Orange podał swoje dane za I kw. 2023 r.
Przychody rok do roku urosły aż o 7.1%.
Łączne przychody z kluczowych usług telekomunikacyjnych (konwergentnych, wyłącznie komórkowych i wyłącznie stacjonarnego dostępu szerokopasmowego) zwiększyły się o 6%, dzięki jednoczesnemu wzrostowi liczby klientów i wskaźnika ARPO. Przychody ze sprzedaży sprzętu wzrosły aż o 40% rok-do-roku, w wyniku dużego popytu na droższe telefony. Przychody z usług IT i integracyjnych wzrosły w ujęciu rocznym o 12%. Przychody z usług hurtowych (z wyłączeniem obszarów schyłkowych) zwiększyły się o 15% rok-do-roku.
Zysk netto urósł o 116% do 270 mln zł.
Liczba obsługiwanych kart SIM prawie się nie zmieniła – urosła o 0.7% do 17,435 mln.
Jest to problem dla operatora, bo Julien Ducarroz w komunikacie zdradził, że teraz jego sieć skupi się na poprawie tego wyniku: „Wzrost liczby klientów ofert konwergentnych był nawet szybszy niż rok wcześniej, natomiast dynamika wzrostu bazy klientów usług wyłącznie komórkowych i wyłącznie stacjonarnych spowolniła – na tym obecnie koncentrujemy nasze działania komercyjne. Wysoki popyt na droższe telefony przyczynił się do imponujących wyników sprzedaży w tym obszarze. (…)”.
W pierwszym kwartale liczba aktywacji netto komórkowych abonamentowych usług głosowych wyniosła 40 tys. To podobno efekt spowolnienia na rynku biznesowym oraz niższego wzrostu w ofercie Flex.
Baza klientów usług przedpłaconych zmniejszyła się w pierwszym kwartale o 265 tys.
Liczba obsługiwanych łącz światłowodowych wynosi 1,218 mln, co oznacza roczny wzrost na poziomie 21,9%.
Udział klientów usług światłowodowych w całkowitej bazie klientów internetu stacjonarnego osiągnął 43%.
Wskaźnik ARPO z usług wyłącznie stacjonarnego dostępu szerokopasmowego wzrósł w ujęciu rocznym o 3,3%, do poziomu 63,0 zł.
Całkowita liczba klientów stacjonarnego dostępu szerokopasmowego wzrosła w 1 kw. 2023 roku o 2 tys., tj. 1,9% rok-do-roku. Liczba klientów światłowodu zwiększyła się o 47 tys.
W stacjonarnych usługach głosowych utrata łączy netto w pierwszym kwartale wyniosła 36 tys.