Prezes Polkomtela, Jarosław Bauc. w wywiadzie dla agencji PAP, powiedział, że w 2008 roku liczba klientów jego firmy przekroczy 14 mln, w 2009 roku wyniesie 15 mln, a za około półtora roku dynamika liczby klientów może zbliżyć się do zera. Wyniki trzeciego kwartału 2008 roku prezes ocenia jako lekko powyżej planu z punktu widzenia EBITDA i zysku netto, chociaż przychody są nieco gorsze od planu. "Widać wyraźnie, że siła rynku po stronie generowania przychodów osłabła w porównaniu z 2007 rokiem, ale to jest przejaw jego dojrzałości. Mimo to, nie będziemy mieć problemów z realizacją wskaźników budżetowych" - dodał Bauc. "Podtrzymuję (że przychody Polkomtela w 2008 roku wzrosną powyżej rynku" - powiedział również.
Wielkość inwestycji Polkomtela w 2009 roku będzie porównywalna z 1,5 mld zł zainwestowanych w 2008 roku. Ze względu na nasycenie rynku Polkomtel będzie się skupiał na rozwoju usług dodanych i transmisji danych. "W 2009 roku będziemy dalej zagęszczać sieć 3G, zwłaszcza tam,
gdzie odnotowujemy szczególnie duży ruch. Zgodnie z planem, będziemy obejmować kolejne lokalizacje, głównie w większych i średnich miejscowościach, na których wybór wskazuje rachunek ekonomiczny" - powiedział agencji PAP Bauc. Obecnie siecią trzeciej generacji 3G Polkomtel pokrył ok. 50 proc. populacji kraju. "Polkomtel ma obecnie zasięg UMTS w ponad 1000 miejscowości zamieszkanych przez ponad 50 proc. mieszkańców kraju. W całej sieci 3G dostępna jest również technologia HSDPA 3,6 Mb/s, a w 9 największych aglomeracjach i miejscach o największym ruchu transmisji danych, w których można już korzystać z HSDPA do 7,2 Mb/s, do końca tego roku na wszystkich tych stacjach udostępnione będzie także HSUPA z prędkością doá1,8 MB/s" - dodał.
Prezes Polkomtela ocenia, że usługa telewizji mobilnej odbieranej np. w telefonach komórkowych może zostać uruchomiona od pół roku do roku po wygraniu konkursu UKE przez konsorcjum operatorów. Jeśli konsorcjum nie wygra, usługa taka może w ogóle nie pojawić się w Polsce. "Jeżeli natomiast przetarg wygra jakiś inny podmiot, wówczas nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy ten projekt doczeka się realizacji i czy w ogóle kiedykolwiek to nastąpi. Obserwując to, co dzieje się w innych krajach europejskich i na świecie, trudno raczej się spodziewać jego powodzenia w takiej sytuacji. Przykład Niemiec czy Austrii pokazuje, że inne podmioty nie są w stanie uruchomić telewizji w komórce, bo telewizja komórkowa to z natury rzeczy biznes operatorów komórkowych" - powiedział Bauc.