Nokia chce utworzyć sieć punktów Nokia Money

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 1

Nokia przedstawiła Nokia Money, nową usługę dającą użytkownikom urządzeń mobilnych dostęp do podstawowych usług finansowych.

Nokia Money jest z założenia tak prosta i wygodna, jak nawiązywanie połączeń głosowych czy wysyłanie wiadomości SMS. Ma ona umożliwić konsumentom wysyłanie pieniędzy innym osobom przy użyciu ich numerów telefonów, płacenie za towary i usługi, opłacanie rachunków czy doładowywanie kont kart SIM w systemie prepaid. Usługi te będą dostępne 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca, co wyeliminuje konieczność dojazdu i zapewni oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nokia tworzy rozległą sieć punktów Nokia Money, w których można będzie ulokować środki lub je wypłacić.

Usługa Nokia Money będzie świadczona we współpracy z firmą Obopay — liderem w dziedzinie opracowywania globalnych rozwiązań płatności mobilnych, którego Nokia w ostatnich miesiącach została udziałowcem. Usługa ta będzie oparta na platformie mobilnych płatności Obopay z dodatkiem specjalnych, nowo opracowanych elementów mobilnych. W zamierzeniu firmy Nokia usługa ta ma być otwarta i umożliwiać współpracę z innymi usługami płatniczymi.

Usługa Nokia Money zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na kongresie Nokia World w Stuttgarcie i ma być stopniowo wdrażana na wybranych rynkach od początku roku 2010.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: