Prezes NOM, Andrzej Arendarski, poinformował, że jego firma nie zacznie świadczyć usług połączeń międzynarodowych od 1 stycznia 2003 r. Nadal nie została podpisana umowa pomiędzy NOM a Telekomunikacją Polską w sprawie zasad rozliczeń tych połączeń. NOM na początku roku może rozpocząć świadczenie usług tego typu w oparciu o technologię VoIP. Według przedstawicieli operatora może się okazać, że usługi połączeń międzynarodowych w tradycyjnej technologii najwcześniej NOM-owi uda się świadczyć od kwietnia lub maja przyszłego roku. Szefostwo NOM nie wierzy w szybkie uzyskanie dużej części rynku połączeń międzynarodowych. Proces ten określają bardziej jako ewolucję, niż rewolucyjne przejęcie rynku należącego obecnie niemal w całości do TP przez niezależnych operatorów.
NOM prowadzi także rozmowy w sprawie uruchomienia komercyjnej oferty wdzwanianego dostępu do Internetu. Operator chce wynegocjować lepsze od Energisu zasady rozliczeń z TP pozwalające na stosowanie własnych stawek za połączenie z Internetem. Partnerami przy świadczeniu usług dial-up może być portal internetowy Interia oraz duża ogólnopolska telewizja. Uruchomienie usług będzie możliwe za 2-3 miesiące po przeprowadzeniu odpowiednich testów.
Prezes NOM oraz Tele-Energo nie potwierdził żadnych rozmów z operatorami komórkowymi na temat wejścia NOM-u na ten rynek jako operatora wirtualnego. Arenarski zapowiedział jednak, że takie plany w dłużej perspektywie nie są wykluczone. Na razie Tel-Energo może stracić jednego ze swoich głównych klientów na dzierżawę łączy - Polkomtel. Plus GSM poinformował ostatnio, że planuje wybudowanie sieci szkieletowej w oparciu o sprzęt Lucenta. Prezes Arendarski zapewniał, że poprzez udziałowców naciska na zarząd Polkomtela, aby firma ta zarzuciła pomysł budowy własnej sieci szkieletowej.
Według nieoficjalnych informacji Tel-Energo wraz z firmą Motorola będzie uczestniczyć w dużym przetargu na system TETRA dla polskich służb mundurowych. Główną przewagą tego "konsorcjum" może być to, że Tel-Enego jest firmą państwową, co ma duże znaczenie w kwestiach bezpieczeństwa narodowego. Plusem może być także doświadczenie Motoroli w instalacjach TETRY dla polskiej policji oraz atrakcyjne ceny systemów łączności oferowanych przez tego producenta.