Orange i T-Mobile chcą podwyższać ceny usług - będzie można zerwać umowy

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 0
Orange i T-Mobile chcą podwyższać ceny usług - będzie można zerwać umowy

Orange wprowadził nowość do swoich najnowszych umów z klientami - indeksację cen o inflację. Ceny usług w 2023 roku będą mogły zostać podniesione części klientom w trakcie trwania kontraktu.

W drugim kwartale zaczęliśmy wprowadzać zapisy w umowach z klientami pozwalające nam podnieść ceny w przyszłości –  takiej informacji udzielił prezes Orange podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami i analitykami.

Do wprowadzenia klauzul inflacyjnych przyznał się Parkietowi także T-Mobile Polska. Zaczął je wprowadzać od 1 lipca.

Klauzule inflacyjne dają operatorowi możliwość podniesienia cen, ale nie oznaczają, że będą one podnoszone automatycznie. Rzecznik Orange poinformował Parkiet, że operator będzie mógł po raz pierwszy zastosować indeksację w przyszłym roku po tym jak Główny Urząd Statystyczny poda dane o inflacji w 2022 r.

W przypadku uruchomienia klauzuli inflacyjnej i podwyższenia cen, klienci zostaną poinformowani o z 30-dniowym wyprzedzeniem. Daje im to też prawo do bezkosztowego odstąpienia od umowy – dodał rzecznik.

Klauzule indeksacyjne telekom wprowadza stopniowo w umowach o usługi mobilne, pakiety Orange Love podpisywane z klientami nowymi i przedłużającymi umowy. Dotyczy to segmentu klientów indywidualnych i SOHO.

UKE ma zająć się po weekendzie analizą nowych zapisów w umowach T-Mobile i Orange. Oznacza to więc chyba, że operatorzy nie pytali się regulatora, czy takie zapisy mogą zostać wprowadzone.

Wczoraj informowaliśmy, że Orange w swoim raporcie żalił się, że ma kłopot z umowami terminowymi będzie musiał stosować specjalne metody, aby przenieść wzrost cen w Polsce na klienta końcowego. Można o tym przeczytać tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: