Nokia otwiera Ovi Maps dla deweloperów

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 0
Opinie: 0

Nokia zaprezentowała najnowszą wersję Ovi Maps, stanowiącą kolejny etap rozwoju lokalizacji społecznościowej. Usługa ta umożliwia dodawanie i synchronizowanie osobistych treści związanych z położeniem geograficznym i udostępnianie ich pomiędzy urządzeniem mobilnym a internetem.

Nokia ogłosiła również wprowadzenie Ovi Maps Player API (interfejs programistyczny aplikacji (API) do Ovi Maps). Dzięki niemu można łatwo dodawać atrakcyjne i dynamiczne funkcje Ovi Maps w dowolnej kompatybilnej witrynie internetowej przy użyciu podstawowego kodu JavaScript. W ten sposób Nokia udostępnia usługę i technologię Ovi Maps innym podmiotom, które chcą zwiększyć kontekstową innowacyjność swoich witryn, a tym samym sprzyjać integracji, udostępnianiu i współpracy ze swoimi użytkownikami. Witryny Internetowe, takie jak Lonelyplanet.com czy serwisy społecznościowe mogą teraz udostępniać Ovi Maps z osobistymi materiałami użytkowników, synchronizowanymi z kompatybilnymi urządzeniami mobilnymi.

Najnowsza wersja aplikacji Ovi Maps w urządzeniu mobilnym zawiera dodatkowe funkcje i usługi oraz udostępnia jeszcze lepsze niż dotychczas mapy. Zawiera ona wysokiej rozdzielczości mapy satelitarne i terenowe, w widokach 2D i 3D, trójwymiarowe punkty orientacyjne z ponad 200 miast, obrót, przechylanie oraz przeloty poprzez obszary i ponad nimi. Ovi Maps oferuje także poszerzone informacje o ciekawych miejscach dostarczane przez Lonely Planet, Michelin i Wcities oraz usługę meteorologiczną z prognozami na 24 godziny i 5 dni. Do spacerów można użyć nawigacji pieszej, zapewniającej lepszą orientację, zarówno w mieście, jak i na łonie natury. Dzięki wszechstronnej nawigacji samochodowej można korzystać w większej liczbie krajów z poszerzonych informacji na temat bezpieczeństwa i ruchu drogowego w czasie rzeczywistym.

Podczas korzystania z Ovi Maps przez Internet można także wyszukiwać adresy i ciekawe lub potrzebne miejsca, znajdować je i zapisywać w zakładce Ulubione, a także grupować w Kolekcje. Można również sprawdzić pogodę i wstępnie zaplanować trasę spaceru lub jazdy samochodem, a następnie ją zapisać. Ponadto miejsca, kolekcje i trasy można synchronizować przez sieć komórkową pomiędzy Ovi Maps w kompatybilnym urządzeniu mobilnym, a Ovi Maps w Internecie.

Usługa Ovi Maps Beta w internecie jest dostępna pod adresem www.maps.ovi.com.
Najnowszą wersję aplikacji Ovi Maps Beta do urządzenia mobilnego można pobrać z witryny Nokia Betalabs pod adresem www.nokia.com/betalabs/maps.

W ramach udostępniania Ovi Maps dla programistów Nokia zachęca do udziału w konkursie Calling All Innovators w kategorii: „Apps on Maps”. Uczestnicy mogą w nim zgłaszać pomysły na usługi i zawartość w aplikacji Maps. Prócz nagród pieniężnych finaliści będą mogli bezpośrednio współpracować z firmą Nokia nad urzeczywistnieniem swoich pomysłów oraz dostosowaniem narzędzi programistycznych, a także dystrybuować swoje aplikacje za pośrednictwem Ovi Sklepu.

Więcej informacji na temat rozpoczynającego się wkrótce programu beta Ovi Maps Player API oraz kategorii „Apps on Maps” w konkursie „Calling All Innovators 2009” można uzyskać w witrynie internetowej http://www.callingallinnovators.com/apps_on_maps.aspx

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: