Płatności zbliżeniowe Visa stanowią już ponad 20% wszystkich płatności Visa na kwoty do 50 zł

Newsy
Żródło: Visa Europe
Opinie: 0

Visa podsumowała polski rynek płatności zbliżeniowych w 2012 r.

Szybki rozwój sieci akceptacji w połączeniu z rosnącym wydawnictwem zbliżeniowych kart Visa, których liczba przekroczyła już 8 mln (prawie 40% wszystkich kart Visa) uczynił z Polski największy „zbliżeniowy” rynek Visa w Europie, gdzie realizowanych jest najwięcej płatności zbliżeniowych, zarówno pod względem ich ilości, jak i wartości.

Visa Europe przeprowadziła do tej pory w Polsce wdrożenia płatności mobilnych z 5 bankami i 3 operatorami sieci komórkowych testując różne rozwiązania techniczne udostępniające konsumentom mobilne płatności zbliżeniowe Visa: SIM-centric, akcesoria do iPhone oraz rozwiązanie oparte o kartę pamięci microSD. Latem 2012 r. Visa Europe zaprezentowała aplikację mobilnych płatności zbliżeniowych Visa payWave w polskiej wersji językowej, gotową do wdrażania przez banki członkowskie na smartfonach obsługujących technologię NFC.

Visa Europe prowadzi już z wieloma bankami w Polsce prace mające na celu komercyjne wdrożenia płatności mobilnych Visa, m.in. z BRE (mBank i MultiBank), Bankiem Zachodnim WBK oraz ING Bankiem Śląskim. Organizacja Visa współpracuje także ze wszystkimi operatorami sieci komórkowych, przy czym szczególnie zaawansowane są przedsięwzięcia z dwoma z nich.

Terminale zbliżeniowe akceptujące płatności zbliżeniowe Visa kartami i smartfonami są instalowane u detalistów działających w większości sektorów, od małych sklepów osiedlowych po sieci hipermarketów, od sieci fast food po kasy biletowe, transport i maszyny samoobsługowe oraz parkometry. Wdrażanie najnowszych technologii rozwija się dynamicznie także w transporcie miejskim.

Wszystkie terminale zbliżeniowe w Polsce obsługują płatności zbliżeniowe Visa również na kwoty powyżej 50 zł (o udostępnieniu tej funkcjonalności swoim klientom decydują banki wydające karty Visa).

Dodatkowe informacje o polskim rynku:

- portfel elektroniczny Visa V.me także w Polsce w tym roku
- blisko 20-procentowy wzrost liczby transakcji bezgotówkowych debetowymi kartami Visa
- Polska największym „zbliżeniowym” rynkiem Europy w organizacji Visa
- w Polsce płatności zbliżeniowe Visa stanowią już ponad 20% wszystkich płatności Visa na kwoty do 50 zł

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: