Nowa aplikacja dla działów technicznych

Newsy
Żródło: Tektronix
Opinie: 10

Tektronix, Inc. poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego rozwiązania umożliwiającego deszyfrację sygnałów GPRS przy użyciu sprawdzonej serii testerów protokołów sieciowych. Operatorzy sieci komórkowych, aby utrzymać konkurencyjność swojej oferty, muszą wprowadzać wciąż nowe, zaawansowane usługi, takie jak elektroniczne operacje bankowe czy usługi medyczne realizowane przez telefon. Aby było to możliwe, operatorzy muszą zapewnić bezpieczeństwo przesyłania danych. Wykorzystywane dziś techniki szyfrowania sprawiają, że niemal wszystkie działania realizowane w sieciach GPRS stają się niewidoczne dla konwencjonalnych urządzeń monitorujących. Podczas monitorowania i analizowania szyfrowanie musi zostać wyłączone, co pozbawia abonentów niezbędnej ochrony ich transmisji, a techników i inżynierów – możliwości obserwowania transmisji w „normalnych” warunkach (z włączonym szyfrowaniem).

Nowe oprogramowanie firmy Tektronix deszyfrujące sygnały GPRS, przeznaczone do testerów protokołów sieciowych K1205 w wersji 2.30 (v2.30) oraz K1297-G20 w wersji 2.00 (v2.00) umożliwia operatorom i producentom sprzętu automatyczne odszyfrowywanie transmisji przez interfejs Gb i zapewnia niezakłócony dostęp do wszystkich komunikatów ponad warstwą protokołu Logical Link Control (LLC). Jednocześnie pozostaje aktywne szyfrowanie, dzięki czemu dane abonentów są nieustannie chronione. Aplikacja odszyfrowuje zarówno sygnały, jak i treść przekazu i umożliwia przeprowadzanie analizy w czasie rzeczywistym, a także z użyciem zgromadzonych wcześniej danych.

Dzięki możliwości pracy w trzech trybach deszyfrowania i obsługi dwóch najbardziej dziś rozpowszechnionych algorytmów szyfrujących (GEA1 i GEA2), oprogramowanie deszyfrujące GPRS firmy Tektronix zaspokaja potrzeby zarówno operatorów, jak i producentów sprzętu GPRS. Dostępne są następujące tryby pracy: automatyczny, półautomatyczny i ręczny. W trybie automatycznym program rozpoznaje do 1000 abonentów według ich identyfikatorów IMSI i obrabia sygnał korzystając z przypisanych im wartości kluczy szyfrujących (nazywanych „Kc”). W trybie automatycznym oprogramowanie rozpoznaje wartości Kc dla ręcznie wprowadzonych identyfikatorów IMSI, których można wprowadzić maksymalnie 1000. Oba te tryby ułatwiają efektywną pracę nad kontrolowaniem i wyszukiwaniem błędów w zaszyfrowanych transmisjach przez interfejs Gb. Tryb półautomatyczny i ręczny (w którym korzysta się nawet z tysiąca ręcznie wprowadzonych wartości IMSI i Kc) znakomicie odpowiadają potrzebom producentów sprzętu, którzy realizują programy testów i ocen z wykorzystaniem własnych treści.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    l.u.k.a.s. pisze: 2002-03-21 00:48
    nareszcie pelna ochrona danych
    0
  • Users Avatars Mini
    filippoz pisze: 2002-03-21 01:02
    byle kto nie będzie podglądał co się ściąga
    0
  • Users Avatars Mini
    CiepliX pisze: 2002-03-21 03:17
    Ale i tak Wielki Brat wszystkich pooglada pod prysznicem i z laska w wyrku :-(
    0
  • Users Avatars Mini
    PZ pisze: 2002-03-21 09:24
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - teraz kiedy tylko operatorowi się "przyśni" przeprowadzać testy, monitoringi (jak rozumiem - jakieś tam badania techniczne, logiczne sieci o CHAKTERZE STATYSTYCZNYM) to wyłącza odgórnie szyfrowanie i "latają" jawne pakiety, pomimo, iż ja jako użytkownik mam włączone szyfrowanie i jestem pewien, że działa - nie ma żadnych komunikatów, błędów itp. ? A tu lecą moje PIN'y, kwoty, operacje ... KOSZMAR .... Ale jak rozumiem teraz (jak kupią te urządzenia) to już będzie OK ? - Ciekaw jestem jakie urządzenia mają mafia, UOP, CIA i podobni - im nie chodzi o błędy transmisji ... Pozdrawiam ;-) P.S. Miłych Wagarów z chłodnym browarkiem w dłoni !!!!
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-03-21 09:41
    W Polsce wykonanoa specjalny system do dekodowania systemu GSM i do pelnego monitoringu rozmow w tym systemie! Jest on dostepny tylko i wylacznie przez narzady rzadowe! Szyfrowanie GPRS-u wiec napewno tez szybko bedzie zlikwidowanie, a wtedy mozna naprawde zarobic potezne pieniadze! ;-(
    0
  • Users Avatars Mini
    OP252 pisze: 2002-03-21 11:24
    Pewnie że można na tym zarobic. System do dekodowania GSM kosztuje ponad 200 tys. USD.
    0
  • Users Avatars Mini
    mr.bond pisze: 2002-03-21 11:45
    Cena zaporowa, ale tylko dla maluczkich.
    0
  • Users Avatars Mini
    francuzz pisze: 2002-03-21 15:26
    Qba, jakie tam rzadowe, to rozszyfrowania GSM wystarczy tylko falszywa(podstawiona) stacja bazowa, to z nia komorka wymieni klucze szysfrowania i bez problemu wszystko odczytasz. Tyle ze taka stacja bazowa kosztuje, nie koniecznie 200tys.$, nie wiem jakie sa ceny.
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-03-22 09:22
    Chodzi o zwykla zalizke, ktora kosztuje o wiele wiele mniej, a jest uzywana przez nasz rzad i wybrane poleskie firmy o duzym kapitale!
    0
  • Users Avatars Mini
    hubi pisze: 2002-03-23 18:43
    tak bezpieczenstwo to wazna zecz a nawet bardzo wazna
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: