Dzięki kontroli kosztów, silniejszemu złotemu i zmniejszeniu zadłużenia w drugim kwartale zysk netto Polkomtela podwoił się do 214 milionów złotych. Zgodnie z oczekiwaniami, Polkomtel spadł na trzecie i ostatnie miejsce wśród operatorów GSM pod względem liczby użytkowników, ale spadek ten wpisuje się w jego strategię. Przychody operatora działającego pod handlową nazwą Plus GSM wzrosły rok do roku o prawie 12 procent do 1,29 miliarda złotych, a zysk EBITDA o 5,7 procent do 508,5 miliona złotych. Marża EBITDA, czyli zysk EBITDA liczony jako procent przychodów spadła o 2,2 punktu procentowego do 39,4 procent. W całym pierwszym półroczu przychody Polkomtela osiągnęły 2,49 miliarda złotych, o ponad 10 procent więcej niż rok wcześniej, a zysk netto wzrósł o niecałe trzy procent do 297 milionów złotych.
"Mimo silnej konkurencji Polkomtel wciąż utrzymuje wysoką rentowność i intensywnie rozbudowuje sieć. Jest to możliwe dzięki efektywnemu zarządzaniu kosztami. Malejące zadłużenie, redukcja stóp procentowych oraz silniejszy kurs złotówki pozwoliły na ograniczenie kosztów finansowych netto o blisko 50 mln zł" - podał Polkomtel.
Całkowite zadłużenie Polkomtela wyniosło na koniec czerwca 1,015 miliarda złotych, o ponad jedną czwartą mniej niż rok wcześniej. Liczba użytkowników Plus GSM spadła w drugim kwartale o niecałe 50 tysięcy do 4,79 miliona, ale rok do roku wzrosła o 24 procent. Spadek liczby klientów był efektem odłączenia pokaźnej rzeszy nieaktywnych użytkowników. Średnioroczny wskaźnik rezygancji churn wzrósł w drugim kwartale 2003 roku do 40 procent z 17,3 procent wcześniej. Średnie miesięczne ARPU spadło do 84,9 złotego z 99,8 złotego rok wcześniej.
Polkomtel potwierdził swe plany zwiększenia w tym roku sprzedaży do ponad pięciu miliardów złotych z 4,8 miliarda w 2002 roku. Do największych akcjonariuszy Polkomtela należą KGHM Polska Miedź i PKN Orlen, posiadający po 19,6 procent akcji.