Siedem firm złożyło oferty w przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 880,1-890,1 MHz i 925,1-935,1 MHz (zakres GSM 900 MHz).
W ramach ogłoszonego 23 czerwca 2008 r. przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości, do dnia 23 września 2008 r. do Urzędu wpłynęły oferty od następujących podmiotów:
CenterNet S.A.
Aero 2 Sp. z o.o.
P4 Sp. z o.o.
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp z o.o.
Arbit Sp. z o.o.
Polkomtel S.A.
Rezerwacja tych częstotliwości będzie uprawniała do ich wykorzystania na obszarze całego kraju w publicznej sieci telekomunikacyjnej do dnia 31 grudnia 2023 roku.
Kryteriami oceny ofert są:
wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika przetargu,
zachowanie warunków konkurencji przez uczestnika przetargu,
wiarygodność finansowa uczestnika przetargu,
zobowiązania podjęte przez uczestnika przetargu w ramach przetargu.
Najistotniejszym kryterium oceny ofert w niniejszym przetargu będzie kryterium zachowania warunków konkurencji. W niniejszym przetargu Prezes UKE nie wyznaczył minimum kwalifikacyjnego.
Uczestnicy przetargu będą konkurować zobowiązaniami w zakresie:
tempa rozwoju sieci telekomunikacyjnej, rozumianego jako pokrycie zasięgiem własnej sieci urządzeń radiowych, określonego w niniejszej dokumentacji minimalnego procentu ludności zamieszkałej na obszarze przetargowym, a także określonej liczby gmin miejskich, miejsko - wiejskich lub powiatów grodzkich,
oraz zobowiązaniem fakultatywnym w zakresie:
hurtowego oferowania usług telekomunikacyjnych świadczonych z wykorzystaniem częstotliwości z zakresu 880,1-890,1 MHz oraz 925,1-935,1 MHz innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym (np. dla MVNO) na zasadach równych i jawnych, w oparciu o jednolitą ofertę.
Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie jednej rezerwacji częstotliwości w ramach tego przetargu wynosi 1 mln zł, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania 25 kanałami radiowymi w sieci ruchomej.