraz bateria to chyba w normie!! U mnie też tak jest 7-9 dni!! A to że czasem spadnie kilka kresek zasięgu to przecież normalne!! Co Ty byś chciał mieć nieruchomy pasek stanu zasięgu jak baterii?? ;))))) Co do wymiany fona to raczej wątpię :-/ Prawa konsumenta są ale te najprościej się omija!! Pozdrówka!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kwiatuszek_ pisze: 2003-02-13 04:09
  dlugas: pewnie beda ci naprawiac ta komorke do bolu, bo niestety taka jest brutalna rzeczywistosc
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-13 21:44
  Ooo... Kwiatuszku!! Witam i tutaj!! hmm..... tutaj też dam ci buziaka :-* ale Twoje wypowiedzi są troszkę naciągane!! Naprawdę zależy Ci tak na tych punktach?? Jak napiszesz conajmniej 8 linijek tekstu to nie będe sie Ciebie czepiał!! Oki?? PZDR!!
  0
 • Users Avatars Mini
  damianul pisze: 2003-02-15 16:36
  Super aparat. Jest bogaty prawie we wszystkie najnowsze technologie. Barszo mi sie podoba!
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-16 04:18
  Kwiatuszku !! Where are you?? ;))))
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-19 17:05
  Ale cisza!! ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-20 01:15
  Wiec sprawa wyglada w moim phonie tak: Mam zasieg full i nagle kiedy wykonuje połaczenie zasieg dostaje ku....icy i zaczyna swirowac i raz jest full a raz nie ma wogóle, ale to tylko dzieje sie podczas wykonywania polaczenia, wiec mysle ze ja nie zdziwiam tylko naprawde coś z tym fonem jest nie tak. Oddalem do serwisu i mają odeslac do W-wy i zobaczymy co bedzie dalej........ Jak problem powtorzy sie to sprzedam ją w piz..... Aha ciekawostka wczesniej mialem chamską 3310 i trzymala zasieg rowniotko w najwiekszych zadupiach a ta niby "dla byznesmana" iw wogole wypasiona robi mi problemy. Nabawilem sie urazu do Nokii. Pozdrowionka for ALL!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-20 01:19
  damianul: Piszesz ze jest super ,wiec mam propozycje: kup se go ode mnie! Heh Narka!
  0
 • Users Avatars Mini
  dlugas pisze: 2003-02-20 01:25
  Aha jeszcze jedno: apropos telefon ktorego okrzyknieto mianem "telefon dla biznesmana" zmienia powoli swoj wizerunek na "telefon dla szarego zjadacza chleba" poniewaz na moim zadupiu (Krakowie) ma go juz całe miasto i połowa wiochy, heh niezla polityka! NaRa lamki
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-02-22 04:07
  dlugas faktycznie coś ten twój fonik szwankuje!! U mnie jest zasieg full gdziekolwiek jestem!! I jeszcze nie zdażyło mi się żeby zgubił zasieg jak rozmawiałem!! Jak ci oddadzą fona i nadal tak będzie to dzwoń do NOKII i powiedz że albo zrobią ci jak należy fona albo niech ci przyślą nowy!! Bo nie po to zapłaciłeś tyle kasy za fona żeby teraz leżał popsuty!! No u mnie w Łodzi tesh ma już go full ludzi!! Ale mi to nie przeszkadza!! I tak bym go nie zamienił na żaden inny!! POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  PI pisze: 2003-03-01 18:11
  git
  0
 • Users Avatars Mini
  rachim pisze: 2003-03-03 11:34
  beznadziejna strasznie duża mój wujek ją ma po dwóch dniach zepsóła mu się
  0
 • Users Avatars Mini
  rachim pisze: 2003-03-03 11:35
  dokładnie wyświetlacz zepsół się
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-03-03 23:37
  rachim takie wypadki sa ze wszystkimi telefonami!! A jej wielkośc w niczym nie przeszkadza!! W kieszeni czuć ja na tyle ze wiem że jeszcze nie zgubiłem!! Miniaturki to są dla dziewczyn!! A ten fonik ma swój styl!! POZDRAWIAM!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jakub007 pisze: 2003-03-10 19:37
  to fon dla mas, przynajmniej w erze...
  0
 • Users Avatars Mini
  M_I_S_T_E_R pisze: 2003-03-10 20:24
  następca 6210 nie wiem co ona ma nowego ale 6210 jest ok to może ten jest jeszcze lepszy tylko mugł by byc troszke mniejszy
  0
 • Users Avatars Mini
  todi_men pisze: 2003-03-10 21:29
  zdecydowanie za duży!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-11 00:06
  calkiem fajny telefon.. szkoda ze wyzsze modele nie trafiaja nigdy do zestawow pre paid.. chociaz siemens s35 moze byc tu odskoczia, a tutaj hdscd goruje w nokii, i tylko w plusie poki co.. czy inni poperatorzy wzdroza ten suystem do siebie ?! chyba nie.. przeicez teraz jest era gprsu
  0
 • Users Avatars Mini
  maciek603 pisze: 2003-03-16 21:23
  ja osobiście wole Nokie 6310i. wadą tego telefonu jest mało wyczuwalna wibra (z własnych doświadczeń)
  0
 • Users Avatars Mini
  maciek603 pisze: 2003-03-16 21:25
  i szczerze mówiąc znudziły mi się juz te mdłe, zielone wyświetlacze. (Nokia 6310i ma niebieskie podświetlenie).
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-18 12:08
  extra, to jest dopiero klasa nokia tym modelem duzo juz zwojowala i jeszcze duzo przed nia
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-03-21 20:17
  Ludu roboczy! Oddałęm moją Nokie6310i juz 4 raz do serwisu i nie wiem po jakiego ch....a ja sie znią jeszzce pie......e!!!!! Cały czas podczas wykonywania polaczenia traci zasieg ale tylko podczas wykonywania polaczenia, czy wy tez tak macie???? I za duza mi sie chadra wydaje, w lecie %#$@$%# bedzie ja nosic w krótkich spodenkach a na pasku z rzepą zbyt wiesniacko hehehehe . Mam na oku zamiane na Siemnesa C55 z polifonią praktycznie ma prawie to samo wiec poradzcie czy ten model sie dobrze sprawuje??? I odpiszcie na temat tego zasiegu!!!! NaRA!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  ar2ro pisze: 2003-03-24 14:43
  bryła telefonu prawie się nie zmieniła się w porównaniu do modelu 6210
  0
 • Users Avatars Mini
  ar2ro pisze: 2003-03-24 14:43
  długas współczuje że masz tyle poroblemów z nią
  0
 • Users Avatars Mini
  SRA2 pisze: 2003-03-25 12:05
  6310 miała zastąpić wadliwą ponoć 6210 a wychodzi na to że sama jest nie bardzo ale i tak mi sie podoba.
  0
 • Users Avatars Mini
  Paul pisze: 2003-03-27 21:10
  Mnie sie bardzo podoba ten model. Zamowilem go wlasnie w programie wymiany aparatow w Plusie i bede go mial w poniedzialek. Juz sie nie moge doczekac... pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-04-01 00:08
  Yo Yo!!! He He odesłali mi telefon z serwisu Nokii czyli CRC Communicaid z Janek k/Warszawy. Kurde jak sie podjarałem, nowe pudełeczko, folia i wogóle fon nówka bez śladów użytkowania z folijką oryginal na ekraniku tylko bateria stara oczywiscie (takie zasady ponoć) Czar prysł kiedy go właczyłem i okazało sie że jest to tylko nowa okładka a bebechy te same!!!! Bo znów robi takie same jaja!!!! Ale sie podkur......m!!! Wierzcie mi nabawilem sie takiego urazu do zafajdanej Nokii ze sie w pale nie miesci!!! Nie będe sie pier.....ł tylko sprzedaje!!! jak kto chce kupić to pisać. Aha i pozdrowionka dla zespołu serwisowego Nokia Communicaid - wiekszych chu.....grajców to chyba nie znam!!! zeby wciskac klientowi telefon z tą samą wadą i zamydlać oczy ze to nowy - Tragedia!!! Zaluje ze nie mam wiecej kasy i czasu bo bym im wytoczyl proces, by sie szmaciarze nauczyli szacunku dla klienta!!! NARA!
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-04-01 00:17
  Aha i jeszcze jedno: ostatnio mialem okazje porównać kolory wyswietlaczy w Nokiach 6310i , mianowicie srebrna ma jasno-niebieski kolor, natomiast czarna ma odcien lekko wpadający we fiolet, nie wiem czy Wy też robiliscie podobne porównania? Albo ci pionale z CRC przemienili mi ekranik na jakis badziewny bo ten fioletowy z czarnej mi sie bardziej podoba. NARA!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  długas pisze: 2003-04-05 18:58
  Sie ma łajzy!!! Kurna sprzedalem w końcu swoją badziewną Nokie 6310i i wiecie co???? Kupilem Sony Eryka T68i i wiecie co???? Zaj.....ty jest!!!!!!!!! Nie ma co porównywać do badziewnej N. 6310i. Po 1: leciutki i malutki - nie czujesz go w kieszeni!!!!(ale znowu nie zbyt mały jak zabawka dla dzieci czyli Nokia 6510) Po 2 : kolorowy ekranik!!! i grafa jak na pececie (tapety ikonki itp, itd) czadd!!! Robi zaj....e wrazenie!!! Nokia ze swoim telewizorem lampowym moze wypier....ć i ten kolor podswietlenia w nokii jak denaturat, juz mi sie zygać chciało na jego widok. Po 3 lepsze dzwonki, a nie chamskie (piiii, piii-sms) i archaiczne jak w 6310i i z resztą w kazdej (prawie) nokii. Tak więc mówcie mi co chcecie ale Sony Ericsson zbiera u mnie same plusy w porównaniu do wielkiej, ceglastej 6310i. NARA!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  marprzyt pisze: 2003-04-05 22:48
  Zaje..... fon! Nic dodac nic ująć!
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-07 13:25
  Fajny telefonik, ale jak dla mnie to trochę za duży...
  0
 • Users Avatars Mini
  marprzyt pisze: 2003-04-11 18:47
  Nic za duży! Poprostu idealny! Chyba chcialeś KHALON powiesdziec ze za wysoki!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  chavez2 pisze: 2003-04-18 21:14
  Świetny fon. Mam go. Jest poprostu doskonały. Jest wszystko czego trzeba a nawet więcej. Wyświetlacz, bateria, kalendarz, Irda itd. Moze troche za wysoki ale bardzo lekki a bateria tzryma naprawde długo.
  0
 • Users Avatars Mini
  sipek pisze: 2003-04-19 23:05
  Moje marzenie... chcialbym go miec. Wogle to chyba jedna z lepszych nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  gajos2000 pisze: 2003-04-23 14:39
  A mialo byc tak fajnie, ale to jedna wielka tandeta... od momentu zakupu jakies p* paprochy za szybką i ciagle ich wiecej i wiecej...brak tak podstawowej funkcji jak automatyczna blokada klawiatury (6310)....powinni porzyczyć chyba soft z pierwszego telefonu eryka jaki wyprodukowano. A najlepsze jest to ich centrum serwisowe CRC CommunicAID...no k***a co za oszuści. Oddaje zeby wyciagneli ten kurz a ci oddaja z anulowana gwarancją mówiąc, że stwierdzono działanie cieczy w okolicy klawiatury...no totalna bzdura to ich gwarancja. 3 osoby pomnie miały ten sam motyw w ich lipnym serwisie...a osób do serwisu chyba jeszcze z 50. NOKIA to chłam. dlugas pozdrawiam i lacze sie w opinii ad CRC.
  0
 • Users Avatars Mini
  Dzabar pisze: 2003-05-09 18:57
  gajos2000 : bardzo wiele osób chwali sobie ten model noki, może trafiółeś na jakiś felerny :(
  0
 • Users Avatars Mini
  pysiak pisze: 2003-05-29 22:30
  %#$@$ zajebisty telefon lepszego jeszcze nie mialem w rece zajebiste opcje i podswietlenie nie ma to jak nnokia z wszystkich telefonow jakie miaelm wlasnie nokia byla THE BEST a narazie koniec pa
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-03 01:39
  Ja jednak gdybym mial wybor miedzy 6310 i s55 bardziej sklonilbym sie w strone tego drugiego. Moze oba telefony sa skierowane na rynek biznesowy,ale taki bajer jak mms tez sie czasem przydaje. Niestety nokia tego nie posiada,a szkoda
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylver pisze: 2003-06-03 02:31
  dlugas zawsze byłem za nokią ale muszę Ci przyznać trochę racji!!Chyba jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał i nie narzekał!! Wszystkim się zawiesza, albo traci zasięg!! :-/ No ja na razie tak bardzo nie narzekam ale zawiasy mu się zdarzają!! A co do koloru wyświetlacza to zależy w jakim świetle się spojrzy!! Ale i tak trochę lipa bo wyglada jak denaturat!! :-/ I z tego co widzę to dobrze że się nie zdecydowałem oddać do reklamacji bo qrde jak ten serwis taką manianę odwala to wyjdzie na to że mi wogóle jakiegoś grata oddadzą!! :-/ Ja jush wolę zostać przy tym co mam!! A z gwarancja pobawimy się jak będzie sie miała kończyć!! ;) Zamieniłbym się na inny ale wqrzają mnie te polifoniczne dzwonki!! :-/ Najlepsze to są standardowe!! No i jeszcze kolorki zabierają dużo baterii!! Pomyślę nad tym ale chyba na razie zostanę przy 6310i!! Mój fonik jak na razie się sprawuje nie najgorzej więc jest spox!! POZDRAWIAM!! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  kolczatka2 pisze: 2003-06-15 16:50
  MOj tata go ma,jest calkiem ok,ale nie dla mnie
  0
 • Users Avatars Mini
  goral44 pisze: 2003-06-18 23:31
  ja mam osobiscie 6310i i jest tobardzo fajny telefonik tylko ze tak na prawde nie wykozystuje jego mozliwosci,jak zreszta reklamowali jestt to telefon do biznesmanow tak ja nokia 6310.Najlepsza zecza w tym modelu to jest chyba bateria bo jak na razie to najlepiej trzyma z wszystkich noki i nie tylko.
  0
 • Users Avatars Mini
  +artur pisze: 2003-06-19 20:09
  Osobiście posiadam 6310i i jestem bardzo zadowolony,szkoda tylko że nie można zmienić obudowy.Ale 9/10 moge mu dać.
  0
 • Users Avatars Mini
  DarkOnly pisze: 2003-06-22 22:21
  KOmorka jest naprawde dopracowana i nie przasadzili z gadzetami!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-30 23:00
  VIP*: no ok, ale nie wszyscy maja dostep do srubokretow, a tym bardziej nie chca ingerowac fizycznie w telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  zimek15 pisze: 2003-07-01 21:14
  Jest to najchetniej uzywana komorka wsrod biznesmenów. Jej kształt i funkcje to jest wielki krok zeby oddalic sie od konkurentó. Ale nastepcy juz są... :((
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysiekdz pisze: 2003-07-05 20:25
  Problem w tym ze nie wazne co kto źle o tym modelu mówi-pisze!!! I tak sprzedaje/wał sie lepiej niż jakikolwiek model. Każdy duzo mowi a sam chciałby go miec !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  abcd pisze: 2003-07-06 21:44
  Kiedyś marzyłem o Nokii 6210, ale kosztowała z 800zł. w promocji w Erze, a teraz moge mieć 6310 za złotówke. Jak ta technika idzie do przodu.
  0
 • Users Avatars Mini
  sebekoo pisze: 2003-07-16 15:49
  6310 długo trzyma a to jest duzy plus dla biznesmenów, którzy ciągle używaja tel.
  0
 • Users Avatars Mini
  samanta pisze: 2003-07-25 21:47
  Mam 6310i. Jest super.Nie ma lepszego . A bateria cudo.
  0
 • Users Avatars Mini
  sebekoo pisze: 2003-07-28 17:53
  zgadzam sie z samantą, brat ma 63.. i jest ok
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2003-08-14 11:32
  test juz dawno czytalem, wtedy jescze nie mialem tego telefonu. Komorka jest super!
  0
 • Users Avatars Mini
  morrow pisze: 2003-08-24 19:05
  Sprzedam nowaprosto z salonu 6310i,kolor bezowy.Jestem z Krakowa. Kontakt makus@pf.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  maxbike pisze: 2003-10-10 20:23
  TEN TELEFON TO JEDNE WIELKIE GŁÓWNO...POZA BATERIĄ JEST TAK ZACOFANY TECHNOLOGICZNIE, ŻE ZA DARMO BYM GO NIE CHCIAŁ. OGROMNA CEGŁA, BRAK KOLOROWEGO WYŚWIETLACZA. ZA DARMO BYM GO NIE CHCIAŁ! I TO JEST TELEFON DLA BIZNESMENÓW??? CHYBA DLA WIEŚMENÓW...NIE OBRAŻAJĄC ROLNIKÓW.
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-10-31 14:22
  maxbike: Zauważ kiedy odbyła się premiera tego telefonu. W chwili obecnej Nokia proponuje już kilka modeli, które mają zastąpić N6310.
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2003-11-05 08:37
  Jakie??6220, 6230??Czy jeszcze jakies inne??
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2003-11-05 08:39
  o kurde maxbike, ladne tu glupoty sadzisz!! Czlowieku to nie ma byc telefon zabawka. Inny jest jego cel. Pozatym nikt sie nie czepia jak masz Nokie 3310 ztuningowana na 7250 :PP
  0
 • Users Avatars Mini
  kiriko pisze: 2003-11-06 20:07
  strsznie wytrzymely ten telefon .
  0
 • Users Avatars Mini
  mppt pisze: 2003-11-07 15:23
  Kupilem ten telefon wczoraj i z malego doswiadczenia powiem ze to swietny wybor.Zdecydowalem sie na taki zakup pomimo innych telefonow z kolorymi wyswietlaczami.mms`ami itp. Mysle ze przy obecnym stanie postepu technologicznego tych "kolorowych bajetow" szkoda pieniedzy na takie wynalazki.Takie technologie dopiero wchodza do nas i chyba najlepiej poczekac az na rynku pojawia sie telefony kolorowe z bateriami mogacymi wytrzymac 15-18 dni (jak 6310i) pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
  0
 • Users Avatars Mini
  samanta pisze: 2003-11-08 17:35
  Po kilku miesiącach nadal twierdzę że 6310i to super fon. bateria nadal najlepsza na rynku.
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2003-11-08 20:29
  Nie ma co to jest telefon. Nawet zwykla 6310 jest SUUPER, nie mowiac juz o 63i :)
  0
 • Users Avatars Mini
  jołł pisze: 2003-11-16 14:39
  MAXBIKE: buahahahaha
  0
 • Users Avatars Mini
  colombin pisze: 2003-11-24 19:55
  mialem 7110 potem 6210 teraz(od lutego) 6310i. Najlepszy z tych trzech, nie do zdarcia, no i bateryjka niczego sobie. Pozdrawiam wszystkich..
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2003-12-24 09:04
  nooo
  0
 • Users Avatars Mini
  xslimakx pisze: 2003-12-31 12:58
  tez mialem 7110, 5110, 3110, 3210, 3310 x 2, 8210... i kilka innych :) a 6310 mam od ok 1,5 roku i phonik naprawde jak napisales nie do zdarcia :) hehe szkoda tylko ze moj nie ma javy :(
  0
 • Users Avatars Mini
  pajorro pisze: 2004-01-01 16:52
  No szkoda szkoda. A noz jakas fajowa aplikacja sie znajdzie. Choc ja takowych nie mam. A co by mnie zainteresowalo?? Jakis slownik wyrazow obcych itp. Aplikacje juz wgrane (do Noki 6310i oczywiscie) Convernter i World Clock sa ok. Ostatnio sciagnalem sobie z Club-u Nokia gre- golfa. Tez nawet fajna ale nie pogralem jeszcze w to zbyt duzo. Telefony, napisze po raz ktorys sa super. Choc 6310 ma troche niedociagniec.
  0
 • Users Avatars Mini
  lewickijacek pisze: 2004-04-14 16:29
  Mam tę Nokię i jestem z niej bardzo zadowolony! A do tego bateria jest naprawdę super!
  0
 • Users Avatars Mini
  nianias2 pisze: 2004-09-08 00:10
  tiaa 6310i... kult totalny
  0
 • Users Avatars Mini
  lip pisze: 2004-09-23 20:25
  6310i - trzeci rok eksploatacji!!! na gwarancji jedna wymiana obudowy (szpara przy potencjometrze) i co??? I nic chodzi jak przecinak! Polecam wszystkim :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  jamezkk pisze: 2004-10-03 11:42
  Właśnie lip@ - za miesiąć stukną mojej 6310i 2 latka i nadal jestem z niej tak zadowolony, jak wtedy, gdy ją kupiłem :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  sosna pisze: 2004-10-13 01:59
  6310i to najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Schowałem nawet jedna sztukę do szafy, gdyby kiedyś rynek komórkowy całkowicie zszedł na psy :) Idealnie leży w dłoni (teraz używam 7250i i czasem wypada mi z rąk - wcale małe wymiary nie są zawsze przyjazne), brak jakichkolwiek problemów z czasem reakcji na polecenia - jest to jeden z niewielu telefonów, które przy tak dużej ilości funkcji i możliwości praktycznie nie wykazują opóźnienia przy wciskaniu klawiszy. Klawisze.. poezja. Żaden telefon nie ma lepszych. 6100 próbuje nadrabiać, ale nigdy nie dogoni ideałów z 6310i. Perfekcyjne rozmieszczenie i technika, która pozwalała na bezbolesne pisanie dłuuugich sms'ów i wyeliminowanie pomyłek przy wstukiwaniu. Kalendarz, organizer, lista spraw, pojemna książka telefoniczna, schowek na sms'y, bluetooth, świetny błękitny wyświetlacz, wręcz wzorowe wymiary, niezawodność - takich telefonów już nie ma.. POLECAM!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  sosna pisze: 2004-10-13 02:01
  ... I jeszcze ta bateria.. Czy ktoś zna lepszą? Pry intensywnym użytkowaniu ładowałem co 6 dni ( 30min rozmowy dziennie, ok. 50sms'ów i kilkadziesiąt razy ingerowanie w terminarz), a w czasie urlopu wytrzymała 9 dni!
  0
 • Users Avatars Mini
  adams pisze: 2004-11-11 18:50
  Jak w 6310 wylaczyc polskie czcionki przy wpisyaniu smsow
  0
 • Users Avatars Mini
  reboot pisze: 2004-12-15 10:40
  A ja od tygodnia mam 6310i :) i dobrze mi z tym ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  reboot pisze: 2005-01-10 12:06
  Juz nie mam ;) sprzedalem
  0
 • Users Avatars Mini
  _stefan_ pisze: 2005-02-06 21:48
  Własnie tylko ta bateria jest ok Ktoś wczesniej pytał czy znamy lepsze baterie - PHILIPS xenium 9@9 Przy takich rozmiarach telefonu (111g) to samsung tez mógłby wyciagnać wiecej ze swoich małych phonów z podwójnymi kolorowymi wyświetlaczami. Ale jak ktoś nie lubi ładować bateri to dobrze trafil. Tak pozatym taka sobie cegiełka... dla ludzi któzy chcą zwykły telefonik bez bajerów - ale cena jest jak za tel z bajerami ;]
  0
 • Users Avatars Mini
  endy pisze: 2005-02-08 17:29
  6310i to najlepszy telefon na świecie, żaden go nie pobije..
  0
 • Users Avatars Mini
  _stefan_ pisze: 2005-02-10 16:01
  Żaden go nie pobije - bo żaden nie jest taki duży :]
  0
 • Users Avatars Mini
  rogi_75 pisze: 2005-02-28 10:49
  Uważam że najlepszy model Nokii wszechczasów. Nr1 i tyle
  0
 • Users Avatars Mini
  jaay pisze: 2005-03-23 16:32
  Mam nokie 6310i ok 2 lat nie mogę nic złego o niej powiedzieć naprawde jest ok mimo upadków nic się z nim nie dzieje. jeden z lepszych produktów nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  xenio pisze: 2005-05-03 17:18
  Nokia 6210 była beznadziejna (wieszała się, nie działały przyciski - po roku ten telefon mi się wysypał). Z kolei 6310i to poezja. Ta ergonomia, bateria, słownik T9. Mam go 2 lata i naprawdę jest z niego cholernie zadawalony. Najlepsza Nokia jaką miałem!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  ArturS pisze: 2005-06-07 21:02
  Kiedy będzie następca?!?!?!?! Cały czas jadę na 6310i i niema na co jej zamienić!!! HELP!! Niech wymyślą coś co będzie tak porządne!
  0
 • Users Avatars Mini
  PER pisze: 2005-12-27 15:25
  MOJA NOKIA MA 3 LATA...BATERIA TRZYMA 9 DNI....PO PROSTU MIODZIO!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  cervandes pisze: 2006-01-22 23:01
  No i teraz można się posprzeczać co lepsze - czy 6310 czy Eryk t39... minęło wiele czasu i z przyjemnością poczytałem te kłótnie z początku dyskusji... Nokia okazała się fenomenalna, jest wciąż pożądana, jest w cenie i jeszcze długo pozostanie na nią zapotrzebowanie. A wspomniany Ericsson? Już nikt nawet nie pamięta jak on wygląda. Nikt go nie wspomina i nikt nie poszukuje. Niektórzy też pisali o SE t68 że zdeklasuje tą nokię. I co? Ten stary SE to teraz padlina jakiej całe hałdy. Przykro mi, czas pokazał jak fenomenalnym zjawiskiem jest opisana 6310. Niestety, sukcesu nokia nie ponowiła żadnym kolejnym modelem, w kwestii nowych telefonów nokii uważam że dają ciała po całej linii. Pozdrawiam, (były posiadacz 6310i)
  0
 • Users Avatars Mini
  AdoKrycha007 pisze: 2006-02-12 17:17
  witam. mam nokie 6310 (nie \"i\") na karte simplus. co mozna zrobic zeby smsy mozna bylo wysylac z wieksza iloscia znakow - mam tera tylko 160? I co zrobic zebym mogl otrzymywac wiadomosci sms jako jedna wiadomosc a nie dzielone na czesci - jak ktos mi wysle dluzszego smsa niz 160 to zamiast w skrzynce odbiorczej miec jednego smsa to mi go dzieli :( prosze o pomoc! dziekuje z gory
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-10 17:23
  Jeden z najlepszych telefonów jakie znam ale wole jej konkurenta czyli Ericssona T39m tak samo wypasiony.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomczeski pisze: 2006-05-09 10:36
  "Jeden z najlepszych telefonów jakie znam ale wole jej konkurenta czyli Ericssona T39m tak samo wypasiony" - dobry żart dotyczący konkurencji, nadaje sie do kabaretu Mumio do nowego skeczu Plusa:-)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomczeski pisze: 2006-05-09 11:11
  Nokia 6310i do tej pory nie ma swojego konkurenta szczegolnie w pracy baterii. Istotne jest to, ze zmienily sie wyswietlacze na bardziej pradozerne ale nowe baterie pojemnosciowo i tak nie doscigaja 6310i - szkoda. Wykonanie, mobilność telefonu (na tamte czasy i na te) jest rewelacyjna - szybki GPRS, Irda, BT. Używam go z pocketem i nie mam zastrzeżeń. Takie połaczenie jest konkretne. Sa dwa zrodla napiecia niezalezne i kazde z użadzen ma maksymalne osiagi. Pocket to Loox 720, siemensa. Pzdr
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: