Od dziś Plus rozszerza swoją ofertę o usługi w superszybkiej technologii LTE. To świetna informacja dla tych, którzy korzystają z mobilnego Internetu, przesyłając i ściągając pliki. W pierwszym etapie w zasięgu oferowanej przez Plusa technologii znajdzie się co piąty Polak.
Czym jest LTE, czyli Long Term Evolution? To technologia, która stanowi wielki krok naprzód w stosunku do najnowocześniejszych obecnie używanych technologii mobilnego Internetu trzeciej generacji (3G). Jej parametry wytrzymują porównanie z jakością usług oferowanych przez najlepszych dostawców Internetu stacjonarnego. LTE to nieosiągalna wcześniej prędkość, stabilność i jakość połączenia mobilnego. Pozwala na pobieranie danych z prędkością do 100 Mb/s i na wysyłanie danych z prędkością do 50Mb/s. Co te prędkości oznaczają w praktyce? To proste. Ściągnięcie filmu o wielkości 1 GB, które dotąd użytkownikom zajmowało kilka godzin, potrwa teraz niecałe 2 minuty, a pobranie piosenki mp3 o wielkości 5 MB to niecała sekunda! Podobnie wysyłając zdjęcia czy filmy do znajomych, możemy być pewni, że dostaną je od razu i obejrzą po kilku minutach.
Wykorzystanie LTE w pracy naprawdę oznacza, że nasze biuro możemy mieć wszędzie. Prezentacje, filmy, materiały o wielkości kilku gigabajtów – to wszystko możemy wysłać, siedząc w parku lub kawiarni. A więc oszczędność czasu i wygoda nie do przecenienia! Jakość technologii LTE docenimy również w przypadku transmisji on-line.
Plus znalazł się, obok Cyfrowego Polsatu, w gronie pionierów nowej technologii. Do tej pory była ona dostępna u blisko 20 operatorów na świecie, a mogli z niej korzystać mieszkańcy dosłownie kilku krajów. Dziś Polska dołącza do takich państw, jak Szwajcaria, Japonia, Korea Południowa, USA oraz krajów skandynawskich – Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, które swoim mieszkańcom już oferują technologię LTE.
Od końca listopada z LTE będzie można korzystać w ponad tysiąc trzystu miejscowościach w całej Polsce. Wśród miast objętych zasięgiem LTE znalazły się wielkie aglomeracje, m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Opole, Lublin, Białystok, Rzeszów i Kielce, ale, co ważne, także dużo mniejsze miejscowości, np. Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Golina, Jabłonowo Pomorskie, Kazimierz Dolny, Miastko, Parczew, Radymno, Szczawno-Zdrój, Węgrów, Zakroczym i wiele innych. W zasięgu tej technologii znajduje się obecnie prawie 22% populacji naszego kraju i będzie on dynamicznie poszerzany.