TOP 5 mocnych zalet OPPO A5 2020

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
OPPO A5 2020

OPPO A5 2020 to smartfon, który został zaprezentowany w Polsce w październiku wraz z modelem A9 oraz nową serią Reno 2. Okazuje się, że choć jest najtańszy z nich, to prawie w niczym nie ustępuje „starszym” braciom. A5 2020 kosztuje niecałe 900 zł, a wygląda lepiej od flagowców konkurencji kosztujących nierzadko ponad 3 tysiące. A udany design to tylko jedna z jego ważnych cech. A5, choć cenowo jest jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji, to ma także kilka innych bardzo mocnych atutów.

Ten model jest dostępny w salonach sprzedaży sieci z elektroniką, ale także w świątecznej ofercie Orange. Gdy się na niego zdecydujemy w „pomarańczowej” promocji, to otrzymamy w komplecie za złotówkę OPPO A1K!

Oto TOP  5 zalet OPPO A5 2020, które sprawią, że w tym gorącym świątecznym okresie zwrócicie na niego uwagę baczniejszą uwagę – on na to na pewno zasługuje. To właśnie smartfony mniej więcej w tej cenie są aktualnie najczęściej poszukiwane na polskim rynku. Pamiętajmy, że OPPO to mocny światowy gracz na rynku smartfonów, plasujący się w pierwszej piątce producentów.

OPPO A5 2020

TOP5 przewag OPPO A5 2020

Bateria 5000 mAh!

Dobra bateria to niespełnione marzenie większości użytkowników smartfonów. Już pod koniec dnia szukają oni nerwowo gniazdek lub też łączą swoje smartfony z ciężkimi powerbankami. Jeśli zdecydujemy się na OPPO A5 2020 to nasz nowy smartfon będzie działał 2 dni lub nawet dłużej bez konieczności ładowania. Producent nie poszedł na kompromis i umieścił w obudowie ogniwo 5000 mAh. Należy podkreślić, że większość najnowszych i najdroższych smartfonów ma teraz baterie o pojemności 4000 mAh, a często nawet mniejsze. Użytkownik OPPO A5 może zawstydzić flagowca znajomego, bo A5 oferuje ładowanie zwrotne, czyli nasz telefon może posłużyć jako powerbank i naładować smartfon, któremu energii nie starczyło na cały dzień. Producent obiecuje 11 godzin ciągłego oglądania wideo – to pozwoli nam dolecieć z Warszawy do Miami i ani chwili się nie nudzić (przetestowaliśmy to J)

Super ekran

Ekran A5 2020 testowaliśmy w Miami w naprawdę ostrym świetle słonecznym i dawał sobie radę bez najmniejszego problemu. Jest spory - ma aż 6.5 cala. Na górze umieszony został  subtelny notch w kształcie kropli. Stosunek ekranu do obudowy to aż 89%. W menu telefonu możemy regulować temperaturę wyświetlanych kolorów zależnie od naszych preferencji, a wieczorem ograniczyć emisję światła niebieskiego, co ochroni nasze oczy.

OPPO A5 2020

4 aparaty w atrakcyjnie wycenionym smartfonie

W OPPO A5 2020 gwarantem dobrej jakości zdjęć są aż 4 matryce aparatów. 2 z nich pełnią rolę pomocniczą. Główny obiektyw o rozdzielczości 12 MP ma jasność na poziomie F1.8. Obiektyw szerokokątny pracuje z matrycą 8 MP z jasnością F2.25. Za piękny bokeh, czyli rozmazanie tła w portretach, odpowiada dodatkowy aparat 2 MP.

OPPO A5 2020

Głośniki stereo i Dolby Atmos

Dźwięk w najnowszym OPPO to kolejna spora niespodzianka – także dla fanów bardziej znanych w Polsce marek. Ich flagowce często wyposażone są jedynie w głośniki mono, za to A5 2020 emituje dźwięk przez 2 głośniki. Dodatkowo w tym atrakcyjnie wycenionym smartfonie jest zaimplementowany Dolby Atmos. Charakterystykę wielokanałowego dźwięku możemy zmieniać w trybie automatycznym lub przełączyć w tryb Kino, Gra lub Muzyka. Smartfon obsługuje też nawet zaawansowane kodeki audio (aptX HD, LDAC). Z miłych bonusów – znaleziono też miejsce na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

OPPO A5 2020

Design flagowca

W tanich smartfonach zwykle wzornictwo i jakość wykonania nie ma dla producenta aż tak dużego znaczenia, jak we flagowych modelach. W przypadku OPPO A5 2020 chyba projektanci zapomnieli, ile będzie kosztował ten telefon i zaprojektowali go w stylu topowych serii. Zastosowano także materiały premium: ramka jest metalowa, a tył obudowy wykonany z wytrzymałego szkła. Konkurencja w tym segmencie oferuje nam zwykle dużo tańsze tworzywa sztuczne.

Nie zapomniano nawet o takim smaczku, jak zielony ornament na przycisku „power”.

Estetyczna i bogata w funkcje jest także sama nakładka systemowa ColorOS. W OPPO A5 2020 znajdziemy piękne tapety, przydatny dodatkowy pulpit z asystentem, a także specjalny skrót do najczęściej używanych funkcji, który wyciągamy szybko z bocznej krawędzi ekranu.

A oto nasze przykładowe zdjęcia z OPPO A5 2020:

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

OPPO A5 2020

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: