Główne jej tematy to asystent Djingo, 5G oraz Internet of Things.
Asystent opracowywany wspólnie przez Orange i T-Mobile ma być komercyjnie dostępny na wiosnę. Raczej nie będzie dostępny w naszym kraju. Europejscy operatorzy mieli ambicje samodzielnie stworzyć asystenta, ale skończy się na tym, że głośnik będzie współpracował z amerykańską Alexą Amazonu. Djingo będzie tylko dodatkowo wspierał usługi związane z obsługą głosową dekoderów Orange, z obsługą połączeń oraz z obsługą urządzeń Connected Home.
Sprzęt 5G w przyszłym roku ma być instalowany w 17 europejskich miastach. Komercyjne wdrożenie piątej generacji jest zaplanowane na 2020 r.
Hubem w domu ma stać się Livebox, który będzie łączył, zarządzał i nadzorował czujniki w naszym domu. Connected Home w pomarańczowej wersji ma być zgodny z Philips Hue, Bosch i Netatmo. Orange udostępni własną aplikację do zarządzania naszym domem, a kolejnym etapem będzie aplikacja dostępna na set-top-box.
Orange we współpracy z Groupama chce zarabiać także na monitoringu naszych domów. Klient Orange będzie płacił za ochronę bezpośrednio swojemu operatorowi.
Pewnym zagrożeniem dla planów Orange jest to, że operatorzy komórkowi nie mają doświadczenia ze sztuczną inteligencją, asystentami głosowymi i Connected Home. Rynki te są zdominowane na razie przez dużych graczy - Google, Amazon, Apple. Operatorzy od dawna mają spore problemy z dywersyfikacją swoich przychodów i niestety nie zapowiada się na to, że szybko się to zmieni.
Przyszłość to #fiber, #5G, #AI, #Cybersecurity i #IoT Świetna prezentacja @srichard na #ShowHello w #Paris. pic.twitter.com/f02bldOjwA
— Wojtek Jabczyński (@RzecznikOrange) December 12, 2018
« L’#innovation inclusive » était à l’honneur pour notre #Showhello @orange. Je remercie Tim Höttges, CEO de @deutschetelekom, qui m’a rejoint sur scène pour présenter nos smart speakers, #Djingo et #HalloMagenta, et affirmer notre alliance stratégique européenne dans l’#IA pic.twitter.com/urbUp4CRye
— Stéphane Richard (@srichard) December 12, 2018