Orange przyspieszył mobilny internet w całej Polsce

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Szybszy internet dzięki refarmingowi 2100 MHz

Ponad rok trwał refarming sieci mobilnej Orange, którego celem było wyłączenie UMTS 2100 MHz i przejście na docelową częstotliwość LTE 2100 MHz o szerokości 15 MHz. Właśnie zakończono prace na ostatnim obszarze -  Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Łącznie proces dotyczył 9 tys. stacji bazowych.

Dzięki refarmingowi poprawiono jakość mobilnego internetu LTE. W godzinach szczytu w paśmie LTE 2100 MHz mobilny internet w Warszawie jest teraz szybszy o 5 Mb/s. Zwiększyła się też przepływność w godzinach szczytu – lepiej o 9 Mb/s. Pobieranie danych przyspieszyło o 14 proc. Podobne wyniki notowano w całym kraju.

Projekt dał wzrost pojemności sieci LTE o ok. 13%, dzięki dodatkowym 5 MHz w LTE 2100 MHz. Teraz łącznie klienci Orange dysponują pasmem LTE o szerokości 50 MHz na wszystkich częstotliwościach.

Na 475 stacjach nadal działa UMTS 2100 MHz z uwagi na warunki lokalizacji. Są to instalacje wewnętrzne u klientów biznesowych, tereny przygraniczne, miejsca bez UMTS 900 i specyficzne obszary turystyczne (Morskie Oko, Jezioro Białe itp.).  

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: