Orange na portalach społecznościowych

Newsy
Żródło: Euro RSCG
Opinie: 3

Opis działań Orange w portalach społecznościowych:

Orange coraz szerzej posługuje się nowoczesnymi formami interaktywnej komunikacji on-line w internecie. Wykorzystując między innymi serwisy społecznościowe, dociera do coraz większej liczby osób, których zainteresowania pokrywają się z charakterem inicjatyw i przedsięwzięć podejmowanych przez Orange. Marka i realizowane pod jej szyldem projekty, związane ze sportem, kulturą i muzyką są obecne w najchętniej odwiedzanych przez internautów portalach społecznościowych.

Swoje wirtualne społeczności na Facebooku oraz Blipie ma już sponsorowana przez Orange Piłkarska Reprezentacja Polski. Dużym zainteresowaniem cieszy się również profil Orange Surf Team, wokół którego gromadzą się fani sportów wodnych, zainteresowani dokonaniami kitesurfingowców wspieranych przez markę.

Poza działaniami social media relations wspierającymi inicjatywy sportowe, Orange pragnie jednoczyć także amatorów sztuki, kina i muzyki. Przykładem tego mogą być profile Orange Warsaw Festival prowadzone na Facebooku i Grono.net. Skupiają one fanów dobrego brzmienia, sztuki ulicy i gwiazd muzyki, dostarczając im interesujących informacji i zapowiedzi atrakcji związanych z kolejną odsłoną festiwalu. Dzięki profilowi umieszczonemu na Grono.net, festwial stał się jednym z najpopularniejszych wydarzeń, którymi żyje społeczność serwisu.

Działania social media realizowane przez Orange wpisują się precyzyjnie w wartości, z którymi pragnie kojarzyć się marka. Sport, dobra zabawa i wspólne spędzanie czasu – to znaki firmowe Orange, które znajdują swoje głębokie odzwierciedlenie w działaniach społecznościowych prowadzonych przez markę.

Przy działaniach social media relations Orange wspierają: Euro RSCG Sensors oraz agencja Webola.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pats pisze: 2009-08-05 17:01
  żygam, już tą krypto reklamą agencji @Euro RSCG a może jakiś konkret? Jaka liczba userów? Jaki średni czas? Jaka konwersja na strony Orange lub w inne cele? Jaki ROI z całej akcji?
  0
 • Users Avatars Mini
  tazz pisze: 2009-08-05 23:43
  źródło = ctrl c/v, powód do dumy jak cholera.
  0
 • Users Avatars Mini
  KORPORACJA pisze: 2009-08-06 00:45
  Na początek polecam zmianę loga i nazwy... Ta już jest tak negatywnie postrzegana, że szkoda dalej inwestować...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: