Plus punktuje kontrolę UOKiK

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 3

Gazeta Wyborcza poinformowała, że Polkomtel wysłał list do UOKiK z opisem błędów jakie zostały popełnione według Plusa w czasie kontroli z 1 grudnia br. w sprawie telewizji mobilnej DVB-H. Zdaniem Polkomtela kontrola była nie tylko niepotrzebna, ale też źle przeprowadzona. "Kontrolująca nie zachowała wymaganego w toku kontroli obiektywizmu i bezstronności" - pisze Polkomtel. Kolejnym zarzutem jest "nieproporcjonalność działań do przedmiotu postępowania". Chodzi o niespodziewane wyłączenie z życia spółki na czas przesłuchań kilku kluczowych osób i zaplombowanie na kilkanaście godzin gabinetów. To naruszenie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Także tę ustawę miał naruszać fakt, że kontrolę prowadzono poza godzinami pracy.

Najważniejszy zarzut, zajmujący ponad trzy strony pisma, dotyczy usiłowania przekroczenia uprawnień. Kontrolujący mieli bowiem oświadczyć, że chcą wynieść poza siedzibę spółki dysk z danymi jednego z pracowników. Na dysku - oprócz spraw, które mogłyby Urząd interesować - znajdowały się też poufne informacje dotyczące strategii Polkomtela, a także prywatne e-maile. Ostatecznie dysk został zaplombowany, ale pozostał w spółce.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  AM pisze: 2009-12-10 14:43
  i slusznie, o ile rozumiem kontrole, to przegieciem jest wynoszenie sprzetu, bo niby z jakiej okazji? a swoja droga to czy jest jakis przymus, by firma sprzedawala uslugi, ktorych sie nie chce, albo jej sie to nie oplaca?
  0
 • Users Avatars Mini
  bolekbolek pisze: 2009-12-10 17:17
  UOKiK przesadził!! Dobrze Plus zrobił, że napisał taką skarge, bo z opisu wynika, że dziłałania UOKIKU były jakby conajmniej ktoś został zamordowany . Plombowanie gabinetów, przesłuchania, dyski - no ludzie! Ciekawe czy każdą firmę traktują w ten sposob? Wątpię.
  0
 • Users Avatars Mini
  kumac pisze: 2009-12-10 23:09
  nie chce nic mówić ale coś tu czuć jakąś stronniczością UOKIK. Wsystko jest robione pod Info TV-FM...ciekawe ile zapłacili by zorganizować kontrole.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: