Jest nowy iPad Pro za 11799 zł oraz kilka innych nowości Apple

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Jest nowy iPad Pro za 11799 zł oraz kilka innych nowości Apple

Podczas dzisiejszej wieczornej konferencji online Apple zaprezentował nową edycję komputera stacjonarnego typu all in one iMac, nowego iPada Pro, fioletowego iPhona 12, lokalizatory AirTag oraz szybszy Apple TV 4K z nowym pilotem Siri Remote.

 

iMac 2021

 

Nowy iMac otrzymał kompletnie nowy design z wyświetlaczem 24 cale 4.5K Retina, a w środku będzie pracował procesor M1. iMac otrzymał także ulepszoną kamerę FaceTime 1080p, głośniki (6) i mikrofony. Nowego iMaca będzie można zamawiać od 30 kwietnia. Dostawy rozpoczną się w połowie maja. iMac wygląda świetnie i będzie dostępny aż w 7 różnych kolorach. Grubość obudowy to tylko 11.5 mm. Kabel do internetu będzie można przypiąć do gniazda w zasilaczu.

Do nowego iMaca można domówić klawiaturę, mysz i gładzik w dopasowanym kolorze. Nowa klawiatura Magic Keyboard ma wreszcie czytnik linii papilarnych Touch ID.

iMac w zależności od wersji będzie kosztował 6 799,00 zł, 7 899,00 zł lub 8 899,00 zł.

 

iPad Pro z M1

 

Do tegorocznego iPada Pro również trafił nowy chip M1. Nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR z diodami mini-LED jest tylko w większej wersji 12.9 cala. W iPadzie pojawiła się także obsługa 5G (oraz WiFi 6) oraz lepszy aparat z funkcją Center Stage (ultraszerokokątny z matrycą 12 MP o 122‑stopniowym polu widzenia). Z tyłu są 2 aparaty 12 MP i 10 MP oraz skaner LiDAR. Na dole obudowy jest port Thunderbolt (USB-C) z przepływnością 40 Gbps. Z nowym iPadem Pro będzie działać ta sama klawiatura Magic Keyboard, ale teraz będzie dostępna także w kolorze białym. Rysik także pozostał bez zmian. Głośniki iPada Pro wspierają Dolby Atmos. iPad maksymalnie może być wyposażony aż w 2 TB pamięci.

iPada Pro w wersji 2021 będzie można zamawiać od 30 kwietnia, a dostawy rozpoczną się w połowie maja.  iPad Pro w wersji 11 kosztuje od 3899 zł, a iPad Pro w wersji 12.9 cala od 5499. Wersja 2 TB z 5G kosztuje 11799 zł.

 

Jak działa AirTag?

 

AiTagi to specjalne niewielkie urządzenia, które będzie można powiesić na plecaku, kluczach, portfelu lub dowolnym innym przedmiocie, na którym nam zależy, a którego często szukamy.

Jeśli AirTag będzie w pobliżu (np. pod kanapą) to znajdzie go nasz iPhone - otwierasz apkę Lokalizator, przechodzisz do nowej karty Rzeczy i włączasz dźwięk na wbudowanym w AirTaga głośniku.

Wybrane iPhony z chipem U1 obsłużą dodatkowo funkcję Znajdowanie dokładne. Dzięki technologii Ultra Wideband w aplikacji będzie widać w jakiej odległości i w którym kierunku masz szukać.

Funkcja Znajdowanie dokładne działa na:

  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 i iPhone 12 mini
  • iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

Jeśli zostawisz coś poza domem np. na plaży albo w siłowni, w lokalizacji pomoże sieć usługi „Znajdź mój”. AirTag emituje zabezpieczony sygnał Bluetooth, który wykrywają pobliskie urządzenia należące do sieci usługi Znajdź mój. Urządzenia przesyłają informację o położeniu AirTaga do chmury iCloud, która z kolei jest połączona z apką Lokalizator. AirTaga zobaczysz na mapie w swojej aplikacji. Cały proces jest anonimowy i szyfrowany, żeby chronić prywatność. A przy tym wydajny, więc zużywa niewiele energii i danych komórkowych.

AirTag, podobnie jak inne urządzenia Apple, można przełączyć w tryb Utracony. I kiedy zostanie wykryty przez urządzenie należące do sieci, automatycznie dostaniesz powiadomienie. Możesz też skonfigurować go tak, żeby osoba, która go znajdzie, dostała twoje dane kontaktowe po stuknięciu w AirTaga smartfonem z obsługą NFC. To ta sama technologia, która pozwala płacić za pomocą telefonu.

Dane i historia lokalizacji nie są przechowywane w jego pamięci. Urządzenia, które przekazują szyfrowane na każdym etapie informacje o jego położeniu, też pozostają anonimowe. Apple nie wie, gdzie jest twój AirTag, i nie zna danych identyfikacyjnych urządzenia, które pomaga w jego znalezieniu.

AirTag z natury utrudnia niepożądane śledzenie. Kiedy cudzy AirTag zostanie umieszczony w naszych rzeczach, iPhone wykryje go i wyśle nam powiadomienie. Jeśli mimo poszukiwań nie uda się go znaleźć, AirTag zacznie odtwarzać dźwięk, żeby cię do niego naprowadzić.

Ale jeśli znajdziesz się w towarzystwie kogoś, kto ma AirTaga, albo nawet w grupie takich osób, to alert uruchomi się tylko wtedy, gdy AirTag gubi osobę, do której należy.

AirTag działa ponad rok na baterii, którą łatwo da się wymienić. iPhone podpowiada, kiedy to zrobić. amawiając AirTaga można zlecić jego grawerunek.

Zamówienia na AirTagi Apple będą możliwe od 23 kwietnia od godziny 14:00. Dostawy rozpoczną się 30 kwietnia. 1 sztuka będzie kosztować 159 zł, a pakiet 4 – 549 zł.

 

 

Nowe Apple TV

 

W nowym Apple TV jest teraz procesor A12 Bionic (zaprezentowany w 2018 r.). W komplecie z dekoderem otrzymamy przeprojektowany pilot Siri Remote z większą liczbą przycisków (w tym skrótem do aktywacji Siri). Wideo 4K HDR ma być dostępne z wysokim klatkażem (High Frame Rate HDR). Nowe Apple TV ma także ułatwiać ustawianie balansu kolorów w naszych telewizorach (we współpracy z kamerą z iPhona). Przystawka wspiera standardy Dolby Vision i Dolby Atmos. Grać będzie można korzystając z kontrolerów PlayStation i Xbox Wireless.

Dekoder Apple można zamawiać od 30 kwietnia. Dostawy rozpoczną się w drugiej połowie maja. Urządzenie z 32 GB kosztuje 899 zł, a wersja 64 GB 999 zł. Przy zakupie Apple TV 4K nadal obowiązuje promocja rok Apple TV+ za darmo.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: