Orlen znowu chce szybko sprzedać Plusa

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 5

PKN Orlen chce jak najszybciej, jeszcze w tym roku, sprzedać posiadany pakiet akcji Polkomtela. "Jesteśmy gotowi do sprzedaży tych papierów jak najszybciej. W pierwszym kwartale zostanie wybrany doradca. Otwartym pozostaje pytanie, czy będziemy sprzedawać akcje samodzielnie, czy w porozumieniu z innymi polskimi akcjonariuszami. Niebawem zaplanowane są rozmowy z nimi w tej sprawie" - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.

"Wiadomo, że sprzedając 76-proc. pakiet akcji można teoretycznie spodziewać się wyższej ceny, ale przeprowadzenie transakcji w porozumieniu z dwoma-trzema partnerami to bardzo trudny proces. Nam zależy, by sprzedaż nastąpiła możliwie szybko" - powiedział
Krawiec.

Prezes dodał, że rozpatrywane jest też wprowadzenie Polkomtela na warszawską giełdę. Gdyby jednak miał nastąpić ten scenariusz, należałoby przyjąć jako realny termin debiutu końcówkę tego roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kaczek pisze: 2009-01-14 14:12
  patrząc na akcjonariuszy polkomtelu i ich "% wpływ" to nawet jakby Vodafone kupił akcje od Orlenu to miałby 48,78%. Haha, więc tak czy siak nie ma połowy... czyli najprawdopodobniej zostaniemy przy "Plusie" a nie "Vodafone PL" ;p PS. Jak Erę zmienią na te RÓŻOWE t-mobile (PL) to ja dziękuje...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kazio pisze: 2009-01-14 16:40
  Tak samo ja podziękuję plusowi jak zmieni się w Vodafone. Nie zamierzam wspierać czerwonego paskudztwa.
  0
 • Users Avatars Mini
  puszczan pisze: 2009-01-14 17:37
  Może sfinalizują w tym roku sprzedaż o ile PKN dostanie odpowiednią kasę za udziały
  0
 • Users Avatars Mini
  tiktak pisze: 2009-01-14 22:54
  ja nie rozumiem: czy w naszym kraju zabronione jest posiadanie przez firmy polskiego kapitału? Czy akcje Polkomtela parzą Orlen w ręce? Bo jak narazie, to zamiast odcinać kupony od dochodów np. TP SA, to "rząd" wolał je sprzedać i nacieszyć się jednorazową kaską. Gdzie teraz są te pieniądze? Bo TP już nie mamy - ono teraz pracuje dla francuskich emerytów i na ich wycieczki po Świecie a my biedne, głupie polaczki cieszmy się z tego co nam zostało i (sprze)dawajmy dalej... .
  0
 • Users Avatars Mini
  P pisze: 2009-01-15 11:00
  trochę szkoda
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: