Play złożył wniosek o rezerwację 900 MHz

Newsy
Żródło: PLAY
Opinie: 0
Opinie: 0

Oficjalny komunikat sieci PLAY dotyczący złożenia wniosku o rezerwację częstotliwości GSM 900:

PLAY złożył do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o rezerwację częstotliwości 900 MHz.

Play, zwycięzca ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przetargu na częstotliwość 900 MHz złożył dziś wniosek o rezerwację częstotliwości.

Pozyskanie częstotliwości pozwoli PLAY na kolejne korzystne dla polskich klientów obniżki cen usług telekomunikacyjnych. Nowe możliwości technologiczne pozwolą PLAY na unikalną możliwość zaoferowania usług szybkiego mobilnego Internetu na słabo zamieszkałych terenach Polski, gdzie inwestowanie nie było do tej pory opłacalne dla innych operatorów. PLAY jest gotowy zapłacić opłatę zaoferowaną w przetargu tak szybko jak to tylko możliwe, aby rozpocząć świadczenie usług jeszcze w tym roku.

„To kolejny przełomowy punkt dla polskiej branży telekomunikacyjnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy jedną z niewielu w Europie licencji na częstotliwość 900 MHz, która pozwala świadczyć usługi mobilnego Internetu. Rezerwacja częstotliwości pozwoli PLAY na zdecydowanie szybszy i bardziej efektywny kosztowo rozwój własnej sieci. Do tej pory zainwestowaliśmy 650 milionów Euro, stworzyliśmy ponad 1400 stanowisk pracy i zmniejszyliśmy ceny komórkowych usług telekomunikacyjnych w Polsce o przeszło 35%” – komentuje decyzję Chris Bannister Prezes Zarządu PLAY – „Wygrana licencja i kolejne 500 milionów Euro na inwestycje będzie pozytywnym impulsem do dalszego rozwoju rynku usług 3,5 G, których PLAY jest liderem.”

PLAY zajmuje pierwsze miejsca w badaniach satysfakcji klientów pod względem najbardziej konkurencyjnych cen zarówno tradycyjnych usług telefonii komórkowej, jak i mobilnego Internetu. Sieć PLAY, obejmująca przeszło 2000 własnych stacji bazowych 3G, obsługuje dziś ponad 1,7 miliona, a do końca roku 2 miliony użytkowników. PLAY jest operatorem, który najszybciej rozwija infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce. Sukces ten jest realizowany dzięki wsparciu partnerów biznesowych, do których należy Huawei w zakresie rozwoju sieci, Netia i Emitel odpowiedzialne za transmisję i Comverse w zakresie IT.

Inne informacje na ten tamat:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: